В Івано-Франківську відбудеться фестиваль "Альо! Наука?"

Фестиваль "Альо! Наука?" відбудеться сьогодні в Івано-Франківську, на території Палацу Потоцьких. Особливість свята полягає у тому, що його придумали діти.

Про це Суспільному Карпати розповів координатор фестивалю, учитель історії Івано-Франківського ліцею імені Миколи Сабата Володимир Половський, пише Фіртка.

Ліцеїстам-ініціаторам фестивалю по 12 років, найстаршій учасниці – 14.

"Спочатку ми хотіли назвати його ФХРЕ – фізико-хімічно-роботизовані експерименти. Але це була важка назва для вимови, і ми придумали назву "Альо! Наука?". Ми пробуємо популяризувати природничі науки: біологію, фізику, хімію, механіку", – розповідає ліцеїст Юрій Побігун.

Ідея фестивалю з’явилася тоді, коли франківська команда "Loading…" брала участь у зимовій "Школі урбаністики". За словами Юрія Побігуна, там і продумали весь проєкт.

"При реалізації ініціативи команда розширилася, також ми долучили партнерську організацію Дубль N, що має досвід реалізації таких проєктів", – каже Володимир Половський.

Партнерів також шукали ліцеїсти. За словами Володимира Половського, всі університети, державні й приватні структури охоче відгукнулися на пропозицію партнерства. Усі партнери працюватимуть безкоштовно.

"Партнера для мерчу знайшов я, – каже Даниїл Бойчук. – Це – мій тато. Він погодився спонсорувати закупівлю футболок, на яких ми намалюємо логотип фестивалю. Мерч – це і є речі з логотипом. Їх можна буде придбати на фестивалі".

"Альо? Наука!" – це фестиваль науково-прикладних експериментів. Та усіх партнерів, які погодилися провести експерименти, запитували, чи цікаво їм також прочитати тридцятихвилинну лекцію. Тож на фестивалі працюватиме дві зони: лекторіум і експерименторіум.

Лекції будуть різноманітні. За словами Володимира Половського, це і квантова фізика, і хімія, й медицина, історія винахідництва, фактологія (як люди сприймають інформацію – ред.), наука і стереотипи та інші.

Щодо практичної частини, то медики, наприклад, покажуть, як надавати першу долікарську допомогу. Інші експерименти до початку фестивалю тримають у таємниці.

"Не хочу розкривати всі карти, але в нас буде багато-багато азоту", – каже Володимир Половський. Безпеку на кожній локації пильнуватимуть дорослі. Це не діти там бавляться з азотом, це лаборанти, науковці – все під контролем і кожна дія відбуватиметься строго за алгоритмом".

Як пояснює учитель, хочуть дати можливість дітям спробувати експериментувати не тільки на уроках, але й у просторі, в опенспейсі.

"Все почалося з: "А давайте, спробуємо". І таким емпіричним, пізнавальним шляхом ми рухаємося у потрібному напрямку. В ідеалі, – каже Володимир Половський, – ми плануємо з Палацом Потоцьким запустити цю подію як регулярну: було би добре проводити такі дійства двічі на рік".

Фестиваль "Альо! Наука?" розпочнеться о 13-й годині.


Читайте також:

Цієї суботи на Прикарпатті стартує "Чілдрен Кінофест"


05.06.2021 1006
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1430
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7069
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14937 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1848
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1103
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6591

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

279

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

904

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1685

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1490
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

467
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

717
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

882
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

697
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1780
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

807
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1108
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34945 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

289
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

459
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

777
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

686