3 вересня в Івано-Франківському коледжі фізичного виховання за участю директора коледжу Любомира Пасічняка, ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України Євгенія Імаса, голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича, заступника голови обласної державної адміністрації Романа Іваницького, начальника обласного управління освіти Зінаїди Болюк було урочисто відкрито сучасний спортивний майданчик.
Його було побудовано згідно рішення обласної ради з метою удосконалення матеріально-спортивної бази коледжу фізичного виховання та в контексті підготовки до проведення Всеукраїнської спартакіади депутатів всіх рівнів рад, переможцем якої Івано-Франківська область стала минулого року.
Нагадаємо, у зв’язку з політичними мотивами в останній момент оргкомітет спартакіади переніс змагання з Івано-Франківщини до Алушти, незважаючи на готовність та бажання абсолютної більшості збірних команд областей приїхати на Прикарпаття.
Відкриваючи спортивний майданчик, голова обласної ради Олександр Сич привітав студентів коледжу з початком нового навчального року, побажав їм усіляких наукових та спортивних звершень, досягнення нових висот в їхньому особистому та професійному спортивному житті.
Олександр Сич повідомив присутніх, що, провівши відповідні консультації, звернувся до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України із клопотанням щодо сприяння у вирішенні питань про реорганізацію Івано-Франківського коледжу фізичного виховання і включення його до складу Національного університету фізичного виховання і спорту України на правах відокремленого структурного підрозділу.
Окрім того, голова обласної ради відзначив, що на даний момент часу в Україні немає жодного вищого навчального закладу, який б здійснював централізовану підготовку висококваліфікованих фахівців зі спеціальності «спортивна медицина». На думку голови обласної ради, в абсолютній більшості випадків лікуванням і стеженням за функціональним станом та підготовкою спортсменів в нашій країні здійснюють медичні працівники, яким у зв’язку з об’єктивними обставинами просто не вистачає розуміння специфіки. Це у свою чергу зумовлює цілий комплекс проблемних питань, без яких вести мову про високі спортивні досягнення та здоров’я українських спортсменів достатньо складно.
Олександр Сич зауважив, що підготовку фахівців зі спеціальності «спортивна медицина» мали б здійснювати спільно Національний університет фізичного виховання і спорту України та медичні університети, зокрема Івано-Франківський національний медичний університет, який попередньо достатньо позитивно віднісся до такої новації.
Водночас, за словами голови обласної ради, реорганізація Івано-Франківського коледжу фізичного виховання та його включення до складу Національного університету фізичного виховання і спорту України на правах відокремленого спортивного підрозділу сприяла б перспективі централізованої та цілеспрямованої підготовки таких фахівців на Прикарпатті.
«Ми обговорили з ректорами ідею підготовки на базі двох університетів таких спеціалістів. Очевидно, якщо це лікар, то профільна спеціалізація буде у нашому медичному університеті, але той студент, який опановуватиме ці знання, повинен паралельно здобувати навики і в спортивному закладі, яким і буде наш коледж фізичного виховання, що функціонуватиме як окремий підрозділ Національного університету фізичного виховання і спорту», – відзначив Олександр Сич.
Читайте також:
Івано-Франківський коледж фізичного виховання може об'днатися із київським університетом (відео)