

Розглядалися питання забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення області у 2017 році, стану готовності органів виконавчої влади до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах інфраструктури, щодо яких існує загроза вчинення терористичних актів, екологічної ситуації на території Калуського гірничопромислового району, стану полігонів твердих побутових відходів на території області та підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах області для приймання відпочиваючих, забезпечення населення міста Косова якісною та безпечною для здоров’я питною водою та інших.
Члени комісії ТЕБ і НС, запрошені експерти, представники райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування з-поміж інших найбільше обговорювали проблеми вивозу побутових відходів та облаштування сміттєзвалищ в області, а також можливого виникнення техногенно-екологічної катастрофи на Калущині.
Повідомлялося, що нині в області налічується 21 полігон ТПВ, і тільки чотири мають відповідну технічну документацію. Кількість складованих на них побутових відходів з року в рік зростає.
Так, у 2016 році обсяг відходів склав 893 тис. м3, що на 11 відсотків більше за попередній рік. Також в 2016 році з обласного фонду охорони навколишнього середовища було виділено 16 млн. грн. на вирішення питань поводження з ТПВ, придбано 10 одиниць спецтехніки.
Марія Савка наголосила, що сприятиме вирішенню проблеми зайвого сміття і будівництво на Прикарпатті сучасного сміттєпереробного комплексу. За словами Марії Савки, наразі вирішується питання відводу земель під майбутній завод.
«Відрадно, що у цьому питанні на Івано-Франківшині є порозуміння усіх гілок влади. Якщо проект буде успішно реалізований, він стане першим в Україні», - повідомила перший заступник голови ОДА.