В Івано-Франківську лікарі із священиками розповіли, як правильно вийти з посту

 

 

Сьогодні у Івано-Франківській Центральній міській клінічній  лікарні відбулася спільна прес-конференція  лікарів та представників церкви. Вони розповіли, як правильно і без  шкоди для організму вийти із посту.

 

За словами капелана Центральної міської клінічної лікарні о. Романа Терлецького, дуже важливо зрозуміти, для чого існує піст.

 

„Піст не для того, щоб відмовлятися або неправильно відноситися до їжі. Навпаки, піст нагадує, чим є їжа насправді. Ми забули, що споживання їжі має бути святом, тим, що гуртує наші родини разом, за одним столом.

 

Сьогодні споживання їжі перетворилося на фаст-фуд, звичайне наповнення шлунку. Навіть на весілля, чи на якісь бенкети ми йдемо, щоб наповнити свій шлунок. А насправді, маємо просто радіти тому, що зібралися разом. Тому піст має нагадати нам, чим є їжа насправді, що це – дар від Бога”, – каже о. Роман Терлецький.

 

Він наголошує також, що піст – це тільки один з елементів духовного життя, важливими є ще й молитва і милостиня. Якщо вирвати піст з цього контексту, ніякої зміни не відбувається. Коли людина наближається до Бога через молитву, а через милостиню наближається до ближнього, піст для неї дійсно отримує значення.

 

Завідувач терапевтичним відділенням Центральної міської клінічної лікарні, міський позаштатний терапевт Зіновія Зозуляк розповідає, що з настанням свят велика кількість населення не дотримується поступового виходу із посту і тому у лікарнях, особливо у терапевтичних відділеннях, кількість пацієнтів зростає: „Із посту потрібно виходити поступово. В першу чергу має бути роздільне харчування, не можна приступати одразу до смажених страв, до важких страв. Окрім того, має бути дробне харчування – 5-7 разів на день. Велика кількість населення страждає патологією шлунково-кишкового тракту. В тих, у кого немає цієї патології, з настанням посту, залози внутрішньої секреції відпочивають і раптове надмірне вживання їжі може спричинити такі захворювання, як хронічний панкреатит, холецистит. Тому їжу слід приймати поступово. А людям, які страждають на захворювання підшлункової залози, слід перед їжею вживати ферментні препарати, їх у аптеках є дуже багато. Тому можна підібрати найоптимальніші”.

 

Правильний вихід з посту  потрібен і для того, щоб запобігти загостренню серцево-судинних захворювань. За словами завідувача відділенням судинної неврології Центральної міської клінічної лікарні, позаштатного міського невролога Ірини Кобець, піст – це не сорокаденна дієта, бо потрібно очиститися не тільки фізично, але й духовно.

 

„Організм повинен підготуватися до великого таїнства Воскресіння Христового, людина має не тільки дотримуватися певних заповідей щодо харчування, але й не забувати про інші важливі моменти: не гніватися, не дратуватися, не засуджувати. Захворювання серцево-судинної системи вимагають певної дієти не тільки під час посту, але й в інші дні. Харчування, при якому варто надавати перевагу рослинним жирам, рибі, великій кількості клітковини, овочам і фруктам має бути протягом усього року. Людина повинна підійти до посту психологічно підготовленою. Піст не має бути дратівливим стресом, це поєднання духовного і фізичного очищення”, – каже Ірина Кобець.

 

І медики, і священнослужителі переконані: тільки правильний, розумний підхід до кожної життєвої ситуації може уберегти людей від захворювань. Постити корисно, проте уже незабаром помірність у виході з посту та дотримання рекомендацій лікарів може дійсно принести велику користь для здоров’я.


25.04.2013 1323 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1972
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1869
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1863
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5533 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1007

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1777
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26155
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10194 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

907
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

222
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

270
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

388
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1287
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892