В Івано-Франківську школа журналістики розпочала новий навчальний рік

 

/data/blog/60211/a81d07ec12d309cd7a12b6e056649c40.jpeg

 

Школа журналістики Івано-Франківської обласної організації Національної спілки журналістів України 27 вересня урочисто розпочала третій навчальний рік.

 

Попри те, що на Прикарпатті працюють й інші подібні заклади, популярність Школи Івано-Франківського осередку НСЖУ невпинно тримає лідерство за популярністю серед молоді. Яскравим свідченням цього є збільшення чисельності слухачів: цього разу виявили бажання спробувати свої сили у цікавій та популярній професії більш як 30 школярів та студентів.



Причиною такої кількості «школяриків» є високий професіоналізм викладачів, тісний зв'язок з усіма провідними ЗМІ Прикарпаття. А ще – безпосередній зв'язок з кафедрою журналістики Прикарпатського національного університету імені Івана Франка. Керівники та наставники Школи є викладачами цього вузу, тому можна вести мову про ретельну підготовку до вступу на факультети журналістики: слухачі знають про найменші нюанси вступної кампанії.



Почали дійство як належить: з благословення від отця Івана. Згодом обговорили деталі навчального процесу, а учні отримали перше домашнє завдання. Привітати майбутніх «акул пера» з новим навчальним роком прийшли метри прикарпатської журналістики: заслужені журналісти України Вікторія Плахта, Роман Андріяшко, Галина Добош, Тамара Лейбюк, Ганна Шекеряк, генеральний директор ТРК «РАІ» Андрій Русиняк, головний редактор ТРК «3-Студія» Ярослава Угринюк, відповідальний редактор ОТБ «Галичина» Лілія Боднарчук, представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Ігор Маслов. На перший урок також завітали заступник директора Інституту філології Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Ольга Лазарович і завідувачка новоствореної кафедри журналістики Ганна Марчук, викладачі цієї кафедри Наталія Димніч та Ірина Ващук.



Варто відзначити, що учні не поспішають прощатися зі Школою – багато хто з них виявив бажання продовжити навчання і цього року. Випускники минулого навчального року з гордістю продемонстрували присутнім свої телероботи (нариси, відеозвернення і привітання). Школу започаткували лише два роки тому, а наші слухачі вже стали активними учасниками медійного простору України і світу: більше ніж сотня публікацій у місцевій пресі та Інтернет-виданнях, десятки радіо- та телематеріалів, які вийшли в ефір. Зокрема, цього року ми створили цикл телевізійних нарисів про прикарпатських героїв Небесної сотні та ряд резонансних відеозвернень щодо знакових подій в Україні, одне з яких було продемонстровано у Відні на міжнародному «круглому столі» журналістів.



Наші випускники сьогодні є студентами факультетів журналістики київських, львівських, чернівецьких, івано-франківських вишів, а також опановують обраний фах у Кракові та Варшаві.



Творча атмосфера, можливість реалізувати свої таланти, згуртованість, доброзичливість, бажання працювати, патріотичне виховання – за це дякували своїм викладачам ті, хто навчається у Школі журналістики. А всі присутні наголошували на тому, що сьогодні, коли в країні економічна криза, важливо, що є заклади, де молодь може розвивати свої здібності безкоштовно. Те, що в Школі, де заняття проводять відомі журналісти, заняття безплатні, дивує багатьох. На запитання «А що Вам з того?», яке часто доводиться чути її засновникам, вони тільки усміхаються: що тут поясниш? Просто ми любимо свою професію, і хочемо підготувати собі гідну зміну. Тому пріоритетом своєї діяльності визначили духовне, моральне, патріотичне виховання, вдосконалення фахових навичок та створення на Прикарпатті сприятливого журналістського середовища.

 

Ліліана Хомишин


01.10.2014 625 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

495
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5049
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1422
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1301
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2563
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3951

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

341

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1176

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1018

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

940
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

255
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10629
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

332
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

597
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5649
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1413
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

288
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

195
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

570 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1002
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

874