В Івано-Франківську презентували перший диск камерного хору «Воскресіння»

 

В Івано-Франківській обласній філармонії відбулася прес-конференція за участю камерного хору «Воскресіння».


Учасники презентували випуск свого першого диску «Божественна літургія», розповідали про свою участь у Всенародній прощі з нагоди благословення відновленого Собору святої Софії у Римі, що проходила всередині жовтня.

 

Також хористи говорили про те, що крім професійного зростання  їх об’єднує бажання прославляти Бога. Серед учасників зустрічі були Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, викладач Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника Михайло Стефанюк.

 

Про завдання та місію хору говорив художній керівник та диригент хору  Володимир Рудницький: «Наша роль у церкві – прикрасити своїм співом Божественну літургію, бути добрим акомпаніатором під час служби Божої. І якщо кільком людям відгукнеться наш спів у серці, то можемо вважати нашу спільну працю недаремною. Крім того, хотілось би своїм прикладом підняти роль українського хорового мистецтва».

 

Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин: «Наше минуле було атеїстичним. Молодь боялася молитися і ходити до церкви, тому звиклим було, коли до храму приходили  виключно  старші люди. Сьогодні Бог чекає на молодих і благословляє тих, хто до нього приходить.  Знаковим є те, що  хор «Воскресіння» мав змогу служити у вічному місті  Римі, в Базиліці святого Петра, у храмі Архистратига Михайла в Болонії, у церкві св. Варвари у Відні».

 

Михайло Стефанюк, старший викладач Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника, вчитель і наставник більше половини складу учасників хору  говорив про вагу українського хорового мистецтва у європейському контексті, про необхідність державницької підтримку вокального мистецтва, створення вокальних студій та шкіл: «Українці славилися своїми прекрасними голосами завжди. Свого часу школа Олександра Кошиця сколихнула Європу. Колись у кожній церкві був хор, натомість сьогодні літургія співається у мікрофон і це не є правильно. Наш народ талановитий у хоровій та вокальній музиці, проте щоб продовжувати цю справу має бути державницький підхід, відкриття вокальних студій та шкіл. Звучання має бути на високому професійному рівні. Замість примітивної естради людям треба пропонувати мистецтво та музику зі смаком, лише тоді вибиратимуть якість і талант. Радію, що в артистів хору «Воскресіння» є бажання реалізовувати себе і найголовніше, що роблять  вони це професійно».

 

Довідка:

Камерний хор «Воскресіння» заснований у вересні 2009 року при Архикатедральному соборі Святого Воскресіння Івано-Франківської митрополії  УГКЦ. Диригент хору Володимир Рудницький — випускник Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

Артисти хору – студенти та випускники вищих навчальних музичних закладів України, солісти Івано-Франківської обласної філармонії, викладачі музичних закладів Прикарпаття. 

Цьогоріч у травні хор переміг на міжнародному конкурсі церковної музики «Хайнувка 2012» у місті Білосток (Польща). Серед учасників з 22 країн, хор став лауреатом першої премії у категорії професійних хорів.

Наприкінці вересня хор випустив свій перший диск. Матеріал диску -- Божественна літургія українських композиторів, кращі перлини української хорової духовної музики від бароко до сучасності. Солісти — отець Іван Жук, священик Катедрального собору святого Воскресіння та заслужений артист України отець Назарій Дадак.


04.11.2012 2526 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1662
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1053
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1306 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3800 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33898
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2868

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

378

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

782

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1732

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1093
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1078
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

655
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

530
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2011
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12226
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1521
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1314
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

569
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

281
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

351
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

399
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1287