У центральній частині Івано-Франківська та біля залізничного вокзалу заборонять розміщення лотків з продажу морозива, холодильників з напоями, кавових і торгових автоматів, точок з продажу квасу і спортивних атракціонів.
Такі норми прописані в проекті рішення міської ради "Про обмеження установки пересувних тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності", який планується затвердити на одному з найближчих засідань виконавчого комітету.
Як розповіла "ДС" заступник начальника місцевого управління архітектури Світлана Лосюк, ввести дані обмеження чиновників змусили самі власники кіосків, які масово встановлюють біля своїх тимчасових споруд вищеперелічене обладнання, незаконно використовуючи міську територію, захаращуючи тротуари і псуючи газони.
"У місті немає проблем з покупкою прохолодних напоїв, кави або морозива. Тільки в цьому році ми видали близько 150 дозволів на відкриття літніх майданчиків, більша частина яких працює саме в центрі міста. Те ж стосується і атракціонів, які повинні розташовуватися на спеціально відведених для цього виду діяльності територіях в зонах відпочинку городян ", - пояснює пані Лосюк.
Контролювати виконання вимог влади буде Муніципальна інспекція з благоустрою, яка отримала право штрафувати порушників на 1,7 тис. грн., А також демонтувати їх обладнання. Обмеження не торкнуться лише літніх майданчиків та кафе, де холодильники і лотки з продажу морозива можна розміщувати без проблем.
Забороняючи установку обладнання біля торгових точок, чиновники готові нарощувати їх кількість. Найближчий аукціон, на якому буде виставлено 13 ділянок у центрі міста для розміщення об'єктів дрібнороздрібної торгівлі, відбудеться 27 вересня. У відповідності з проектом рішення міськради "Про умови проведення аукціонів на право розміщення об'єктів дрібнороздрібної торгівлі", затвердити які планується одночасно з вищезгаданим проектом, переможцям торгів влади готові йти на серйозні поступки.
По-перше, ділянки будуть закріплюватися за підприємцями не на один рік, як раніше, а на три. По-друге, спрощено процедуру оформлення документів: договір оренди землі замінений договором сервітуту. У майбутньому ж заступник міського голови з економіки Любомир Слободян обіцяє ще більше спростити цю процедуру, укладаючи з підприємцями договори на право користування об'єктами благоустрою. Це дозволить уникнути необхідності оформлення паспорта прив'язки МАФу, вартість якого становить 500 грн.
"Плата за користування ділянкою в нашому місті залежить від місця його розташування, але все одно невелика: кілька сотень гривень за квадратний метр в рік. Єдина серйозна стаття витрат підприємців - це участь в аукціоні, де стартова ціна кожного лота становить 3 тис. грн., А кожен наступний крок збільшує її на 10%. Але ця сума сплачується один раз, а дозвіл на роботу переможцям видається безкоштовно ", - запевняє" ДС "пан Слободян.
Втім, торговців запропоновані владою пільги не сильно порадували. За словами власника мережі кіосків в центральній частині міста Ігоря Лаврівом, відсутність холодильників призведе до зниження обсягів продажів напоїв як мінімум удвічі. Якщо ж буде стояти спекотна погода, то інтерес до них знизиться практично до нуля.
"На мій погляд, від сформованої ситуації виграють власники літніх майданчиків, в інтересах яких і можуть діяти місцева влада. Адже саме до них хлине потік городян за прохолодними напоями", - прогнозує він. Його колеги по цеху вважають, що організовувати точки продажів морозива або розміщувати спортивно-розважальні атракціони за межами центру не має сенсу.
Продати ж це обладнання складно навіть за півціни. Тому вони серйозно розглядають можливість отримання дозволів на роботу в інших містах Західної України, де мають намір знайти застосування цього устаткування.