Відбулася прес-конференція з нагоди VI фестивалю Христового міста «Вгору серця».
Його організатори та учасники розповіли про заплановані заходи, серед яких – авто-,вело-,мото-,пласто- проща, концерти (хорових колективів, дитячих та рок-гуртів). Також презентували новий проект «Скарби Полуботька», який зініціювали Ярема Стецик та Сергій Полуботько – парафіяни церкви св. Петра і Павла, що знаходиться на вул. Набережній; анонсували відкриття ІІ міжнародної виставки «Для Бога я створю найкраще», що відбудеться в рамках фестивалю наприкінці травня; і запросили всіх охочих долучитися до прослави Бога просто неба.
Отець Віталій Дем’янець, голова Молодіжної комісії УГКЦ: «Наскрізною ниткою фестивалю буде тема віри, оскільки в цьому році відзначаємо 1025-річчя християнства в Україні, а ще 2013-й проголошений роком віри Папою Бенедиктом XVI. Стараємося бути якомога ближчими до молоді, адже наша основна мета – євангелізація. Мені здається, наше місто як місіонер в цьому сенсі є одним з найкращих в Україні. Радіємо, що долучаються до творення фестивального дійства окремі люди або ж цілі спільноти та організації. Знаємо, що цьогоріч фестивальну християнську естафету від нас перейняли львів’яни, а надалі хочеться, щоб з будь-якого куточка світу люди мали можливість висловлювати свою християнську позицію».
Ярема Стецик, художник, музикант, співорганізатор фестивалю: "Зустріч Свята ковалів та фесту «Вгору серця« для мене -- один з найважливіших моментів, оскільки тут є новий переворот у підході до організації таких проектів. Це як минулого року виставка «Для Бога я створю» перетнулась з артполівським наповненням. На авто-, мото-, вело-, благословенні біля ікони Ісуса разом з «Перкалабськими придатками» вітатимемо всіх новою абстрактною композицією «Олімпіада», яка створена спеціально до цього фестивалю. А ще гурт вийде на сцену з «Молитвою про радість». І це буде наш власний вияв любові до Бога. До речі, вперше цікаву програму запропонує група «Світло любові» з Дніпродзержинська. Та й узагалі, цей фест настільки нетиповий, що плоди його можна ще розвивати багато років.... Тішить, що є в нашому місті такі проекти, як «Рух за життя», «Врятуймо скарби разом», які разом з цим фестивалем тримають місто якось невидимо, по-іншому, попри різні структури, економіку, інші важливі для його функціонування служби".
Сергій Полуботько, голова громадської організації "Свято ковалів", співорганізатор фестивальної акції «Скарби Полуботька»: "Ідея проїхати містом з хрестами та встановити їх на території парафії св. Петра і Павла виникла в Яреми Стецика: Щодо самих хрестів, то для встановлення ми готуємо шість, але вся колекція – це понад десять хрестів, які презентувалися в рамках моєї першої персональної виставки «Знаки», починаючи з 2010 року. У процесі роботи основним завданням для мене було показати форму хреста, як перехрестя земного і небесного, які зливаються в одне ціле та композиційно творять цілісність. Радію, що люди бачать в тих хрестах якусь свою історію і цікаво трактують їхню символіку. Наприклад, найменший за розміром з хрестів має назву «Правдивий», і на недавній виставці у Чернівцях хтось із відвідувачів виставки побачив, що в ньому прочитується первородний гріх. Якщо людину торкає щось, значить мистецтво виконує свою функцію і змушує людину мислити, провокує до творення нового. І це добре".
Довідка Фіртки:
Міжнародний фестиваль Христового міста «Вгору серця» започаткований у 2005 році з ініціативи християнської спільноти «Як Марія». Його традиційні складові: хоровий спів, рок-сцена, фотовиставки. Упродовж попередніх років презентувалися такі проекти: Школа ангелів, авто-, мото-, велопроща, street art (ікона «Ісус благословляє подорожніх» на бетонній стіні заводу «Автоливмаш»), міжнародна виставка дитячого малюнка «Для Бога я створю найкраще». Фестиваль заохочує експериментальні мистецькі проекти і запрошує всіх людей з різних куточків України та світу до прослави Бога. Координує захід молодіжна комісія УГКЦ.