В Івано-Франківську відбулася завершальна міжнародна конференція з муковісцидозу в межах транскордонної співпраці України, Угорщини та Словаччини.
Проєкт розпочався у 2019 році, повідомляє Суспільне, передає Фіртка.
Завідувачка пульмонологічного відділення Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні Моніка Макян каже: за час співпраці медзаклад виграв два гранти на суму понад 60 тисяч євро. Ці гроші лікарня витратила на облаштування центру муковісцидозу, а також – на навчання лікарів.
"Нам вдалося це зробити. Ми дуже раді, щасливі, що крокуємо вперед, і наші діти мають змогу мати якісне та тривале життя, таке саме, як у Європі й розвинутих країнах світу", — говорить Моніка Макян.
За словами лікарки-генетика Надії Фоменко, нині на Прикарпатті хворіють на муковісцидоз 42 людини. Серед них – 30 дітей. Захворювання провокує у пацієнтів порушення видільної функції екзокринних залоз та ураження дихальної системи й шлунково-кишкового тракту.
Медикиня каже: поза межами України спеціалісти для лікування цієї хвороби застосовують таргетну терапію.
"Терапія, спрямована на корекцію гена муковісцидозу, тобто трансмембранного регуляторного білка, який зумовлює низку патологічних змін. Ми чекаємо, доки в Україну зайдуть ці ліки. Це — таблетки, які людина з цим захворюванням буде вживати як, наприклад, аспірин", — каже Надія Фоменко.
Через пандемію та повномасштабне вторгнення РФ, говорить голова Словацької асоціації муковісцидозу Катаріна Степанкова, частину заходів, які мали відбуватися у межах співпраці, довелося провести онлайн.
"Організовували воркшопи: один — в Україні, другий — онлайн, третій — у Словаччині. Також у межах проєкту відбулася конференція на тему муковісцидозу. Це дало результат — ми відкрили в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні центр муковісцидозу", — каже Катаріна Степанкова.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: