В Івано-Франківську побудують підземні переходи?

 

http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/40876_1.jpg&h=478&w=480&zc=1

Міська влада дала принципову згоду на розроблення документації щодо будівництва у центральній частині міста кількох підземних перехідних галерей з пішохідними переходами.



Фірма «Станіславтрансбуд» хоче побудувати такі інженерні споруди  на перехрестях Привокзальної площі і вулиці Лепкого; перехрестях вулиць Дністровської – Галицької – Новгородської; пл. Ринок – пл. Міцкевича – вул. Лесі Українки – Сотника Мартинця; Вічевого майдану – вул. Незалежності – Шашкевича – Вітовського – Січових Стрільців, а фірма «Лекс Сервіс Центр» – на вулиці Незалежності від будинку № 43 до будинку № 99. Крім того, депутати міськради додали до цього списку ще кілька таких об’єктів на перехрестях з вулицями Грюнвальдською, Бельведерською і Василя Вишиваного.

 

У рішеннях вказано, що зазначені земельні ділянки не вилучаються з комунальної власності, а надаються для будівництва, обслуговування та ремонту інженерної, транспортної інфраструктури та об’єктів дорожнього господарства – підземних перехідних галерей з пішохідними переходами – за угодами так званої суперфікції.

 

Ці фірми мають розробити містобудівний розрахунок забудови, отримати у департаменті містобудування і архітектури містобудівні умови та обмеження, а у відповідних організаціях – технічні умови на інженерне забезпечення проектованих об’єктів, розробити у ліцензованих проектних організаціях проекти та погодити їх у встановленому порядку і отримати в інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю документ на право виконання будівельних робіт.

 

Однак така ініціатива бізнесу і влади уже сприймається досить неоднозначно. Скажімо, депутат міськради Володимир Чорноус побоюється, що під час робіт з влаштування підземних пішохідних галерей може бути назавжди втрачено попередні історико-культурні шари 350-літнього Станиславова-Івано-Франківська.

 

Крім того, це досить складні в інженерному плані роботи, пов’язані з масою ризиків – від геологічних і археологічних досліджень, перенесення існуючих інженерних мереж до можливого негативного впливу робіт на старі історичні будівлі у центральній історико-архітектурній заповідній зоні і їх руйнації.

 

Тому ще не відомо, чи на всіх попередньо запланованих ділянках можна буде здійснювати таке будівництво в принципі. Але вже зараз окремі мешканці, представники громадськості висловлюють категоричну незгоду з такими планами будівництва підземних переходів.

 

Чиновники від архітектури теж досить обережні у висловлюваннях, не заперечують виникнення тих чи інших ризиків, але запевняють, що все відбуватиметься відповідно до чинних норм, правил та законодавства, і наголошують, що наразі міська влада нібито дала лише «принципову згоду» на збір необхідної інформації та розроблення відповідних проектів будівництва, які ще мають пройти всі необхідні експертизи і погодження. Все це обумовлено у рішеннях міськвиконкому та сесії міськради, пише "ЗК".


27.05.2013 1292 11
Коментарі (11)

Сергій 2013.05.27, 09:28
Не можна людей під землю заганяти, це одна з найбільших помилок при плануванні міста. А як мами з візочками, а як старенькі люди? Хочете в землю гроші закопати, так заженіть туди авто, ту ж парковку зробіть. Місто повинно приваблювати людей, щоб люди могли спокійно гуляти, знайомитись, спілкуватись та дихати повітрям.
Олег 2013.05.27, 12:47
Сергій, ти жартівник, у всіх великих містах, є підземні переходи, і це не створює ніяких проблем, а от безконтрольний пасажиропотік створює. На тих самих Січових затори через пішохідний, на грушевського, і на решті перелічених вулиць. І яким чином підземні переходи вплинуть на "обличчя" міста?
Ковтун 2013.05.27, 13:37
Погоджуюсь. Але під землю потрібно заганяти машини а не людей. По перше ніхто там сцяти не буде, по друге місто для людей а не для машин. У всьому світі під землю їдуть машини а не люди і тільки в колишньому СеСеРи людей мають за кротів
Chieftl до Олега 2013.05.27, 14:17
Якщо на Січових затор через пішохідний, то чому затор також є через 20 метрів ПІСЛЯ переходу? ;) І особливо, звідки тоді затор на перетині з Мазепи? Та й взагалі, робити підземний перехід через вулицю з однією смугою руху - це заявка на книгу рекордів Гіннеса :)
Сергій 2013.05.27, 15:05
Щоб зрозуміти, як підземні переходи впливають на "обличчя" міста, рекомендую ознайомитись з ідеями та проектами Енріке Пеньялоса.
іван 2013.05.27, 16:54
Дністровська-Василіянок-Тарнавського. Ось на цьому перехресті справжній "безпредєл". Іншого слова знайти не можу. Тут не діють жодні правила. На світлофор нвякий водій не зважає.
пасажир 2013.05.27, 19:32
А чому на перехресті Лепкого? А на самому вокзалі, де люди йдуть як по Бродвею в Одесі, а купа машин стоїть їх пропускаючи - там не згадується, що там не треба? Більшість переходів згаданих регулюються світлофорами і перейти є можливість - просто треба скоротити кількість автобусів до ринку, бо саме вони створюють безлад ! Не помішав би перехід з Міцкевіча до пошти ( к-т Лім’єр). Але у нас з переходів пороблять торгівлю молоком, петрушкою і т.д і ніхто то не зможе викорінити.
До Ковтуна! До Сергія! 2013.05.27, 19:01
Значить ми ще не вартуємо йти до цивілізованого світу - раз будемо справляти нужди в переході(але таке ймовірне)! І похваліться де ВИ були в світі? І бачили цілі дороги під землею? Я з радість поїду і побачу! Коштів мені хватить! Паркінги – бачив, а от автобанів.... Хиба під ЛАМАНШЕМ)))
Водій тролейбуса. 2013.05.27, 19:17
Я згідний, що біля ВЕЛМАРКЕТУ треба, щоб перехід один був, а не три, по Бендери ,щоб не горів отой світлофор цілодобово ,згідний що біля 63 заводу на Незалежності - потрібен, на Галицькій - Цілевича, Радіозавод, на Вокзалі, але біля КОСМОСУ рахую, що то марнотратство - там є два світлофори регульовані і можна перейти, отой перехід що є ,його взагалі анулювати. По ньому йде один пішохід, а 7-8 машин пропускаючи його і викидають в атмосферу свинець і ми дихаємо їм.
Сергій 2013.05.27, 20:26
Автобан через центр міста??? Якщо ми хочемо позбутись людей на вулицях, то нам необхідно широкі дороги для машин, тротуари виділити під парковки,вільні місця забудувати. Вам подобається таке місто. А щодо прикладів ідеальних міст, то я вже посилався на людину, яка змінила своє місто. Читайте, вивчайте, думайте.
zzz 2013.05.27, 21:05
Сергію! Ви Америку не відкриваєте! Не один Ви їздите і не один Ви бачили! У нас по дорозі з Франківська до Надвірної , народ позасипав окопи, у нас можна сказати,що всі забігаловки на самій дорозі стоять і зразу всі біжать приватизовувати, а щоб бути владі - депутатам добрими, вони давали згоду на приватизацію і зараз щоб розширити дорогу треба їх просити, А вони, за вкрадений - приватизований окіп , хочуть здерти три шкіри! Це і народ, і ті котрі при Владах були. Тому в цій Державі, перспективи на покращення немає! А в світі можна сказати все Прикарпаття, і всі знають, і бачать - робити не має кому і відповідати за свої вчинки - от в чім біда.
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1096
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6782
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14878 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1802
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1054
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6522

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

856

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1653

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1454

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1326
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

424
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

683
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

845
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

651
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1745
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

770
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1067
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34898 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

249
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

426
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

734
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

649