В Івано-Франківську говорили про культурну спадщину Прикарпаття


В Івано-Франківському університеті права імені Короля Данила Галицького проведено студентську наукову конференцію «Всесвітня спадщина в Івано-Франківській області».

 

Даний захід відбувався за підтримки управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського університету права ім. Короля Данила Галицького та туристичної фірми «Карпатія Галич Тур».

 

Конференцію проведено в рамках проекту «Всесвітня спадщина», який проводить міжнародна організація «AIESEC». На конференції були присутні близько 200 студентів з вищих навчальних закладів м. Івано-Франківська.

 

Перед присутніми виступили головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини та музейної справи управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Чемеринський та викладачі, які допомагали студентам у дослідженнях – Зеновій Соколовський (доцент кафедри містобудування університету права ім. короля Данила Галицького) та Надія Кіндрачук (викладач кафедри туризмознавства і туристичних спеціалізацій Прикарпатського національний університет імені Василя Стефаника).

 

Зеновій Соколовський розказав, яке важливе значення має сакральна архітектура Івано-Франківській області та тезово поділився своїми власними дослідженнями; натомість, Надія Кіндрачук звернула увагу на важливість ЮНЕСКО і розповіла про структуру та діяльність цієї організації. На конференції виступили студенти, що протягом чотирьох тижнів досліджували культурну та природну спадщину Івано-Франківської області. Зокрема, студенти Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника - Кирик Світлана, Головата Ярослава, Юрків Ростислав, Грушецька Ірина, Скриник Олег, Самсін Тетяна; студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу – Фаринюк Лілія, Фішева Вікторія, Буряник Оксана, Гуменюк Богдан; студенти Інституту менеджменту та економіки «Галицька академія» - Костів Мар’яна та Чуприніна Світлана; студент Університету права ім. короля Данила Галицького, факультету архітектури та будівництва - Балацко Олександр; студентка Львівського національного університету імені Івана Франка - Мельничук Ганна-Анастасія. Ними досліджувалися ті об’єкти, які на їхню думку, заслуговують на внесення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

На конференції були представлені дослідження студентів щодо 12 об’єктів: 2 - ох природніх та 10 - ти архітектурних. Серед природних об’єктів було представлено Дністровський каньйон та Чорногірський хребет. Студенти, які працювали над дослідженнями цих об’єктів розповіли про їхню унікальність. Зокрема, вони наголосили, що Дністровський каньйон є найбільшим у Європі. Щодо архітектурних об’єктів, то студенти досліджували найстаріші церкви Івано-Франківської області. У січні цього року до Списку номінантів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО було подано проект «Дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі».

 

Із 16 святинь поданих до списку ЮНЕСКО, українських — 8. Серед них із Івано-Франківської області церква Святого Духа Господнього (м. Рогатин) та церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Нижній Вербіж Коломийського району). За допомогою управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації було складено список 10 найцікавіших і найстаріших церков Івано-Франківської області. Серед об’єктів архітектури були представлені: Церква св. Миколая (с. Кліщівна Рогатинського району), церква Св. Духа Господнього (м. Рогатин), церква Св. Миколая (с. Чесники Рогатинського району), церква Благовіщення (м. Коломия), костел Непорочного зачаття Пречистої Діви Марії (м. Городенка), церква св. Василія Великого (с. Черче Рогатинського району), церква Різдва Пресвятої Богородиці (м. Тисмениця), Домініканський костел (с. Чернелиця Городенківського району), костел - Станіславська колегіата (м. Івано-Франківськ), церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Нижній Вербіж Коломийського району).

 

Під час підготовки до конференції було здійснено дві поїздки по об’єктах, які досліджували студенти. Одна поїздка була до об’єктів дослідження в Тисмениці, Городенці та Чернелиці. Друга поїздка була по об’єктах дослідження в Рогатині та Черче. Також, під час другої поїздки студенти мали можливість бути присутніми на урочистостях до 140-річчя з дня народження Богдана Лепкого. 16 листопада результати досліджень будуть представлені на міжнародному молодіжному форумі у м. Києві – тепер вже за підтримки Міністерства культури України.


16.11.2012 2369 0
Коментарі (0)

08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

349
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

530
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5403
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1441
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1319
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2610

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

367

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1206

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1041

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

959
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

271
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10647
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

348
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

618
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5663
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1437
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

327
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

228
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

584 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1019
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

885