В Івано-Франківську розробляють дорожню карту для розвитку бізнесу

 

/data/blog/110841/d6a107259be434a0049ede47cded49ad.jpg

 

В Івано-Франківську триває співпраця з проектом «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), що впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади. Івано-Франківськ є одним з 4х міст на Прикарпатті та з 16ти міст України, де впродовж п’яти років реалізовуватиметься проект ПРОМІС.

 

В 2016 році співпраця здійснюється за двома напрямами – розробка стратегії розвитку міста та визначення заходів для покращення бізнес-середовища.

 

В червні-липні в рамках робочого компоненту проекту зі сприяння розвитку малого і середнього підприємництва в Івано-Франківську консультанти проекту ПРОМІС проводять експрес-аналіз місцевого бізнес-клімату. Робота передбачає дослідження умов для підприємницької діяльності на місцевому рівні. Про це повідомив регіональний координатор проекту ПРОМІС Віталій Вандич під час фокус-групи, що проводилася 6 липня за участі представників бізнесу, організацій підтримки підприємництва та посадовців Івано-Франківського міськвиконкому.

 

Як розповіла консультант проекту Наталія Кобильчак: «Йдеться про дослідження тих умов, які знаходяться під впливом місцевої влади та визначаються місцевими регулюваннями і практикою ведення бізнесу та його взаємодії з владою на рівні. міста Спочатку ми аналізуємо місцеву нормативно-правову базу, що встановлює «правила гри» для бізнесу. Потім – спільно з представниками бізнесової спільноти - визначаємо фактичний вплив цих прописаних регулювань на діяльність підприємців, а також ті наявні негативні практики, які створюють перешкоди для суб’єктів малого і середнього бізнесу».

 

Наразі, на думку бізнесу, варто максимально спростити проходження всіх дозвільно-погоджувальних процедур. Для цього слід виключити обов’язковість подання при отриманні дозволів низки документів, зокрема тих, які є наявності у структурних підрозділів мерії або можуть бути ними отримані відповідно до законодавства. Також доцільно запровадити декларативний (заявницький) принцип для тих видів підприємницької діяльності, які здійснюються періодично та з дотриманням встановлених вимог. Для того щоб уникнути затягування розгляду питань, за можливості запровадити принцип «мовчазної згоди», зокрема у разі порушення строків надання адміністративних послуг та надання немотивованих відмов.

 

Бракує івано-франківському бізнесу й інформаційної підтримки. Бізнес бажає мати легкий доступ до інформації про започаткування та ведення бізнесу в місті (зокрема, щодо оформлення необхідних документів, перспективних/пріоритетних напрямів підприємницької активності тощо) а також про можливості та умови виходу на зовнішні ринки, зокрема ринки ЄС. На цей час відсутня «єдина точка» доступу до повної інформації про реєстраційні процедури, постановку на облік в органах державної фіскальної служби, необхідні дозвільні документи для відкриття бізнесу і т.д.

 

Серед іншого представники бізнес-спільноти відмічають брак кадрів, відсутність інформації про закупівлі за бюджетні кошти, відкритих реєстрів комунального майна, високий розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, невпорядкованість у сфері торгівлі (не затверджено постійних схем розміщення ринків, тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, а також виносної торгівлі) та ін.

 

Отже, після окреслення проблематики бізнесу та формулювання тих послуг, яких бракує бізнесу та які може надавати/запровадити міська влада, проект ПРОМІС вироблятиме заходи з вдосконалення місцевого регулювання підприємництва та покращання бізнес-клімату в місті. Рекомендації у форматі конкретних дії будуть оформлені у вигляді дорожньої карти для влади міста.

 

Заступник начальника управління економічного та інтеграційного розвиту міськвиконкому Любов Попович:

«В місті розпочато роботу з розробки стратегічних документів економічного спрямування. Це довгострокова стратегія розвитку Івано-Франківська, а також комплексна програма підтримки розвитку малого і середнього підприємництва. Бізнес-спільнота може долучатися до цієї роботи, подавати свої ідеї й пропозиції. Окрім того, будуть враховані і заходи, що є продуктом роботи проекту ПРОМІС».


08.07.2016 386 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

88
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2872
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21031
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1950
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1332 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

660

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

805

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

113
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

453
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

985
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

114
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

736
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

785 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2148 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806