В Івано-Франківську провели форум «Освітні діалоги Прикарпаття»

Сьогодні в місті Івано-Франківськ у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбувся форум «Освітні діалоги Прикарпаття».

Про це пише Типовий Франківськ, передає Фіртка.

За участі проректорки з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка, міністерки освіти і науки України (2016 – 2019 рр.) Лілії Гриневич.

Участь взяли ректори ПНУ ім. В. Стефаника Ігор Цепенда, ІФНТУНГ Ігор Чудик, ХДУ Олександр Співаковський, народний депутат України Едуард Прощук, освітяни з різних міст України, директори закладів професійно-технічної освіти області, керівники міських, селищних, сільських органів управління освітою, керівники закладів загальної середньої освіти.

Модератором виступив Ігор Пасічняк. 

Розпочала презентаційний захід Лілія Гриневич на тему: «Формування освітньої політики під час війни і в післявоєнний період. Перезавантаження реформи «Нова Українська школа».

«Щиро рада бачити вас шановні колеги! Війна здійснює руйнівний вплив на всі сфери нашого життя і на освіту також. Зараз в Україні кожна десята школа зруйнована, тому вони змушені концентруватися на інших територіях. Ми повинні розвивати зміни у шкільній освіті та впроваджувати реформи Нової української школи враховуючи впливи війни.

Нашим дітям потрібна життєва стійкість, їм потрібно вміти шукати інформацію, користуватися джерелами, правильно користуватися штучний інтелект про який ми сьогодні також поговоримо. Ми маємо вірити та йти до оптимістичного сценарію!», - зазначила Лілія Гриневич.

Привітав учасників форуму ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда: 

"Сьогоднішній форум зібрав найкращих експертів країни, дослідників, які займаються головною проблемою освіти. Наш університет завжди був і залишається окрім великого наукового центру, освітнім центром, який аналізує процеси, що відбуваються у першу чергу в нашому регіоні.

В умовах війни ми показуємо, як можна моделювати різні ситуації. Наше завдання полягало в тому, щоб створити комфортні умови для тих, хто потребував безпеки. Тут беремо приклад з Херсонського державного університету, який перебуває у тісній взаємодії з ПНУ будучи релокованим. Тому у такий час освітяни підтвердили головний принцип – це освітня солідарність."

На заході говорили про всі напрямки освіти, починаючи від дошкілля, закінчиючи університетами. Така дискусія дозволяє зрозуміти шляхи виходу з проблемних ситуацій, які існують.

«Освіта — це фундамент розвитку нашої країни. І щоб він залишався міцним, ми зобовʼязані максимально зберігати можливість навчатись для учнів та за кожної можливості розвивати й покращувати підходи в українській освіті.

Дякую всім освітян за вашу невтомну працю під час повномасштабного вторгнення! Саме ви ті провідники, які ведуть і мотивують дітей у такий складний час!», - наголосив народний депутат України Едуард Прощук.

Наступною темою дискусійної панелі була: «Розвиток партнерства у квадраті влада-бізнес-ЗВО-громадські організації задля забезпечення якості освіти та освітніх інновацій - кейс Tech StartUp School» - Назар Подольчак, завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», доктор економічних наук, професор, керівник Tech StartUp School.

На завершення Лілія Гриневич відзначила головну цінність Нової української школи. Це компетентнісний підхід, який включає не тільки знання, а й уміння їх застосувати для вирішення практичних завдань, а також цінності, на основі яких дитина навчається формулювати власні ставлення.

Оновлені академічні знання і уміння та соціально-емоційні, м’які навички разом мають бути повноцінними складовими освіти для щасливої та успішної самореалізації в сучасному непередбачуваному світі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В ІФНМУ під час благодійного ярмарку зібрали понад 65 тисяч гривень (ФОТО)


17.11.2023 Іван Муканик 583
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

278
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1733
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1025
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1404 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2710
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2061

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

418

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

507

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1431

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1404
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

269
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18175
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1130
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3478
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

843
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10604
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6353
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1003
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

274
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

501
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3103
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

816