В Івано-Франківську пройдуть Дні польської культури (програма)

 

 

Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську вдруге організовуватиме Дні польської культури.

 

Цього року організатори запрошують мешканців та гостей міста на такі заходи: лекція „Мовні біографії мешканців Буковини та Покуття”; вистава для дітей „Козлик Матолек”; відкриття виставки „Слуга Божий о. Єжи Попєлушко”; урочиста Служба Божа; Станіславівська маївка; концерт „Музичні твори Фредерика Шопена”.

 

26 травня 2017 (п’ятниця)

Лекція мгр Ґабріели Ауґустиняк-Жмуди „Мовні біографії мешканців Буковини та Покуття”

Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську (вул. Січових Стрільців, 56)

Мовна біографія – це головні життєві події, під час яких мова розвивається, змінюється чи зникає. На мовну біографію впливають події історичні, тому завжди треба враховувати історично-суспільний контекст. Слухачі також зможуть познайомитися з техніками, які використовуються в реалізації інтердисциплінарних проектів з галузі гуманістики.

 

На лекції будуть представлені фрагменти розмов з найстаршою генерацією поляків, які проживають зокрема на теренах північної Буковини. Лекція дасть можливість зрозуміти значення наукових досліджень для національної спадщини Польщі, України та Румунії.

 

27 травня 2017 (субота)

Вистава „Козлик Матолек” у виконанні театральної групи „Подаруй дітям усмішку” з Культурно-освітнього центру ім. Корнеля Макушинського в Стрию

Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім. Марійки Підгірянки (вул. Незалежності, 10а).

Милий герой вирушає в дорогу до міфічного Пацанова, де козам роги крутять. Мандруючи світом, він відвідує екзотичні країни і переживає багато цікавих пригод – небезпечних, кумедних і повчальних. Улюбленець дітей легковірний Матолек завдяки своїм друзям завжди уникає небезпек. Життєрадісний динамічний спектакль, з кольоровими костюмами і веселими піснями перенесе глядачів до привітного казкового світу надзвичайних пригод чудового Козьолка Матолка.

 

Відкриття виставки „Слуга Божий о. Єжи Попєлушко”

Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську (вул. Січових Стрільців, 56)

Виставка „Слуга Божий кс. Єжи Попєлушко” демонструє репресії щодо капелана і оперативні заходи, внаслідок яких його було жорстоко замордовано 19 жовтня 1984 року. Окрім приватних фотографій з фондів родини Попєлушків та друзів капелана, світлин з душпастирської діяльності в 1980-1984 рр., що зберігаються в Архіві Слуги Божого кс. Єжи Попєлушка при парафії св. Станіслава Косткі на Жолібожі у Варшаві, показано ряд документів із фондів Інституту національної пам’яті Республіки Польща.

 

28 травня 2017 (неділя)

Урочиста Служба Божа в костелі Христа Царя Всесвіту (вул. Вовчинецька, 92)

Концерт польської музики – Станіславівська маївка

Площа за костелом Христа Царя Всесвіту (вул. Вовчинецька, 92)

Польська музика – один із невід’ємних елементів польської культури, чудовий імпульс для єднання людей. Вона є одним із найцінніших і дуже близьких народові скарбів національної традиції. Під час концерту свій творчий доробок запрезентують польські гурти з Івано-Франківська та області, а також запрошені гості. Станіславівська маївка – це надзвичайно важлива подія в житті польської громади міста, бо вона є місцем спільної зустрічі, місцем, де молоді волонтери, залучені до проекту, здобувають надзвичайно важливі організаційні навички, проявляють себе в середовищі лідерів.

 

Концерт „Музичні твори Фредерика Шопена”

Музей мистецтв Прикарпаття (пл. Шептицького, 8)

На концерті почуємо музику видатного польського композитора і піаніста світової слави, яка прозвучить у класичному стилі та в сучасній, вільній інтерпретації. Концерт є пошуком нестандартних художніх форм вираження творчості Фредерика Шопена, а разом з тим спробою зацікавити сучасну публіку польською культурою, показавши її у традиційному та новому вигляді. Твори, натхненні творчістю маестро виконає молода піаністка з Івано-Франківська Тетяна Панакова. Соло флейта – Анастасія Ломаєва. Спів – Дмитро Редька.

 

Вхід на заходи вільний.


25.05.2017 550 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1443 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1749 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2541
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2342 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7577
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15292 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

353

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1066

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1139

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1927
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

311
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

689
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

929
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3139
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

955
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1980
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1033
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35182 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

302
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

515
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

657
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

974