В Івано-Франківську фахівці обговорюють проблеми реформи медичної галузі

 

 

В Івано-Франківську за ініціативи "Медичної фундації Прикарпаття" розпочався форум "MedForReform", на якому медики обговорюють найгостріші питання, що стосуються реформ медичної галузі.

 

За словами голови правління ГО "Медична фундація Прикарпаття" Андрія Ткачука, Франківськ має стати центром публічних дискусій в медичній галузі, пише Курс.

 

"Сьогодні ми створили дискусійну платформу експертів, які безпосередньо творять медичну реформу на загальнодержавному рівні. Ми хочемо, щоб Івано-Франківськ став одним із центрів публічних дискусій, щоб медичний актив міста і цілої області міг орієнтуватись, куди рухається реформа", – зазначив Андрій Ткачук.

 

Один зі спікерів форуму, голова благодійного фонду "Пацієнти України" Дмитро Шерембей наголосив, що сьогодні ініціатива медичного реформування виникає серед громадськості і саме люди є основним рушієм змін в країні.

 

"В розробці концепції реформи системи охорони здоров’я в Україні, яку ми презентуємо сьогодні, брали участь пацієнтські експертні організації. Важливо, що вона відображає погляди і побажання тих людей, які самі ходять до лікарні, вона не побудована на теоретичному творенні добра людям, а на потребах, які вони самі озвучують. Ми вважаємо, що така дискусія громадського сектору, медичного середовища, фармацевтів важлива, оскільки вона пояснює усі позиції та посилює можливість проведення реформ", – розповів Дмитро Шерембей.

 

На його думку, повністю реформувати медичну галузь можливо за три роки. Для цього потрібно, щоб ініціативу реформ перебрала до своїх рук громадськість, адже із кожною зміною влади реформи залишаються на рівні балачок.

 

 

"Для цього не потрібно ресурсів з держбюджету. Потрібно лише поміняти статус лікарень, лікарів та пацієнтів і дозволити їм будувати взаємовідносини на цивілізованих правилах. Більше нічого не потрібно", – вважає Шерембей.   

 

Він зазначає, що вже завдяки подіям, що відбуваються в Україні, всього за один рік підписали стратегію медичних реформ, хоча раніше було багато безуспішних спроб зробити це. Першим кроком було підписання Закону України "Про міжнародні закупівлі".

 

"У громадського сектору, який зацікавлений у проведенні реформ, дуже простий природний мотив – це люди, які живуть з різними, інколи смертельними, захворюваннями, об’єднані в 36 організацій. У них нема альтернативи – їм потрібно або змінювати систему, або покидати країну. Вони зробили вибір залишитися в Україні", – розповів голова БФ «Пацієнти України».

 

Обговорення відбуваються на двох платформах. На першій – медики розмірковують, чи відбудеться тотальна приватизація закладів хорони здоров’я, яким чином працюватиме система медичного страхування в Україні. Серед питань, які розглядаються на цій платформі, також реформування фармацевтичного ринку, у тому числі безпечні, доступні та ефективні ліки. Медичні фахівці розробляють варіанти створення єдиного медичного простору по всій країні шляхом об’єднання системи МОЗ, комунальної медицини, Укрзалізниці, міністерств, відомств, приватних секторів, що не виключає конкуренцію на медичному просторі. Не залишається поза увагою визначення диференційованої оплати медичного працівника та преферента для пільгових верств населення.

 

На другій платформі медики обговорюють фінансову доцільність ліквідування номерних і районних лікарень та відкриття амбулаторій в сучасній економічній ситуації. Підняли також проблему медичного забезпечення людей у селах та невеличких містах, механізму перерозподілу бюджетних коштів (левова частка медичних грошей іде на утримання лікарень, а не на медичну допомогу), переведення стоматології на повністю платний рівень. Медики розмірковують, як перевести поліклініки на місцеві бюджети, створити єдину електронну мережу реєстру та аналізу пацієнтів в усіх медичних державних установах для цілковитого контролю за роботою лікаря та стану здоров'я пацієнта.

 

В результаті форуму очікується, що експерти дійдуть консенсусу щодо ряду найбільш дискусійних та важливих проблем медичної реформи в Україні. Цей форум покаже, яким шляхом повинна розвиватися медицина в області, щоб досягти максимальної ефективності в умовах цієї економічної ситуації та можливі шляхи оптимізації бюджетів медичних закладів області.

 


02.04.2015 492 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції та історію українства в Мюнхені, ставлення німецького народу та влади, до України та українців. 

63
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6525
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

497
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14795 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1739
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1007

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

798

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1600

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1390

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1273
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

638
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

790
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1692
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

723
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1018
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6070
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14465
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

382
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

687
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

605
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

922 2