На Прикарпатті уже почали розмальовувати курячі яйця. Традиційні майстер-класи із писанкарства відбуваються напередодні Великодніх свят.
Як інформує ОТБ "Галичина", днями майстрині навчали незвичних вихованців — майбутніх священиків-семінаристів. Відтак, сподіваються, писанки набудуть особливої енергетики.
У чорних рясах, але зі світлими думками і молитвою. Більшість цих студентів Духовної семінарії вперше взяли писачок у руки. Другокурснику Володимиру намалювати писанку вдвічі важче — його права рука в гіпсі. Але на майстер-клас хлопець таки прийшов і ось так двома пальцями намагається вивести орнамент.
Володимир Ребега, семінарист Духовної семінарії: «Було таке бажання, щоб не прийти, як це буду, як я буду малювати? Але не знаю шось зсередини заставило мене прийти, щоб дізнатись, що це таке і як це малювати».
Як малювати — його товариш Іван уже знає. Тому обрав орнамент складніший і на релігійну тематику.
Іван Колодій, семінарист Духовної семінарії: «Я обрав такий символ Трилист, напевно він для нашого стилю життя актуальний. Він символізує Святу трійцю, добробут в сім'ї: мати, батько, дитина. Він мені ближче до душі».
До майстер-класу для майбутніх священиків організатори підготувалися. Переглянули спеціальну літературу — щоб підібрати давні релігійні орнаменти.
Іванна Равлюк, керівник майстер-класу: «Там є і Свята трійця, там є і символ Ісуса Христа — риби, тобто не просто такі забаганки на писанках, а певна релігійна символіка».
Наставник семінаристів упевнений: писанкарство його учні опанують швидко. Адже на парах семінаристи докладно вивчають іконопис, а ці дві науки тісно пов'язані між собою.
Віталій Козінчук, викладач Духовної семінарії: «Важливо є пройти не тільки теоретичний курс, а також і практичний курс в мистецтві писанкарства, яке тісно пов'язане з іконописом».
Завершився майстер-клас, як і починався — з молитви. Свої писанки майбутні священики планують освятити і подарувати найріднішим людям.