
В Івано-Франківську стартував Третій Фестиваль метареалістичної літератури «Карпатська Мантикора». Триватиме він 2 дні.
У перший день Фестивалю письменники дискутують на теми: «Література в темну епоху: позиції і можливості»; «Патріотизм у літературі. Переваги і пастки суспільного служіння письменників».
Участь у фестивалі беруть відомі українські та російські фантасти: Марія Галіна, Наталія Щерба, Володимир Рафеєнко, Степан Процюк, Ігор Сід, Володимир Аренєв, Володимир Єшкілєв, Галина Петросаняк, Юрій Володарський, Інна Корнелюк, Олена Мордвінова, Сергій Грабар, Олег «Скай» Силін, Іраклій Вахтангішвілі, Дар'я Корній, Ніка Нікалео, Богдан Коломийчук, Ольга Деркачова.
У другий день Фестивалю, 4 жовтня, його учасники і гості зможуть взяти участь у сходженні на одну з наймістичніших вершин українських Карпат – гору Піп Іван, де в давні часи було язичницьке капище, а в тридцятих роках минулого століття ІІ Річ Посполита збудувала військову геофізичну обсерваторію «Білий слон». Нині ця обсерваторія зусиллями керівництва та науковців Прикарпатського університету (ректор – професор Ігор Цепенда) та Євросоюзу відбудовується як європейський міжнародний науковий центр.
Усі запрошені письменники на відкритті не приховували своєї радості бути тут.
"Нарешті у нашому Івано-Франківську відбувається літературний фестиваль, це дуже добре, тому, що раніше мені, наприклад завжди треба було кудись їхати, або в Київ або в Москву, то в Казахстані якісь фестивалі, а в нас в місті нічого не було. Це мене дуже дивувало, тому, що ми живемо все-таки біля Карпат, це таки трохи фантастичне, містичне місце" - поділилась враженнями письменниця Наталія Щерба.
"Нас чекають дискусії. Ми будемо говорити про місце і роль письменниука в смутні часи, які зараз відбуваються, себто - що має робити письменник. Чи закритися у своєму кабінеті і начхати на всі події, які навколо, творити якісь речі для майбутнього, чи закинути літературу, яка сьогодні мало кому потрібна і йти на фронт, на мітинги - така дилема" - розповів модератор дискусії Володимир Єшкілєв.
В ході дискусії письменники дійшли висновку, що фантасту важко писати у час, коли в Україні відбуваються "фантастичні" події. А одна письменниця із Волині Дар'я Корній зізналась, що після євромайданівських подій впала у "творчу" депресію. Віру у себе жінці повернули її читачі.
"Ця зима була дуже важка для мене і в березні місяці я зрозуміла, що я не зможу взагалі писати. Ці події, які нас переламали, ця Революція Гідності - якийсь відбувся надрив всередині і мені здавалося, що я більше не зможу створювати ніяких фантазійних світів", - розповіла письменниця.