В Івано-Франківську створять Музей "ідеальних" міст

В Івано-Франківську створять Музей "ідеальних" міст. Його мета – інформування людей про архітектурну спадщину.
Про це в Івано-Франківську на пресконференції повідомила керівниця проєкту "Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи "ідеальних" міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області" Оксана Ковальчук, передає Фіртка.
"Наразі ми розробляємо концепцію інтерактивного Музею "ідеальних" міст. Музей покликаний стати своєрідним відкритим форумом для дискусій і поширення ідей щодо нових способів донесення інформації до громадян про необхідність збереження архітектурної містобудівної спадщини, інформування про відповідальність за майбутнє історичних "ідеальних" міст", – зазначила Ковальчук.

Вона додала, що у співпраці з науковцями розроблятимуться 3D-моделі гіпотетичних реконструкцій досліджуваних "ідеальних" міст. Наступним етапом буде виготовлення бронзових макетів Станіславова (нині Івано-Франківськ – ред.), Бродів, села Маріямпіль та Богородчан. До Меморандуму про співпрацю українських міст, заснованих як "ідеальні", приєдналися ще міста Полонне, що у Хмельницькій області, та Жовква, що на Львівщині.

За словами Ковальчук, інтерактивний Музей "ідеальних" міст буде розміщений у колишньому хірургічному корпусі військового госпіталю, що на території Палацу Потоцьких в Івано-Франківську. Вже оголошені тендерні закупівлі на придбання обладнання для музею, розроблені головні положення про конгрес-центр, який запрацює з метою облаштування та розвитку музею, створений відповідний сайт "Citta ideale".

"Ідеальне" місто – це дуже маленька, урбанізована територія, яка охоплює невелику частину історичного ядра, тобто середмістя. Насправді, це те, що збереглося від цих історичних "ідеальних" міст, бо багато з них втратили статус міста, як той самий Маріямпіль (нині прикарпатське село – ред.).

Чому вони називались "ідеальними"? Бо це міста, які проєктувалися за розробленим планом, не стихійно, а будувалися вони на тогочасних передових ренесансних ідеях і розвивалися у період Відродження", – зазначає завідувачка відділу КП "Простір інноваційних креацій "Палац" Лариса Поліщук.

У межах проєкту "Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи "ідеальних" міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області" облаштують не лише Музей "ідеальних" міст, але й проведуть міжнародний форум та розроблять туристичні маршрути.

Найперше – створять два екскурсійні тури, які розпочнуться і завершаться в Івано-Франківську. Наступний етап – розроблення всеукраїнського туру "ідеальними" містами.

Відомо, що у червні в Івано-Франківську запрацював проєкт "Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи "ідеальних" міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області". Його загальний бюджет складає майже 18 млн грн, з цих коштів понад 5 млн грн скерують з міського бюджету Івано-Франківська, решта грошей – з держбюджету.

Проєкт планують реалізувати упродовж двох років. Партнерами проєкту – КП "Простір інноваційних креацій "Палац" та ГО "Оцінка і моніторинг-ІФ".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Краще місто від Екодії»: Івано-Франківськ переміг відразу в декількох категоріях (ВІДЕО)

Рейтинг європейської інтеграції областей: Прикарпаття увійшло до п’ятірки лідерів

Рейтинг найкомфортніших міст України: яке місце посів Івано-Франківськ


25.10.2021 Іван Муканик 2274
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

1298
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4534
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1130
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1258
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1705
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2698 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

167

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

330

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1217

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1336
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1343
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26862 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1045
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

301
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7954
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3316
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1565
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1079
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

464 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

668
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

711
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4691