В Івано-Франківську презентували книжку про реформи у Грузії (фото)

 

«Чому Грузії вдалось?». Книжку з такою назвою в Івано-Франківську презентував відомий журналіст і публіцист Вахтанг Кіпіані.

 

Обговорити книжку франківські інтелектуали зібрались у кав’ярні «Говорить Івано-Франківськ».

 

Ця праця – про ефективні реформи, які докорінно змінили цілу країну – Грузію. ЇЇ авторка – економіст Лариса Буракова вперше систематизувала і проаналізувала реформи, які провели у Грузії після «Трояндової революції». Вона описує фантастичні зміни, які змінили менталітет громадян держави і уможливили феномен, який багато хто називає «грузинським дивом».

 

Вахтанг Кіпіані здійснив переклад цієї книги і в Україні, бо вважає, що приклад Грузії є знаковим для нашої країни. Він дає змогу зрозуміти державотворчі процеси, які змогла пройти Грузія, і які так і не вдалось реалізувати Україні після «Помаранчевої революції».

 

Особливо актуальної праця стала декілька тижнів тому, коли на парламентських виборах у Грузії перемоги опозиційні до правління Саакашвілі сили. 

 

Спеціально для українського читача авторка написала одну главу, яка стосується реформ останніх місяців перед парламентськими виборами в Грузії.

 

Отож чому Грузії вдалось? А вдалось тому, переконаний Кіпіані, що після перемоги революції до влади прийшли люди, у яких була одна спільна мета – свобода. Навіть попри те, що вони представляли різні політичні течії, мали різні переконання і погляди на реформування.

 

Навколо досягнення свободи і її збільшення вони і будували всю свою роботу, їм вдалось подолати існуючий клановий устрій і стати на шлях державотворення.

 

Для того, щоб досягти свободи вони максимально зміцнили державний апарат. Зараз, максимальної централізації влади досягнуто і в Україні, однак немає мети – свободи суспільства.

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото Оксани Романенчук


12.10.2012 2307 1
Коментарі (1)

Я 2012.10.12, 14:31
1. Готовий спонсорнути один примірник для Януковоча в Межигір'я. Може хоч біля золотого унітазу повісять та хоч по одній сторінці прочитає... 2. На жаль, на останніх виборах у Грузії знову підтвердилось, що більшість людей (і в європейських країнах також і навіть у США) не готові довго серйозно працювати, відповідально витрачати бюджет, боротись з реальними проблемами... А більш охоче купуються на соціалістичні популістські обіцянки більшого соціального захисту і обирають відповідні партії і уряди. Ті, відповідно, "роздають" більше коштів, не завжди зароблених, на різні соціальні проекти, знекровлюють бізнес і залазять в борги. Спочатку ніби люди задоволені, але скоро ці борги виилазять боком, грошей катастрофічно не вистачає, а борги і відсотки наростають. Криза. Тоді або бунти, або до влади обирають консерваторів-прагматиків, які закручують гайки, зменшують різні виплати подачок, виборсуються з боргів, вирівнюють економіку... Згодом людям (більшості) знову хочеться більше халяви і менше роботи - і усе починається спочатку. От такі розклади у світі і у наших головах. Тому не дивуйтесь проблемам різних Грецій, Португалій, Ірландій і тому ж зміні влади в Грузії. Добре, що Саакашвілі багато корисного встиг зробити. А "наш" Ющ???
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

986
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2587 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2172
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3017
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2623
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2345 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

478

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

482

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

981

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2200
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1947
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2042
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

213
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

824
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5532
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7390
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1406
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

680
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1060 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1563 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1423