
Наразі з 32 мікропроектів затверджено 20.
Про це говорилось на засіданні обласної координаційної ради ІІІ фази проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», повідомляє новинар Фіртки.
Основним завданням спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» є посилення співпраці місцевих громад та місцевої влади задля успішної реалізації місцевих мікропроектів.
Загалом з 2008 року в рамках Проекту «МРГ» в Івано-Франківській області підтримано 132 громадські ініціативи загальною вартістю понад 20 мільйонів гривень.
За результатами роботи III фази Проекту буде розглянуто питання про впровадження IV фази.
Представники районів-партнерів Проекту, а саме Верховинського, Городенківського, Калуського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського, Тлумацького та Тисменицького ділились досвідом з реалізації ініціатив громад.
В кожному районі на конкурсній основі було запропоновано співпрацю чотирьом сільським населеним пунктам з чисельністю населення до 10 000 осіб.
Таким чином, покращити умови проживання матимуть можливість мешканці 32 сільських населених пунктів.
Мікропроекти громад спрямовані на покращення існуючої базової інфраструктури та підвищення енергоефективності на місцевому рівні. Як результат, покращення в 23 закладах освіти (енергоефективні заходи у 18 школах та п’яти дошкільних навчальних закладах). Громади восьми населених пунктів матимуть вуличне освітлення. В кожному районі існує один мікропроект по впровадженню сонячних електростанцій.
До кінця року в області планується затвердити 32 мікропроекти, з яких 20 уже затверджено.
Крім Івано-Франківської області участь у компоненті приймають Київська, Чернігівська, Житомирська, Рівненська, Полтавська, Дніпропетровська, Харківська, Закарпатська, Львівська, Донецька та Луганська області.
Також під час засідання відбулось урочисте підписання Угод про надання грантових коштів між Програмою розвитку організації об’єднаних націй та трьома організаціями громад Косівського та Верховинського районів.