В Івано-Франківську презентовано ще одну книжку із серії «Українська поетична антологія»

 

/data/blog/35470/ca284a47a2426975ed4c2e76059cb2d2.jpg

В Івано-Франківську презентовано ще одну книжку із серії «Українська поетична антологія» видавництва, котре робить книжки для читачів «від двох до 102-х».

 

Після розкішної «Ліни» — на 300 віршів — «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га» видала поетичні книжки «Князь роси» Тараса Мельничука, «На срібнім березі» Миколи Вінграновського, «Літаюча голова» Віктора Неборака, пише Галичина.

 

"Суть кожного «вибраного» в тому, що ж ти відсієш, — сказав на власній презентації Юрій Андрухович. — Треба вміти бути в цій справі в міру вимогливим і в міру поблажливим". Після Києва і Львова побачити і почути про «Листи в Україну» можна було і в Івано-Франківську. Модератором вечора-презентації стала поетеса і перекладачка Галина Петросаняк.

 

«Десь із самого початку, як тільки виник цей задум, іван Малкович одразу почав обдзвонювати всіх з приводу того, чи не матимуть вони нічого проти такого канонічного вибраного. Я погодився одразу, бо подумав про те, що це найщасливіший випадок для цих поезій — коли їх перевидасть такий чуйний, уважний і самовідданий редактор і видавець, як іван Малкович. Хто абсолютно посвячений в те, чим є культура книжки, як вона має виглядати, аби виникало бажання взяти її до рук, читати, гортати, нюхати. Я дотепер нюхаю цей папір і цю тканину, котру замовляють в Голландії. Та з моменту телефонної розмови минуло насправді півтора-два роки, поки я взявся укладати «Вибране». Вірші — це така для мене взагалі сентиментальна трохи історія, тому що тут зібрано, можна сказати, мою молодість. Бо «Листи в Україну» я писав у Москві, навчаючись на вищих літературних курсах», — розповів Андрухович.

 

І хоча Андрухович віршів не пише вже добрі десять років, багато хто вважає їх кращими за прозу письменника. А на думку автора післямови до «Листівѕ» під назвою «До запитання» Сергія Жадана, вони продовжують бути взірцем для молодих поетів. У найповнішому на сьогодні поетичному «Вибраному» зібрано ті вірші, котрі пройшли спочатку, як висловився Андрухович, «капітальний ремонт», а відтак і вимогливе, але в міру, сито. Починається книжка з «Неба і площі», котру 1985-го блискавично розмели з книгарень, «Алхімії», «Середмістя», де увічнено старий Станиславів, котрого ми вже не бачимо, а завершується «Екзотичними птахами і рослинами» та «Листами в Україну». «Листи в Україну» написані москвичем-українцем до свого товариша.

 

«Я вигадав друга в Україні — ідеального, найближчого товариша, якому хочеться розповісти про все: не те щоб висповідатися, а просто вилити душу», — каже автор.

 

Цикл «Листи в Україну» Юрій Андрухович почав писати восени 1990 року під час свого перебування в Москві. Він зізнається, що перші особисті переживання у формі віршованих листів з’явилися під впливом поезії Йосипа Бродського та «Книги спостережень» Євгена Маланюка. Згодом цикл оформився у 20 листів додому, які виглядають як своєрідний звіт про московське життя перед вигаданим відданим другом.

 

На презентації звучало багато віршів. Спершу Галина Петросаняк читала культову «Елегію сусідських облич», згодом Андрухович читав із «Середмістя» — чи не єдиної збірки, котру всуціль присвятив рідному містові, — вірш «Країна дітей». Завдяки «Мертвому півню», «Карбідо», а передовсім — внутрішній прихованій мелодійності текстів Андруховича у верлібрах цих вельми багато музики. і кожен може слухати або ж просто читати їх — кому що ближче. Бо вголос найкраще виходить таки в Андруховича.


14.05.2013 1253 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1326
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2623
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2161
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2233
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6706 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2510 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

399

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1219

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1337

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1475
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

337
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

211
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

628
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

112
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26572
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

593
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10514 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

119
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

143
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

452
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

604
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

665