В Івано-Франківській обласній філармонії відбулася прес-конференція за участю камерного хору «Воскресіння».
Учасники презентували випуск свого першого диску «Божественна літургія», розповідали про свою участь у Всенародній прощі з нагоди благословення відновленого Собору святої Софії у Римі, що проходила всередині жовтня.
Також хористи говорили про те, що крім професійного зростання їх об’єднує бажання прославляти Бога. Серед учасників зустрічі були Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, викладач Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника Михайло Стефанюк.
Про завдання та місію хору говорив художній керівник та диригент хору Володимир Рудницький: «Наша роль у церкві – прикрасити своїм співом Божественну літургію, бути добрим акомпаніатором під час служби Божої. І якщо кільком людям відгукнеться наш спів у серці, то можемо вважати нашу спільну працю недаремною. Крім того, хотілось би своїм прикладом підняти роль українського хорового мистецтва».
Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин: «Наше минуле було атеїстичним. Молодь боялася молитися і ходити до церкви, тому звиклим було, коли до храму приходили виключно старші люди. Сьогодні Бог чекає на молодих і благословляє тих, хто до нього приходить. Знаковим є те, що хор «Воскресіння» мав змогу служити у вічному місті Римі, в Базиліці святого Петра, у храмі Архистратига Михайла в Болонії, у церкві св. Варвари у Відні».
Михайло Стефанюк, старший викладач Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника, вчитель і наставник більше половини складу учасників хору говорив про вагу українського хорового мистецтва у європейському контексті, про необхідність державницької підтримку вокального мистецтва, створення вокальних студій та шкіл: «Українці славилися своїми прекрасними голосами завжди. Свого часу школа Олександра Кошиця сколихнула Європу. Колись у кожній церкві був хор, натомість сьогодні літургія співається у мікрофон і це не є правильно. Наш народ талановитий у хоровій та вокальній музиці, проте щоб продовжувати цю справу має бути державницький підхід, відкриття вокальних студій та шкіл. Звучання має бути на високому професійному рівні. Замість примітивної естради людям треба пропонувати мистецтво та музику зі смаком, лише тоді вибиратимуть якість і талант. Радію, що в артистів хору «Воскресіння» є бажання реалізовувати себе і найголовніше, що роблять вони це професійно».
Довідка:
Камерний хор «Воскресіння» заснований у вересні 2009 року при Архикатедральному соборі Святого Воскресіння Івано-Франківської митрополії УГКЦ. Диригент хору Володимир Рудницький — випускник Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.
Артисти хору – студенти та випускники вищих навчальних музичних закладів України, солісти Івано-Франківської обласної філармонії, викладачі музичних закладів Прикарпаття.
Цьогоріч у травні хор переміг на міжнародному конкурсі церковної музики «Хайнувка 2012» у місті Білосток (Польща). Серед учасників з 22 країн, хор став лауреатом першої премії у категорії професійних хорів.
Наприкінці вересня хор випустив свій перший диск. Матеріал диску -- Божественна літургія українських композиторів, кращі перлини української хорової духовної музики від бароко до сучасності. Солісти — отець Іван Жук, священик Катедрального собору святого Воскресіння та заслужений артист України отець Назарій Дадак.