
10 травня фармацевтичний факультет Івано-Франківського національного медичного університету святкує своє 20-річчя.
На базі факультету функціонують три кафедри. В одній з них студентів навчають готувати ліки та навіть косметичні засоби, пише Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо.
Асистент кафедри організації та економіки фармації і технології ліків Катерина Яцюк зауважує, що зараз косметика ручної роботи стала дуже популярною.
«Часто дівчата звертаються до виробників косметичних засобів, які готують для них за індивідуальними потребами. Але часто буває, що дівчата почитають в інтернеті, а потім самі готують. Втім, це не є дуже правильно, адже часто порушується технологічний процес, не дотримуються санітарні умови та інше. Натомість наші випускники не тільки мають добру базу знань, а й практичне підґрунтя для того, щоб готувати не лише ліки, а й косметичні засоби. Ми починаємо з вивчення технгології ліків назагал – вивчаються основ приготування як кремів, мазів, мікстур та інших лікарських засобів. А вже на 5 курсі студенти починають вивчати технологію лікарських косметичних засобів. На ній вивчають не тільки вивчають теорію, а й займаються практично», - розповідає Яцюк.
Виготовляють косметичні засоби з натуральних речовин. Їх виш закупляє у перевірених постачальників.
Загалом студенти готують ароматні води, тоніки, мила, скраби, муси для душу, гідрофільні плитки, молочко для зняття макіяжу, лосьйони відповідно до типу шкіри, різні креми, починаючи від жирових (вони найпростіші у виготовленні), емульсійні креми, суспензійні доглядові, денні, нічні, для рук, гін, всього тіла, тверді креми. Все залежить від людини для якої готується і від речовин, які додаються.
За словами Яцюк, якщо мило готується з нуля, воно повинне потім ще місяць дозрівати. Якщо ж готувати з мильних основ, його можна використовувати зразу після приготування.
«Зараз продаються спеціальні мильні основи, туди додаються доглядові речовини, різноманітні жирні олії, гліцерин та інші компоненти. Все залежить від того, яка повинна бути дія крім очищаючої. Також обов’язково додається аромат та колір. Студенти також люблять блискітки. Виготовлення такого мила займає всього півгодини», - зазначає асистент кафедри.
Також простим у виготовленні є скраб, його можна робити навіть у домашніх умовах. Для цього достатньо звичайного цукру, мильної основи, харчового барвника та ароматизатора.
Виготовлену на заняттях косметичну продукцію студенти забирають з собою.