В Івано-Франківську відкрилась соціальна пральня: хто може скористатись

Безкоштовну пральню для пільгових категорій та внутрішньо переміщених осіб відкрили у Центрі прийому ВПО, що на вулиці Степана Бандери, 10Г.

Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Так, центр працює вже місяць, а пральня — тиждень. 

Ідея із відкриттям пральні — не випадкова. Заступниця директора БФ «Карітас Івано-Франківськ» Наталя Козакевич розповідає, що про таку необхідність сказали самі вимушено переміщені люди. 

«Люди, що зверталися до «Карітасу» за різною допомогою, часто винаймають житло, що не облаштоване пральними машинками, або ж проживають у громадських місцях. 

І в них попрати одяг — це ціла проблема. Тому ми звернулися до міського голови з ідеєю про такий комплексний центр прийому ВПО.

Тут ряд послуг: пральня, видача допомоги, психологічна допомога, юридичні послуги, дозвілля для дітей та інше.

Міський голова відгукнувся і ми почали облаштовувати тут, у цьому приміщенні цей центр», — каже Козакевич.

Скористатися пральнею можна з понеділка по п’ятницю з 10 до 17 години. 

«З 10 до 12 год ми приймаємо білизну, а з 14 до 17 можна прийти та забрати попраний одяг. Людина може приносити 5 кілограмів речей раз у два тижні.

Це тому, що завантаження пральної машини — 5 кілограмів. І ми перемо речі кожної людини в окремій машинці». 

Послуга абсолютно безкоштовна для ВПО та наступних пільгових категорій:
  • осіб з інвалідністю першої чи другої групи;
  • самотніх осіб похилого віку 60+; 
  • багатодітних родин (з трьома і більше неповнолітніми дітьми); 
  • одиноких батьків/опікунів (з неповнолітніми дітьми); 
  • вагітних жінок; 
  • матерів з дітьми до 2-х років; 
  • важкохворих осіб з обмеженим прогнозом життя.
Для цього треба лише пред’явити документ, що засвідчує пільгову категорію. Одяг приймають різний: постільну білизну, рушники, дитячий та дорослий одяг.  
Крім пральні, у цьому приміщенні вже ремонтують притулок для внутрішньо переміщених людей. 
«Ми надіємось, що це тимчасово, що люди повернуться до себе додому і все буде гаразд. Але нині ми повинні допомагати та створювати умови.
Це приміщення стояло, ми плануємо тут в майбутньому дитячий садок. Але на цей час, я думаю, що це добре застосування», — каже міський голова Руслан Марцінків.
Очільник громади додає на сьогодні в Івано-Франківській громаді офіційно зареєстровано близько 34 тисяч ВПО. Однак, цей процес мінливий, адже хтось прибуває, а хтось виїжджає. 
«Також нагадаю на Бандери робиться прихисток для ВПО, щоб перемістити людей зі шкіл.
Добре, що ця справа сьогодні була освячена і спільними зусиллями з нашою церквою вона втілена в життя», — зазначає Марцінків.

Крім того, в Івано-Франківську відкрили центр підтримки для маріупольців. Тут вимушено переселені особи можуть отримати гуманітарні набори, ліки, предмети гігієни, а також оголосити про розшук насильно вивезених чи загиблих родичів.

До слова, прикарпатці, які прихистили переселенців, отримають компенсацію. Розповідаємо, коли надійдуть виплати за червень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Виплати для іванофранківців. Скільки складає допомога та хто може отримати?

В Івано-Франківську проводять навчання з домедичної допомоги. Як записатись?

Де на сьогодні на Івано-Франківщині можна знайти інсулін — перелік аптек

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1000
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1038
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

4888
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7227 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10073 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

4045 5

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

377

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1051

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

1816

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

1932
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3383
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

544
29.08.2024

На Прикарпатті завершили збирання ранніх зернових культур.    

817
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

564
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

454
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1606
23.08.2024

У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

1576 1
04.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

25537 1
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

765 4
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1021
29.08.2024

Мінекономіки напрацьовує кілька моделей економічного бронювання, а запрацювати воно має у жовтні-листопаді.  

707
28.08.2024

"Військовий" ПДФО був вилучений з бюджетів громад у 2023 році разом із "силовим" ПДФО.  

617