В Івано-Франківську провели семінар Smart Living Challenge

 

 

Що трапиться, якщо 25 людей з різних міст об'єднати на дводенній креативній сесії, яку модерують шведські урбаністи?


Вони генерують такі ідеї, які, здавалося б, не придумати в звичних ситуаціях.


Саме розробка сміливих ідей та рішень для чотирьох локацій в Івано-Франківську була основним завданням семінару Smart Living Challenge, який проводили представники програми Living Cities (Швеція) Мортон Янсон (Marten Janson) та Матс Яарнгаммар (Mats Jarnhammar).


Експерти проекту — архітектор Анна Пашинська, урбаніст Денис Квасов та архітектор Андрій Коман обрали чотири локації в середмісті Івано-Франківська: сквер на вул. І.Франка, трикутник на перетині вулиць Вагилевича та Грушевського, площа перед Міською адміністрацією (вул. Грушевського) та ділянка на вул. Низовій, яка зовсім не використовується іванофранківцями.


Під час семінару 25 учасників були поділені на 4 команди, кожна з яких працювала над певною локацією.


За метологією SLC, яку презентували шведські експерти, спочатку учасники індивідуально придумували історію про ділянку. Це робили для того, щоб зрозуміти найбільший виклик або проблему, з якою доведеться працювати.


Цей етап роботи називається “story boarding”. Під час нього відбувається дослідження ділянки, опитування людей, спостереження, для того, щоб зрозуміти, з яким саме “викликом” доведеться працювати. Під час дослідження учасники не придумують рішення — вони вивчають проблему.


Наступним етапом є генерування ідей. Тут немає жодних обмежень, і, як наголосив Мортон, в цей час не потрібно відкидати жодної ідеї, адже відбір ідей — це наступний крок.


Кожен учасник мав на окремих аркушах написати так багато ідей, як це можливо. І лише після відбору найкращих ідей командою, після групування їх та визначення найсильніших можна було створювати рішення.


В допомогу учасникам Матс та Мортон привезли із собою набір кубиків “LEGO”, і команди могли використати їх для створення своїх проектів та для подальшої їх презентації.


Після двох днів роботи для кожної локації було створено рішення.


До прикладу, учасники, які працювали над локацією перед Міською адміністрацією, придумали створити на площі лабораторію ідей — City Lab, яка була би прикладом діалогу та співпраці між владою та мешканцями міста.


А команда, яка працювала над сквером на вул. І.Франка, визначила, що найбільшим викликом цієї локації є те, що ніхто не звертає уваги на монумент відомому поету та письменнику, який знаходиться в сквері, та на честь якого названо вулицю та місто. Виходячи з цього, вони придумали кілька ідей, як зробити так, щоб Франко "не сумував", щоб до нього підходили мешканці та гості міста.


Команда придумала цікаві рішення, серед яких є технологічні, екологічні та культурні. Вони запропонували встановити інтерактивний дисплей, за допомогою якого можна ознайомитись із цікавими фактами з життя Івана Франка, його творами, можливо, пройти квест на знання творчості письменника. Також одним із цікавих рішень є створення fm-кінотеатру, адже одразу навпроти скверу є велика стіна сусіднього будинку, на якій можна розмістити екран.


Були придумані рішення з озеленення скверу, зміні пішохідного шляху навколо нього. Ще однією ідеєю є створення невеликої відкритої бібліотеки з створами Івана Франка та проведення подій, присв'ячених його творчості.


Після дводенної роботи над проектами команди презентували свої рішення у громадському ресторані Urban Space 100.


Проект проводився за сприяння Посольства Швеції. Партнерами є МБО "Інформаційний центр “Зелене Досьє” та Платформа “Тепле Місто”. На відкритті семінару були присутні Давід Емтестам, Перший секретар Посольства Швеції в Україні, та Тетяна Некрасова, завідуюча сектором культури, преси та інформації Посольства Швеції в Україні.


09.11.2015 497 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

12014
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1488
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1088
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2111
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3636
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1373

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1752

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

543

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1176

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1341
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

571
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24289
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

530
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

498
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

652
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1538
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

707
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7252
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

649
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1678 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

642
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

553