
Сьогодні в Івано-Франківську відбулась спільна нарада за участю керівників реєстраційних служб міських та районних управлінь юстиції, а також приватних та державних нотаріусів, які працюють на території Івано-Франківської області.
Нагадаємо, що 12 лютого цього року ВРУ внесла зміни до деяких законодавчих актів з питань спрощення умов ведення бізнесу. Поки даний законопроект на доопрацюванні, але нотаріуси нашої області хочуть бути одними з перших, які будуть готові приступити до нових зобов’язань відразу, як тільки законопроект вступить в дію вже з новими змінами, пишуть Версії.
Згідно цих змін уповноваженими особами, які будуть мати право здійснювати реєстрацію речових прав таке право надано також нотаріусам.
Як наголосив начальник головного управління юстиції в Івано-Франківській області Кавацюк Васильраніше нотаріуси здійснювали реєстрацію речових прав, але при вчиненні нотаріальних дій. Зараз їм така можливість буде надана в незалежності від того, будуть вони вчиняти нотаріальні дії чи ні.
«Це зроблено для того, щоб збільшити кількість осіб, які проводять прийом громадян. Тобто до державних реєстраторів, яких є 63 працівники, додатково можуть бути долучені приватні та державні нотаріуси, яких в області налічується 175 осіб. Крім того, повноваження щодо прийняття замовлень на реєстрацію речових прав надано адміністраторам Центрів надання адміністративних послуг, які працюють у всіх районних центрах та містах обласного підпорядкування», – сказав начальник управління.
Це планують робити для того, щоб збільшити коло осіб, які мають право приймати документи на реєстрацію речових прав. Таким чином можна буде уникнути черг в підрозділах реєстраційних служб, спрощення умов для реєстрації як речових прав, так і реєстрації бізнесу.
Крім того, кожен громадянин особисто буде обирати до кого звернутися. Він може обрати ЦНАП, приватного чи державного нотаріуса, або ж реєстратора підрозділу реєстрації речових прав.
Що стосується вартості за послуги то тут вводиться адміністративний збір.Розмір плати за реєстрацію речового права, а також отримання витягу чітко прописаний в законодавстві. Він є однаковий і не залежить від того до кого ви звернулись.
Василь Кавацюк наголосив, що 9 лютого, під час робочої поїздки на Івано-Франківщину міністр юстиції заявив, що для прозорості рішень вводиться фронт-офіс і бек-офіс.
«У фронт-офісі в громадянина приймають документи і дають витяг, а у бек-офісі державні реєстратори приймають рішення по реєстрації права. Вони із заявником не спілкуються, і це ми вважаємо позитивним моментом, оскільки таким чином можнауникнути так званої побутової корупції. Адже коли заявник напряму спілкується з реєстратором і для пришвидшення процесу чи ще якихось інших моментів можуть виникати перепони для заявника, тоді з’являються підстави дати додаткову винагороду за ті чи інші послуги. Тепер заявник може звернутися до нотаріуса чи адміністратора ЦНАПу, залишити документи, потім в зазначений час отримати витяг про реєстрацію речового права. Таким чином він напряму з адміністратором чи державним реєстратором не спілкується і тому виключається корупційна складова», – переконаний посадовець.
Як запевняють фахівці такі зміни ще й полегшать роботу державних реєстраторів. Оскільки за результатами минулого року середнє навантаження на одного державного реєстратора складало близько 100 дій в день. Тобто це був досить великий об’єм роботи. Крім того, що державний реєстратор приймав рішення, він також здійснював прийом документів і те ж саме консультування. Тепер окрема категорія працівників буде займатися тільки вивченням матеріалів і прийняттям рішень.