В Івано-Франківську кримінальники знищують добротні державні будівлі ХІХ століття, влада і правоохоронці бездіяльні? (фото)

 

Депутат обласної ради Тарас Виноградник на своїй сторінці в Фейсбуці розмістив фото руйнування держвних будівель по вулиці Національної Гвардії в Івано-Франківську.

 

"Щодо знесення будівель та початку будівництва на території бувшоі школи міліції по вул.Національноі Гвардії 14 в.

Вирішив сам .... та вивчити історію питання. 
Земельна ділянка у державній власності - призначення "для обслуговування будівель та споруд освіти" - в кінці листопада підписано розпорядження про зміну цільового призначення (а чи змінено воно невідомо, чи є проект землеустрою - невідомо, чи затверджено на сесії - ні).

Чи є розроблено проект - у віснику державних закупівель і в системі " Prozzoro " не знайшов, аналогічно на укладення договору на будівельні роботи - майно ж державне! 
Чи є погодження з архітектурою, ДАБІ, - невідомо.

Але точно цей факт можна віднести до книги "Рекорди Гіннеса" - за місяць часу зроблено все від першочергового звернення до заливки фундаменту (ну мене зрозуміють ті хто пройшов митарства, щоб почати будівництво, кола пекла погоджень).

Одночасно знаю як реагує прокуратура на порушення Закону, на мої звернення, як депутата обласноі ради (скоро буде рік) і на активну позицію добробатів (миттєво через один день).

В місті дійсно "беспредел" і хаос! 
Знищується споруда (початок 19 сторіччя) цегла гарно штабелюється (на базар - але ж державне майно) чи для повторного використання (де і як) . 
Багато питань, відповідь - " друзям все , для решти Закон".

Не хочу бути в друзях, але і рештою якось "гидко". 

 

Світлина від Тараса Виноградника.

Це були споруди МО Украіни, у 2003 за зверненням МВС для розширення учбової бази їх передали на баланс школи міліції 

 

Світлина від Тараса Виноградника.

 

Світлина від Тараса Виноградника.

 

Для повноти картини додамо лише кілька коментарів з Фейсбуку щодо ситуації з руйнуванням приміщень:

 

Olga Grytsan дописує в Фейсбуці: "Дурдом якийсь... я в цьому корпусі в 09-11 роках працювала - це було хороше добротне приміщення, йому нічого не бракувало, там були прекрасні аудиторії, в тому числі й лекційні...Це просто варварство!!!"

 

Тарас Виноградник: "Там до речі в поза минулому році робили ремонт і списати державні кошти. Виставляли пластикові вікна і тд. ....Документацію ще ніхто не розробив! Земля у державній власності! А конкурс на розробку документації, з якого бюджету.... Знищення будівлі, порушення дозвільної процедури, не цільове використання коштів, зловживання службовим становищем, для збагачення одного чи групи осіб. 
Це все кримінал!

 

Ihor Panchyshyn: "А що говорить Департамент архітектури? В опорному плані ці споруди визначені як "цінна забудова". Це мабуть дія мораторію на будівництва в історичній зоні. Чи може генеральний план, якого ніхто не збирається приймати?Якісь визначення, якісь документи, якась влада ще має значення в цьому місті?"

 

Тарас Виноградник: "Всі мовчать і сховались (  Ніхто ні на що не реагує!"

 

Ihor Panchyshyn "А будівельний матеріал якось комусь належить? Для реставрації старих об'єктів у місті шукають стару цеглу "днем з вогнем". Чи може це вже отак як будь який "народний" ресурс" став приватним? Вихвалятись лампочкам просто, а формувати будівельний ресурс для реставрації - треба зусилля. Навіть по залишковому принципу - це все вартісне. Якась координація взагалі в цьому місті відбувається? Якийсь хаос...."

 

Тарас Виноградник "Я думаю, що в ці хвилини оформляються та підписуються "задніми" числами різні погодження та дозволи - це також кримінальна відповідальність!"

 

Ihor Panchyshyn "В ОДА є Управління культури, а там є сектор охорони спадщини. В Департаменті (міському) архітектури є теж хтось, хто мабуть відповідає за старий архітектурний фонд і за Генеральний план... Це ж просто. Звісно вони вислизатимуть з рук як вужі "намащені олією". Але про це тоді мають дізнатись всі".

 

Ihor Panchyshyn: "Якась вакханалія і перегони з паперами і погодженнями. Жодних аргументів і притомних резонів. Папір має мати печатку - найвищий сенс. Рішення, дозвіл, рішення, погодження термін, сесія, виконком, зміна призначення, зміна власника, знов рішення, депутатська комісія, арх-буд вимоги та обмеження, дозвіл, декларація, знов погодження...все якісно, вчасно, юридично і незаперечно...На виході руїна, безликість, повна втрата лиця і сенсів. Смерть. Просто якась поезія. Сучасні герої - це герої освячених паперів...Гаплик...а місто? А місто - та це ж Краматорськ, наприклад...Нє? "Краса прикарпатського краю" .Треба потроху забувати це місто. Нудно і безнадійно. Хтось може гадає, що моралізуючи і закликаючи до совісті, емоцій, моралі, потреби збереження архітектури, історії, всіляких сентиментів на когось вплине. Смішно. Диявол сидить в папері, протоколі, рішенні, постанові...тільки там його можна подолати. Жодні соплі не вплинуть на сталевіі м'язи забудівників. "Місто для життя", чи як там. Для життя якісного паперу".


30.01.2017 1698 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2835
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20978
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1929
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1314 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2335
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4003

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

639

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2109

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

787

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1381
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

57
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

441
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

974
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

64
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

714
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

713
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

659
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8153
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

725 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

849
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2130 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

797