В Івано-Франківську презентовано ще одну книжку із серії «Українська поетична антологія»

 

/data/blog/35470/ca284a47a2426975ed4c2e76059cb2d2.jpg

В Івано-Франківську презентовано ще одну книжку із серії «Українська поетична антологія» видавництва, котре робить книжки для читачів «від двох до 102-х».

 

Після розкішної «Ліни» — на 300 віршів — «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» видала поетичні книжки «Князь роси» Тараса Мельничука, «На срібнім березі» Миколи Вінграновського, «Літаюча голова» Віктора Неборака, пише Галичина.

 

"Суть кожного «вибраного» в тому, що ж ти відсієш, — сказав на власній презентації Юрій Андрухович. — Треба вміти бути в цій справі в міру вимогливим і в міру поблажливим". Після Києва і Львова побачити і почути про «Листи в Україну» можна було і в Івано-Франківську. Модератором вечора-презентації стала поетеса і перекладачка Галина Петросаняк.

 

«Десь із самого початку, як тільки виник цей задум, іван Малкович одразу почав обдзвонювати всіх з приводу того, чи не матимуть вони нічого проти такого канонічного вибраного. Я погодився одразу, бо подумав про те, що це найщасливіший випадок для цих поезій — коли їх перевидасть такий чуйний, уважний і самовідданий редактор і видавець, як іван Малкович. Хто абсолютно посвячений в те, чим є культура книжки, як вона має виглядати, аби виникало бажання взяти її до рук, читати, гортати, нюхати. Я дотепер нюхаю цей папір і цю тканину, котру замовляють в Голландії. Та з моменту телефонної розмови минуло насправді півтора-два роки, поки я взявся укладати «Вибране». Вірші — це така для мене взагалі сентиментальна трохи історія, тому що тут зібрано, можна сказати, мою молодість. Бо «Листи в Україну» я писав у Москві, навчаючись на вищих літературних курсах», — розповів Андрухович.

 

І хоча Андрухович віршів не пише вже добрі десять років, багато хто вважає їх кращими за прозу письменника. А на думку автора післямови до «Листівѕ» під назвою «До запитання» Сергія Жадана, вони продовжують бути взірцем для молодих поетів. У найповнішому на сьогодні поетичному «Вибраному» зібрано ті вірші, котрі пройшли спочатку, як висловився Андрухович, «капітальний ремонт», а відтак і вимогливе, але в міру, сито. Починається книжка з «Неба і площі», котру 1985-го блискавично розмели з книгарень, «Алхімії», «Середмістя», де увічнено старий Станиславів, котрого ми вже не бачимо, а завершується «Екзотичними птахами і рослинами» та «Листами в Україну». «Листи в Україну» написані москвичем-українцем до свого товариша.

 

«Я вигадав друга в Україні — ідеального, найближчого товариша, якому хочеться розповісти про все: не те щоб висповідатися, а просто вилити душу», — каже автор.

 

Цикл «Листи в Україну» Юрій Андрухович почав писати восени 1990 року під час свого перебування в Москві. Він зізнається, що перші особисті переживання у формі віршованих листів з’явилися під впливом поезії Йосипа Бродського та «Книги спостережень» Євгена Маланюка. Згодом цикл оформився у 20 листів додому, які виглядають як своєрідний звіт про московське життя перед вигаданим відданим другом.

 

На презентації звучало багато віршів. Спершу Галина Петросаняк читала культову «Елегію сусідських облич», згодом Андрухович читав із «Середмістя» — чи не єдиної збірки, котру всуціль присвятив рідному містові, — вірш «Країна дітей». Завдяки «Мертвому півню», «Карбідо», а передовсім — внутрішній прихованій мелодійності текстів Андруховича у верлібрах цих вельми багато музики. і кожен може слухати або ж просто читати їх — кому що ближче. Бо вголос найкраще виходить таки в Андруховича.


14.05.2013 1342 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2516
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1601 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3672
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5445
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1695
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2092

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

192

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

895
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

488
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

782
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2477 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

520
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

887
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4929
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

747
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

668
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

602
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

410
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

740
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

900 2