15-17 травня в Івано-Франківську проходитимуть Дні Америки.
У програмі: 15 травня, у середу, представники Посольства США в Україні виступлять перед студентами та викладачами Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
16 травня 9.00 - 12.00 в обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Івана Франка - презентація «Електронні книжки і пристрої для читання в бібліотеках, американська модель».
16.30-17.00 - відкриття виставки фотографій з Апалачів.
16.30-19.30 – показ документального кіно «Планета Бі-бой»
19.30-21.00 - показ фільму «Генерал».
17 травня – «День освіти» в Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника.
16.30-18.00 - показ документального кіно «Бруклінський замок».
18.00-19.30 - Джозеф Дорман представляє свій фільм «Шолом-Алейхем»: сміючись у темряві».
20.00-22.00 – показ короткометражних фільмів Бастера Кітона.
Довідково
Кінофільм "Генерал" – знаменита кінокомедія з Бастером Кітоном в головній ролі. Фільм заснований на подіях Великих паровозних перегонів 1862 року, пов'язаних з викраденням і подальшою гонитвою локомотивів. В основу сценарію покладений епізод Громадянської війни між Північчю та Півднем, описаний колишнім капралом Вільямом Піттенджером в книзі 1863 року "Відвага і страждання: історія великої залізнодорожної пригоди". Під час масштабного опиту кінокритиків в 2012 році стрічка "Генерал" була віднесена до найкращих фільмів всіх часів і народів.
Кінофільм "Бруклінський замок" - документальна стрічка про міську школу № 318, де понад 65 відсотків учнів належать до сімей із прибутком, нижчим за федеральну межу бідності, і якій пощастило мати найкращу в країні шахову команду неповної середньої школи. (Якби Альберт Ейнштейн, чий кваліфікаційний рівень складав 1800 балів, приєднався до цієї команди, він був би лише п’ятим найкращим гравцем). Шахи перетворили школу, яку в 2003 році визнали такою, що "потребує вдосконалення", на одну з найкращих у Нью-Йорку. Але ряд викликаних економічною кризою скорочень бюджету для громадських шкіл тепер може знищити нелегко здобуті успіхи.
Фільм складають історії п'яти членів шахової команди, що здобула більше перемог на національних змаганнях, ніж будь-яка інша команда в країні – з якими складнощами дітям доводиться стикатися як в особистому житті й за шаховою дошкою? Фільм однаковою мірою присвячений як болю їхніх поразок, так і очікуванням перемоги. За іронією долі, найбільші перешкоди для них створюють не конкуренти, а кризові скорочення бюджету для всіх позакласних видів діяльності в їхній школі. " Бруклінський замок" демонструє, як пристрасть дітей до гри в шахи зміцнює їхню віру в те, чого вони можуть досягти в житті. Зрештою, якщо вони можуть упоратися з найскладнішою у світі грою, то чи є щось таке, що їм не під силу?
Кінофільм "Шолом-Алейхем: сміючись у темряві" – зібраний в одне ціле портрет найвидатнішого єврейського письменника, чиї твори заклали основу для бродвейського мюзиклу "Скрипаль на даху". Фільм описує історію єврейської культури в Східній Європі через твори Шолома Алейхема і досліджує життя бунтівного генія, який створив абсолютно новий жанр літератури.
Заглиблюючись в замкнений в протиріччях єврейський світ, який стоїть на порозі глибоких змін, Шолом Алейхем закарбував і описав цей світ з прекрасним гумором, адже він був не тільки свідком творення сучасного образу єврейської культури, а й одним з тих, хто сприяв цьому.
Стрічка була випущена в прокат в липні 2011 року, і зібрала позитивні відгуки провідних кінокритиків Америки. Фільм отримав численну підтримку від благодійної фундації праведників, організації єврейської культури, та декількох фондів документального кіно.
Актор Бастер Кітон
Джозеф Френк Кітон — американський комедійний актор, режисер, сценарист і каскадер, який поряд із Чарлі Чапліном вважається одним з найвидатніших коміків усіх часів. Прізвисько "Бастер" (з англ. везунчик) він отримав від знаменитого Гаррі Гудіні, коли шестимісячний Джозеф скотився з драбини, не отримавши при цьому жодної подряпини.
Кар'єру в кіно розпочав в 1917 році, а з 1920 року почав знімати власні фільми й виконувати в них головні ролі. Візитною карткою робіт Кітона були його постійно незворушний вираз обличчя, майстерно виконані акробатичні трюки та тонка іронія. Пік його кар'єри припадає на другу половину 1920-х. Найвідоміші повнометражні фільми — «Три епохи» (1923), «Наша гостинність» (1923), «Шерлок-молодший» (1924), «Навігатор», «Генерал» (1926),«Пароплавний Білл», «Кінооператор» (1928).