В Івано-Франківську провели семінар Smart Living Challenge

 

 

Що трапиться, якщо 25 людей з різних міст об'єднати на дводенній креативній сесії, яку модерують шведські урбаністи?


Вони генерують такі ідеї, які, здавалося б, не придумати в звичних ситуаціях.


Саме розробка сміливих ідей та рішень для чотирьох локацій в Івано-Франківську була основним завданням семінару Smart Living Challenge, який проводили представники програми Living Cities (Швеція) Мортон Янсон (Marten Janson) та Матс Яарнгаммар (Mats Jarnhammar).


Експерти проекту — архітектор Анна Пашинська, урбаніст Денис Квасов та архітектор Андрій Коман обрали чотири локації в середмісті Івано-Франківська: сквер на вул. І.Франка, трикутник на перетині вулиць Вагилевича та Грушевського, площа перед Міською адміністрацією (вул. Грушевського) та ділянка на вул. Низовій, яка зовсім не використовується іванофранківцями.


Під час семінару 25 учасників були поділені на 4 команди, кожна з яких працювала над певною локацією.


За метологією SLC, яку презентували шведські експерти, спочатку учасники індивідуально придумували історію про ділянку. Це робили для того, щоб зрозуміти найбільший виклик або проблему, з якою доведеться працювати.


Цей етап роботи називається “story boarding”. Під час нього відбувається дослідження ділянки, опитування людей, спостереження, для того, щоб зрозуміти, з яким саме “викликом” доведеться працювати. Під час дослідження учасники не придумують рішення — вони вивчають проблему.


Наступним етапом є генерування ідей. Тут немає жодних обмежень, і, як наголосив Мортон, в цей час не потрібно відкидати жодної ідеї, адже відбір ідей — це наступний крок.


Кожен учасник мав на окремих аркушах написати так багато ідей, як це можливо. І лише після відбору найкращих ідей командою, після групування їх та визначення найсильніших можна було створювати рішення.


В допомогу учасникам Матс та Мортон привезли із собою набір кубиків “LEGO”, і команди могли використати їх для створення своїх проектів та для подальшої їх презентації.


Після двох днів роботи для кожної локації було створено рішення.


До прикладу, учасники, які працювали над локацією перед Міською адміністрацією, придумали створити на площі лабораторію ідей — City Lab, яка була би прикладом діалогу та співпраці між владою та мешканцями міста.


А команда, яка працювала над сквером на вул. І.Франка, визначила, що найбільшим викликом цієї локації є те, що ніхто не звертає уваги на монумент відомому поету та письменнику, який знаходиться в сквері, та на честь якого названо вулицю та місто. Виходячи з цього, вони придумали кілька ідей, як зробити так, щоб Франко "не сумував", щоб до нього підходили мешканці та гості міста.


Команда придумала цікаві рішення, серед яких є технологічні, екологічні та культурні. Вони запропонували встановити інтерактивний дисплей, за допомогою якого можна ознайомитись із цікавими фактами з життя Івана Франка, його творами, можливо, пройти квест на знання творчості письменника. Також одним із цікавих рішень є створення fm-кінотеатру, адже одразу навпроти скверу є велика стіна сусіднього будинку, на якій можна розмістити екран.


Були придумані рішення з озеленення скверу, зміні пішохідного шляху навколо нього. Ще однією ідеєю є створення невеликої відкритої бібліотеки з створами Івана Франка та проведення подій, присв'ячених його творчості.


Після дводенної роботи над проектами команди презентували свої рішення у громадському ресторані Urban Space 100.


Проект проводився за сприяння Посольства Швеції. Партнерами є МБО "Інформаційний центр “Зелене Досьє” та Платформа “Тепле Місто”. На відкритті семінару були присутні Давід Емтестам, Перший секретар Посольства Швеції в Україні, та Тетяна Некрасова, завідуюча сектором культури, преси та інформації Посольства Швеції в Україні.


09.11.2015 483 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

1938
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2111 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2051 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2807
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2585 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7719

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

487

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1172

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1240

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2049
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

606
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

406
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

777
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43565
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3179
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1074
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2077
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35293 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

222
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

396
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

609
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

752