В Івано-Франківській облраді взялись за реконструкцію сесійної зали

 

http://www.blitz.if.ua/include/img/medium/4%20(139).jpg

 

Вже зовсім скоро прикарпатські депутати не будуть голосувати підняттям рук. Адже в сесійному залі Івано-Франківської облради розпочали реконструкцію з встановлення електронної системи голосування.
 
 
Щоправда, наразі тільки готують проектно-кошторисну документацію та проводять експертизу кошторисної частини.
 

Як відомо, над доцільністю ведення електронної системи голосування голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич задумався у перший день роботи депутатів сьомого скликання. Адже наприкінці листопада Верховна ради прийняли законопроект, який зобов'язує місцеві ради приймати рішення поіменним голосуванням. Він вступив в дію з 23 лютого. Тож традиційне піднімання рук значно ускладнює роботу лічильної комісії та апарату облради. 

 

Слід додати, електронне голосування вже давно запроваджено у всіх сусідніх облрадах.

 

Як розповів кореспонденту Бліц-Інфо директор комунальному підприємстві Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна Віталій Костишин, наразі вони ще не приступили до рекострукції, а лиш розпочали підготовчі роботи.

 

"Нам надали ряд пропозицій з цілої України. Після привалих нарад зупинились на варіанті хмельницької фірми «Мікросистема» - електронній системі голосування «Віче». Це не просто система підрахунку голосів, а цілий комплекс. «Віче» складається з персональних пультів депутатів, що обладнанні мікрофонами, відеоекрану, де буде вся інформація про хід голосування та роботу ради, комп’ю­тера голови ради. Всі депутати матимуть особисту електронну картку, що дасть йому змогу голосувати. Такожбудуть облаштовані робочі місця для секретаріату та персоналу керування електронною системою голосування», - пояснює Костишин.

 

За словами чиновника, для встановлення цієї системи потрібна повна реконструкція сесійної зали.
 

«Щоб привести зал до відповідних норм та встановити «Віче» нам потрібно демонтувати кілька рядів зі стільцями. Вирішили, щоб не зменшувати зал щодо кількості відвідувачів демонтувати тільки 68 стільців та зменшити сцену на 2,8 погонних метра. Таким чином звільнимо місце для встановлення додаткових стільців. Окрім того, запроектували також спеціально відведені робочі місця для преси з обладнаними розетками. Виглядатиме як окремий ряд позаду позаду місць для депутатів», -  розповідає Віталій Костишин.

 

Окрім того, в сесійній залі мають оновити крісла. Щоправда, нові не купуватимуть, а "перетягнуть" старі.

 

"Крім того, є необхідність замінити стільці в залі засідань. Ми опрацьовували питання придбання нових стільців, були пропозиції і з-за кордону, а саме з Польщі, також відвідували меблевий комбінат у Чернівецькій області. Та в підсумку запросили наших місцевих підприємців, які можуть провести відновлення існуючих стільців. І ми зупинилися на останньому варіанті, бо це дасть нам можливість зекономити до 120-150 тисяч бюджетних гривень", - каже Костишин і навіть демонструє, який вигляд матимуть оновлені стільці.

 

Як пояснює представник від приватного підприємця, що й перероблятиме стільці майстер Володимир, для оббивки обрали велюр "Джинара". Він найбільше підходить до кострукції крісел.  

 

"Цей матеріал добрий, бо має ворс і буде приховувати всі шви. Сама модель крісла не дає змогу використати гладку тканину. Взагалі, то не буде просто змінено обшивку, а й паралон, також для частини крісел будемо доварювати підлокітники. А саме, там де сидітиметь депутати. Зараз же вони вужче стоять, а як будуть столи з пультами, то така відстань буде незручною. Тож будемо переробляти. Стільці доведеться монтувати, вести в цех, а потім назад встановлювати. В деяких доведеться і каркас ремонтувати. Хоча наразі чекаємо команди. Як тільки гроші надійдуть на рахунок, то почнемо роботу", - зауважує майстер.

 

На запитання, чому було обрано саме такий варіант оновлення стільців, Костишин пояснює, що обирали аби було практично і дешево.

"Каркас стільців ще міцний, тому така реконструкція - це найоптимальніший варіант. Ми радились із головою обласної ради Олександром Сичем та першим заступником Василем Гладієм. В підсумку вирішили, що перетягнути ті, що є буде найкраще. Звичайно, нові стільці може й краще виглядають. До прикладу, нам пропонували польські. Ця фірма робила стільці для обласного драмтеатру. Вони красивіші і може й зручніші, тут не варто й сперечатись. Втім і обійшлись би бюджету десь на 300 тисяч дорожче, а чернівецькі - на 100-120", - каже комунальник і демонструє фото тих самих польських крісел.

 

Як зауважує Віталій Костишин, на всі роботи у бюджеті передбачили 1,5 мільйона.

 

"З яких близько мільйона потягне сама система голосування. Плюс переробити стільці, сцену, кабінки для таємного голосування, виготовити столи, поциклювати паркет, змінити освітлення, провести ремонт в залі реєстрації. Загалом роботи багато, але скільки все зараз буде коштувати стане відомо після виготовлення проектно-кошторисної документації", - пояснює керівник комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна​. 

 

Тож розпочнуть активну фазу робіт після викотовлення документації, на яку піде близько місяці. Ну а завершити всі роботи комунальники планують не швидше літа.


06.03.2016 473 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1076
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2793
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

972
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1032
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1037 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3098 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

890

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

770

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1084
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

141
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2334
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1143
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

445
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15063
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7378
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

811
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

374
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

285
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

374
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

655
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1106