В Івано-Франківську 25 червня відбудуться сільськогосподарські ярмарки

Вчора, в суботу 18 червня, відбулася нарада в ОДА з питань розвитку ринкових механізмів в сільському господарстві області. В нараді під головуванням голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка взяли участь голови райдержадміністрацій Івано-Франківщини. На нараді йшлося зокрема про будівництво в Драгомирчанах Тисминецького району  регіонального оптового "Агроринку Станіславський". Створення такого ринку має метою, за словами Михайла Вишиванюка, - "побороти в області цінову мафію" на сільгосптовари.

 

На нараді обговрювалися організаційні питання - щодо підключення майбутнього ринку до комунікацій, перенесення з меж ділянки високовольтної лінії електропередачі.

 

Зокрема заступник міського голови Івано-Франківська Зіновій Фітель запропонував зробити автономне водопостачання з артезіанської скважини та локальні очисні споруди для каналізаційних стоків, що здешевить вартість водопостачання та водовідведення в десять раз - з 5 мільйонів до 500 тисяч гривень.

 

Позаяк серед засновників "Агроринку Станіславського" є тільки дві юридичні особи, що не є виробниками сільськогосподарської продукції, Михайло Вишиванюк наполіг на тому, що до складу засновників повинні ввійти як великі сільгоспвиробники, так і колективні організації фермерських господарств.

 

Роботи на об'єкті будівництва ринку повинні розпочатися в другій половині липня, а наразі в Івано-Франківську 25 червня, напередодні дня Конституції, відбудуться сільськогосподарські ярмарки в районах вулиць Стуса, Хоткевича, Короля Данила та в мікрорайоні Пасічна.

 

 

До 1 липня головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації має подати до Міністерства аграрної політики і продовольства України пакет документів для отримання ТОВ «Агроринок Станіславський» статусу оптового ринку сільськогосподарської продукції.

 


Довідково.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2008 року №1447-р "Про схвалення Концепції Державної цільової програми створення оптових ринків сільськогосподарської продукції" Івано-Франківська обласна державна адміністрація створила Ініціативну групу (керівник Сергій Песчальніков), яка займається організаційними роботами з побудови регіонального оптового ринку сільськогосподарської продукції.

Торік з ініціативи голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка розроблено проект побудови регіонального оптового ринку сільськогосподарської продукції на 20 га, що на території Драгомирчанської сільської ради Тисменицького району. Для реалізації цього проекту в області зареєстровано ТОВ "Агроринок Станіславський", в якому об'єдналися власники земельних ділянок, інвестори та будівельна компанія ТОВ "Івано-Франківськміськбуд".

3, 14 березня та 15 червня поточного року відбулися наради за участю заступників міського голови м. Івано-Франківська, голови Тисменицької райдержадміністрації Ігоря Овчара, сільського голови Драгомирчан, керівників та спеціалістів головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, головного управління Держкомзему у області, управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, ТОВ "Івано-Франківськміськбуд", ТОВ "Агроринок Станіславський", обласного виробничого управління по меліорації і водному господарству, обласної санітарно-епідеміологічної станції, КП "Івано-Франківськ-водоекотехпром" та інших.

Драгомирчанська сільська рада Тисменицького району прийняла рішення про зміну цільового призначення земельних ділянок під будівництво аграрного ринку. Головне управління Держкомзему в області видало 6 державних актів на право власності на земельні ділянки, ще 9 знаходяться на погодженні в обласному виробничому управлінні по меліорації і водному господарству та до 20 червня ця робота має бути завершена.

Відповідно до компетенції, дозвільними службами підготовлено всі експертні висновки щодо питань розміщення інфраструктури оптового ринку сільськогосподарської продукції та підключення її до міських і районних мереж електро-, газо-, водопостачання.

Тисменицька райдержадміністрація та Драгомирчанська сільська рада «проводять роботи» щодо списання меліоративних систем на площі, де заплановано будівництво агроринку.

Івано-Франківському міськвиконкому доручено «опрацьовувати питання» щодо підключення ринкової інфраструктури до міських мереж водопостачання та водовідведення.

На другу половину липня заплановано розпочати закладення фундаменту під будівництво агроринку. На першому етапі має бути освоєно майже 30 млн. грн. - забудовано земельну ділянку площею 8,7 га. На другому етапі заплановано забудувати земельну ділянку площею 11,3 га.

Загалом на території аграрного ринку буде розміщено 26000 кв. м холодильних, складських та промислових і 5000 кв. м офісних приміщень, а також майданчики для торгівлі сільськогосподарською продукцією з автомобілів, живою худобою з контейнерів, виставкові площі, інша інфраструктура.

В будівництво аграрного центру планується інвестувати майже 11,8 млн. дол. США; залучити 17,6 млн. дол. США інвестицій для будівництва активів зовнішніх аграрних операторів.

Для оперативного контролю за вирішенням питань щодо будівництва регіонального оптового ринку сільськогосподарської продукції заплановано проведення щотижневих нарад у заступника голови облдержадміністрації Василя Бруса за участю керівників ТОВ "Івано-Франківськміськбуд" та ТОВ "Агроринок Станіславський", дозвільних служб та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування


19.06.2011 2412 0
Коментарі (0)

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

288
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1760
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1028
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1413 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2713
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2066

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

424

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

513

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1435

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1409
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

273
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18178
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1135
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3481
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

845
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10607
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6358
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1005
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

279
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

502
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3106
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

818