В Івано-Франківську побудують підземні переходи?

 

http://www.pravda.lutsk.ua/imgsize.php?src=/abton/spaw2/uploads/images/news/40876_1.jpg&h=478&w=480&zc=1

Міська влада дала принципову згоду на розроблення документації щодо будівництва у центральній частині міста кількох підземних перехідних галерей з пішохідними переходами.



Фірма «Станіславтрансбуд» хоче побудувати такі інженерні споруди  на перехрестях Привокзальної площі і вулиці Лепкого; перехрестях вулиць Дністровської – Галицької – Новгородської; пл. Ринок – пл. Міцкевича – вул. Лесі Українки – Сотника Мартинця; Вічевого майдану – вул. Незалежності – Шашкевича – Вітовського – Січових Стрільців, а фірма «Лекс Сервіс Центр» – на вулиці Незалежності від будинку № 43 до будинку № 99. Крім того, депутати міськради додали до цього списку ще кілька таких об’єктів на перехрестях з вулицями Грюнвальдською, Бельведерською і Василя Вишиваного.

 

У рішеннях вказано, що зазначені земельні ділянки не вилучаються з комунальної власності, а надаються для будівництва, обслуговування та ремонту інженерної, транспортної інфраструктури та об’єктів дорожнього господарства – підземних перехідних галерей з пішохідними переходами – за угодами так званої суперфікції.

 

Ці фірми мають розробити містобудівний розрахунок забудови, отримати у департаменті містобудування і архітектури містобудівні умови та обмеження, а у відповідних організаціях – технічні умови на інженерне забезпечення проектованих об’єктів, розробити у ліцензованих проектних організаціях проекти та погодити їх у встановленому порядку і отримати в інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю документ на право виконання будівельних робіт.

 

Однак така ініціатива бізнесу і влади уже сприймається досить неоднозначно. Скажімо, депутат міськради Володимир Чорноус побоюється, що під час робіт з влаштування підземних пішохідних галерей може бути назавжди втрачено попередні історико-культурні шари 350-літнього Станиславова-Івано-Франківська.

 

Крім того, це досить складні в інженерному плані роботи, пов’язані з масою ризиків – від геологічних і археологічних досліджень, перенесення існуючих інженерних мереж до можливого негативного впливу робіт на старі історичні будівлі у центральній історико-архітектурній заповідній зоні і їх руйнації.

 

Тому ще не відомо, чи на всіх попередньо запланованих ділянках можна буде здійснювати таке будівництво в принципі. Але вже зараз окремі мешканці, представники громадськості висловлюють категоричну незгоду з такими планами будівництва підземних переходів.

 

Чиновники від архітектури теж досить обережні у висловлюваннях, не заперечують виникнення тих чи інших ризиків, але запевняють, що все відбуватиметься відповідно до чинних норм, правил та законодавства, і наголошують, що наразі міська влада нібито дала лише «принципову згоду» на збір необхідної інформації та розроблення відповідних проектів будівництва, які ще мають пройти всі необхідні експертизи і погодження. Все це обумовлено у рішеннях міськвиконкому та сесії міськради, пише "ЗК".


27.05.2013 1209 11
Коментарі (11)

Сергій 2013.05.27, 09:28
Не можна людей під землю заганяти, це одна з найбільших помилок при плануванні міста. А як мами з візочками, а як старенькі люди? Хочете в землю гроші закопати, так заженіть туди авто, ту ж парковку зробіть. Місто повинно приваблювати людей, щоб люди могли спокійно гуляти, знайомитись, спілкуватись та дихати повітрям.
Олег 2013.05.27, 12:47
Сергій, ти жартівник, у всіх великих містах, є підземні переходи, і це не створює ніяких проблем, а от безконтрольний пасажиропотік створює. На тих самих Січових затори через пішохідний, на грушевського, і на решті перелічених вулиць. І яким чином підземні переходи вплинуть на "обличчя" міста?
Ковтун 2013.05.27, 13:37
Погоджуюсь. Але під землю потрібно заганяти машини а не людей. По перше ніхто там сцяти не буде, по друге місто для людей а не для машин. У всьому світі під землю їдуть машини а не люди і тільки в колишньому СеСеРи людей мають за кротів
Chieftl до Олега 2013.05.27, 14:17
Якщо на Січових затор через пішохідний, то чому затор також є через 20 метрів ПІСЛЯ переходу? ;) І особливо, звідки тоді затор на перетині з Мазепи? Та й взагалі, робити підземний перехід через вулицю з однією смугою руху - це заявка на книгу рекордів Гіннеса :)
Сергій 2013.05.27, 15:05
Щоб зрозуміти, як підземні переходи впливають на "обличчя" міста, рекомендую ознайомитись з ідеями та проектами Енріке Пеньялоса.
іван 2013.05.27, 16:54
Дністровська-Василіянок-Тарнавського. Ось на цьому перехресті справжній "безпредєл". Іншого слова знайти не можу. Тут не діють жодні правила. На світлофор нвякий водій не зважає.
пасажир 2013.05.27, 19:32
А чому на перехресті Лепкого? А на самому вокзалі, де люди йдуть як по Бродвею в Одесі, а купа машин стоїть їх пропускаючи - там не згадується, що там не треба? Більшість переходів згаданих регулюються світлофорами і перейти є можливість - просто треба скоротити кількість автобусів до ринку, бо саме вони створюють безлад ! Не помішав би перехід з Міцкевіча до пошти ( к-т Лім’єр). Але у нас з переходів пороблять торгівлю молоком, петрушкою і т.д і ніхто то не зможе викорінити.
До Ковтуна! До Сергія! 2013.05.27, 19:01
Значить ми ще не вартуємо йти до цивілізованого світу - раз будемо справляти нужди в переході(але таке ймовірне)! І похваліться де ВИ були в світі? І бачили цілі дороги під землею? Я з радість поїду і побачу! Коштів мені хватить! Паркінги – бачив, а от автобанів.... Хиба під ЛАМАНШЕМ)))
Водій тролейбуса. 2013.05.27, 19:17
Я згідний, що біля ВЕЛМАРКЕТУ треба, щоб перехід один був, а не три, по Бендери ,щоб не горів отой світлофор цілодобово ,згідний що біля 63 заводу на Незалежності - потрібен, на Галицькій - Цілевича, Радіозавод, на Вокзалі, але біля КОСМОСУ рахую, що то марнотратство - там є два світлофори регульовані і можна перейти, отой перехід що є ,його взагалі анулювати. По ньому йде один пішохід, а 7-8 машин пропускаючи його і викидають в атмосферу свинець і ми дихаємо їм.
Сергій 2013.05.27, 20:26
Автобан через центр міста??? Якщо ми хочемо позбутись людей на вулицях, то нам необхідно широкі дороги для машин, тротуари виділити під парковки,вільні місця забудувати. Вам подобається таке місто. А щодо прикладів ідеальних міст, то я вже посилався на людину, яка змінила своє місто. Читайте, вивчайте, думайте.
zzz 2013.05.27, 21:05
Сергію! Ви Америку не відкриваєте! Не один Ви їздите і не один Ви бачили! У нас по дорозі з Франківська до Надвірної , народ позасипав окопи, у нас можна сказати,що всі забігаловки на самій дорозі стоять і зразу всі біжать приватизовувати, а щоб бути владі - депутатам добрими, вони давали згоду на приватизацію і зараз щоб розширити дорогу треба їх просити, А вони, за вкрадений - приватизований окіп , хочуть здерти три шкіри! Це і народ, і ті котрі при Владах були. Тому в цій Державі, перспективи на покращення немає! А в світі можна сказати все Прикарпаття, і всі знають, і бачать - робити не має кому і відповідати за свої вчинки - от в чім біда.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

984
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

796
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1915
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3266
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2565
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2556

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

257

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

744

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

700

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1627
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

373
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

710
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

629
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

363
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

394
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27054
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

854
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19689
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

442
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

406
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

741
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1369 4