В Івано-Франківську побудують підземні переходи?

 

http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/40876_1.jpg&h=478&w=480&zc=1

Міська влада дала принципову згоду на розроблення документації щодо будівництва у центральній частині міста кількох підземних перехідних галерей з пішохідними переходами.



Фірма «Станіславтрансбуд» хоче побудувати такі інженерні споруди  на перехрестях Привокзальної площі і вулиці Лепкого; перехрестях вулиць Дністровської – Галицької – Новгородської; пл. Ринок – пл. Міцкевича – вул. Лесі Українки – Сотника Мартинця; Вічевого майдану – вул. Незалежності – Шашкевича – Вітовського – Січових Стрільців, а фірма «Лекс Сервіс Центр» – на вулиці Незалежності від будинку № 43 до будинку № 99. Крім того, депутати міськради додали до цього списку ще кілька таких об’єктів на перехрестях з вулицями Грюнвальдською, Бельведерською і Василя Вишиваного.

 

У рішеннях вказано, що зазначені земельні ділянки не вилучаються з комунальної власності, а надаються для будівництва, обслуговування та ремонту інженерної, транспортної інфраструктури та об’єктів дорожнього господарства – підземних перехідних галерей з пішохідними переходами – за угодами так званої суперфікції.

 

Ці фірми мають розробити містобудівний розрахунок забудови, отримати у департаменті містобудування і архітектури містобудівні умови та обмеження, а у відповідних організаціях – технічні умови на інженерне забезпечення проектованих об’єктів, розробити у ліцензованих проектних організаціях проекти та погодити їх у встановленому порядку і отримати в інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю документ на право виконання будівельних робіт.

 

Однак така ініціатива бізнесу і влади уже сприймається досить неоднозначно. Скажімо, депутат міськради Володимир Чорноус побоюється, що під час робіт з влаштування підземних пішохідних галерей може бути назавжди втрачено попередні історико-культурні шари 350-літнього Станиславова-Івано-Франківська.

 

Крім того, це досить складні в інженерному плані роботи, пов’язані з масою ризиків – від геологічних і археологічних досліджень, перенесення існуючих інженерних мереж до можливого негативного впливу робіт на старі історичні будівлі у центральній історико-архітектурній заповідній зоні і їх руйнації.

 

Тому ще не відомо, чи на всіх попередньо запланованих ділянках можна буде здійснювати таке будівництво в принципі. Але вже зараз окремі мешканці, представники громадськості висловлюють категоричну незгоду з такими планами будівництва підземних переходів.

 

Чиновники від архітектури теж досить обережні у висловлюваннях, не заперечують виникнення тих чи інших ризиків, але запевняють, що все відбуватиметься відповідно до чинних норм, правил та законодавства, і наголошують, що наразі міська влада нібито дала лише «принципову згоду» на збір необхідної інформації та розроблення відповідних проектів будівництва, які ще мають пройти всі необхідні експертизи і погодження. Все це обумовлено у рішеннях міськвиконкому та сесії міськради, пише "ЗК".


27.05.2013 1286 11
Коментарі (11)

Сергій 2013.05.27, 09:28
Не можна людей під землю заганяти, це одна з найбільших помилок при плануванні міста. А як мами з візочками, а як старенькі люди? Хочете в землю гроші закопати, так заженіть туди авто, ту ж парковку зробіть. Місто повинно приваблювати людей, щоб люди могли спокійно гуляти, знайомитись, спілкуватись та дихати повітрям.
Олег 2013.05.27, 12:47
Сергій, ти жартівник, у всіх великих містах, є підземні переходи, і це не створює ніяких проблем, а от безконтрольний пасажиропотік створює. На тих самих Січових затори через пішохідний, на грушевського, і на решті перелічених вулиць. І яким чином підземні переходи вплинуть на "обличчя" міста?
Ковтун 2013.05.27, 13:37
Погоджуюсь. Але під землю потрібно заганяти машини а не людей. По перше ніхто там сцяти не буде, по друге місто для людей а не для машин. У всьому світі під землю їдуть машини а не люди і тільки в колишньому СеСеРи людей мають за кротів
Chieftl до Олега 2013.05.27, 14:17
Якщо на Січових затор через пішохідний, то чому затор також є через 20 метрів ПІСЛЯ переходу? ;) І особливо, звідки тоді затор на перетині з Мазепи? Та й взагалі, робити підземний перехід через вулицю з однією смугою руху - це заявка на книгу рекордів Гіннеса :)
Сергій 2013.05.27, 15:05
Щоб зрозуміти, як підземні переходи впливають на "обличчя" міста, рекомендую ознайомитись з ідеями та проектами Енріке Пеньялоса.
іван 2013.05.27, 16:54
Дністровська-Василіянок-Тарнавського. Ось на цьому перехресті справжній "безпредєл". Іншого слова знайти не можу. Тут не діють жодні правила. На світлофор нвякий водій не зважає.
пасажир 2013.05.27, 19:32
А чому на перехресті Лепкого? А на самому вокзалі, де люди йдуть як по Бродвею в Одесі, а купа машин стоїть їх пропускаючи - там не згадується, що там не треба? Більшість переходів згаданих регулюються світлофорами і перейти є можливість - просто треба скоротити кількість автобусів до ринку, бо саме вони створюють безлад ! Не помішав би перехід з Міцкевіча до пошти ( к-т Лім’єр). Але у нас з переходів пороблять торгівлю молоком, петрушкою і т.д і ніхто то не зможе викорінити.
До Ковтуна! До Сергія! 2013.05.27, 19:01
Значить ми ще не вартуємо йти до цивілізованого світу - раз будемо справляти нужди в переході(але таке ймовірне)! І похваліться де ВИ були в світі? І бачили цілі дороги під землею? Я з радість поїду і побачу! Коштів мені хватить! Паркінги – бачив, а от автобанів.... Хиба під ЛАМАНШЕМ)))
Водій тролейбуса. 2013.05.27, 19:17
Я згідний, що біля ВЕЛМАРКЕТУ треба, щоб перехід один був, а не три, по Бендери ,щоб не горів отой світлофор цілодобово ,згідний що біля 63 заводу на Незалежності - потрібен, на Галицькій - Цілевича, Радіозавод, на Вокзалі, але біля КОСМОСУ рахую, що то марнотратство - там є два світлофори регульовані і можна перейти, отой перехід що є ,його взагалі анулювати. По ньому йде один пішохід, а 7-8 машин пропускаючи його і викидають в атмосферу свинець і ми дихаємо їм.
Сергій 2013.05.27, 20:26
Автобан через центр міста??? Якщо ми хочемо позбутись людей на вулицях, то нам необхідно широкі дороги для машин, тротуари виділити під парковки,вільні місця забудувати. Вам подобається таке місто. А щодо прикладів ідеальних міст, то я вже посилався на людину, яка змінила своє місто. Читайте, вивчайте, думайте.
zzz 2013.05.27, 21:05
Сергію! Ви Америку не відкриваєте! Не один Ви їздите і не один Ви бачили! У нас по дорозі з Франківська до Надвірної , народ позасипав окопи, у нас можна сказати,що всі забігаловки на самій дорозі стоять і зразу всі біжать приватизовувати, а щоб бути владі - депутатам добрими, вони давали згоду на приватизацію і зараз щоб розширити дорогу треба їх просити, А вони, за вкрадений - приватизований окіп , хочуть здерти три шкіри! Це і народ, і ті котрі при Владах були. Тому в цій Державі, перспективи на покращення немає! А в світі можна сказати все Прикарпаття, і всі знають, і бачать - робити не має кому і відповідати за свої вчинки - от в чім біда.
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2601
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1628 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3698
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5489
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1718
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2131

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

218

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

231

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

426

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

916
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

516
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

798
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2499 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

564
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

904
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4950
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

766
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

695
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

628
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

430
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

756
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

918 2