
Школа журналістики Івано-Франківської обласної організації Національної спілки журналістів України 27 вересня урочисто розпочала третій навчальний рік.
Попри те, що на Прикарпатті працюють й інші подібні заклади, популярність Школи Івано-Франківського осередку НСЖУ невпинно тримає лідерство за популярністю серед молоді. Яскравим свідченням цього є збільшення чисельності слухачів: цього разу виявили бажання спробувати свої сили у цікавій та популярній професії більш як 30 школярів та студентів.
Причиною такої кількості «школяриків» є високий професіоналізм викладачів, тісний зв'язок з усіма провідними ЗМІ Прикарпаття. А ще – безпосередній зв'язок з кафедрою журналістики Прикарпатського національного університету імені Івана Франка. Керівники та наставники Школи є викладачами цього вузу, тому можна вести мову про ретельну підготовку до вступу на факультети журналістики: слухачі знають про найменші нюанси вступної кампанії.
Почали дійство як належить: з благословення від отця Івана. Згодом обговорили деталі навчального процесу, а учні отримали перше домашнє завдання. Привітати майбутніх «акул пера» з новим навчальним роком прийшли метри прикарпатської журналістики: заслужені журналісти України Вікторія Плахта, Роман Андріяшко, Галина Добош, Тамара Лейбюк, Ганна Шекеряк, генеральний директор ТРК «РАІ» Андрій Русиняк, головний редактор ТРК «3-Студія» Ярослава Угринюк, відповідальний редактор ОТБ «Галичина» Лілія Боднарчук, представник Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Ігор Маслов. На перший урок також завітали заступник директора Інституту філології Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Ольга Лазарович і завідувачка новоствореної кафедри журналістики Ганна Марчук, викладачі цієї кафедри Наталія Димніч та Ірина Ващук.
Варто відзначити, що учні не поспішають прощатися зі Школою – багато хто з них виявив бажання продовжити навчання і цього року. Випускники минулого навчального року з гордістю продемонстрували присутнім свої телероботи (нариси, відеозвернення і привітання). Школу започаткували лише два роки тому, а наші слухачі вже стали активними учасниками медійного простору України і світу: більше ніж сотня публікацій у місцевій пресі та Інтернет-виданнях, десятки радіо- та телематеріалів, які вийшли в ефір. Зокрема, цього року ми створили цикл телевізійних нарисів про прикарпатських героїв Небесної сотні та ряд резонансних відеозвернень щодо знакових подій в Україні, одне з яких було продемонстровано у Відні на міжнародному «круглому столі» журналістів.
Наші випускники сьогодні є студентами факультетів журналістики київських, львівських, чернівецьких, івано-франківських вишів, а також опановують обраний фах у Кракові та Варшаві.
Творча атмосфера, можливість реалізувати свої таланти, згуртованість, доброзичливість, бажання працювати, патріотичне виховання – за це дякували своїм викладачам ті, хто навчається у Школі журналістики. А всі присутні наголошували на тому, що сьогодні, коли в країні економічна криза, важливо, що є заклади, де молодь може розвивати свої здібності безкоштовно. Те, що в Школі, де заняття проводять відомі журналісти, заняття безплатні, дивує багатьох. На запитання «А що Вам з того?», яке часто доводиться чути її засновникам, вони тільки усміхаються: що тут поясниш? Просто ми любимо свою професію, і хочемо підготувати собі гідну зміну. Тому пріоритетом своєї діяльності визначили духовне, моральне, патріотичне виховання, вдосконалення фахових навичок та створення на Прикарпатті сприятливого журналістського середовища.
Ліліана Хомишин