В Івано-Франківську продовжують оновлення міського пологового будинку

Міський пологовий будинок активно оновлюється. Вже зовсім скоро від звичних зелених боксів із радянською плиткою в післяпологовому відділенні залишаться хіба голі стіни.

Про це повідомила пресслужба Руслана Марцінківа, передає Фіртка.

А ще, за словами головної лікарки пологового Марії Бойко, ці ж палати для спільного перебування матері та дитини планують зробити за новим проєктом. Де передбачено душову кабіну, умивальник та туалет. А поки старі бокси перетворюють у сучасні палати, пологовий змінює також застаріле обладнання на новітні апарати.

Завдяки волонтерам та грантовій підтримці, міський перинатальний отримав сучасну камеру для лапароскопічні та гістероскопічних операцій, а також сучасний ШВЛ для малюків C-PAP. Апарат для штучної вентиляції легень новонароджених вдалося отримати завдяки роботі гуманітарної організації «Step-in Україна». 

«Ми проводили незалежний конкурс серед лікарень, ми подивились відповідно до потреб і закупляли нове обладнання для лікарень. Я сподіваюсь, що допомогу отримає кожна дитина, яка потребує невідкладної допомоги. Я сподіваюся, що кожна лікарня в Україні буде мати те обладнання, яке дозволить врятувати життя», - зазначила керівниця гуманітарної організації «Step-in Україна» Єлизавета Доценко

Ще одне важливе сучасне обладнання для операційної купили українці, які проживають у Лондоні. Спеціальну камеру придбали за підтримки працівників Європейського банку реконструкції та розвитку. Українці Станіслав Супруненко, Назар Баранський та Олеся Дем’ян, які проживають у Великій Британії зібрали певні кошти, банк потроїв їх, і таким чином вдалося купити необхідне обладнання. 

«Основний наш куратор в тому банку – це є Стас Супруненко. Також там є люди, родом з Івано-Франківщини, які їм допомагають. Вони дізнались, що мій фонд допомагає діткам. І долучилися. Вони знаходяться у Великобританії, але родом вони з України. Сам Стас з Львівщини, а Назар з Олесею з Франківщини.

Вони працюють в тому банку і таким чином вони долучилися і допомагають діткам. В нас основна мета допомагати дітям-сиротам, і пологовому також, тому що тут народжуються дітки. Коли ми зустрілися з Марією Андріївною, вона сказала, що пологовий потребує камери, щоби проводити лапароскопічні та гістероскопічні операції.

Тому що це є таке невід’ємне, що їм потрібно в повсякденному житті», - розповіла директор фонду «Доброта до України» Ольга Маковійчук. 

Нове обладнання для міського перинатального центру – це крок уперед у якості надання медичних послуг. Заклад оновлюється і, на сьогодні, за словами головної лікарки МПЦ Марії Бойко, адміністрація намагається залучати якомога більше благодійників та волонтерів. 

«Сьогодні маємо нашу реанімацію, де є шість місць і іноді діти потребують підтримки дихання. Тобто вони не можуть дихати через те, що легені не дозріли. Або якесь інше є захворювання легень, патологія легень. Ми тішимося, що нам і місто, і грантодавці надали обладнання, що в нас за 2 роки не було важких таких дітей.

І не було випадків дитячої смертності. Це дуже добре. Це хороші показники того, що в нас хороші фахівці, і того, що ми маємо якісне обладнання, за допомогою якого ми виходжуємо цих дітей, тобто даємо шанс їм на життя», - розповідає головна лікарка Міського перинатального центру Марія Бойко. 

Міські лікувальні заклади повинні вийти на конкурентно здатний рівень із приватними, впевнений міський голова Руслан Марцінків. Завдання на сьогодні, - попри важкі часи в Україні, не дати занепасти, а навпаки розвинути до сучасного рівня установи, де люди зможуть якісно та результативно лікуватись. 

«Скажу як з фільму: виживуть найсильніші. Ті, хто виграють конкуренцію та надасть якісну медичну послугу. І тому, якщо комунальні заклади хочуть бути конкурентними, вони повинні підтягуватися, шукати допомогу, шукати гранти, шукати можливості, щоби заклади змінювалися.

Також підставляє плече місто, виділяючи кошти на різне обладнання, і на різні ремонти, але віримо в те, що спільними зусиллями завжди легше це зробити», - зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

Також у міському пологовому очікують обладнання, яке місто закупило ще минулого року. Це новий рентгенапарат (рентгенкомплекс). Він є переносний, а тому лікарі зможуть використовувати для діагностики різних захворювань вагітних і породіль. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Якщо буде потреба, то обмежуватимемо», — Марцінків про роботу тролейбусів в Івано-Франківську


22.02.2023 Іван Муканик 1288
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

818
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

393
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14175 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1631
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

910
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6249

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

682

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1507

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1315

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1199
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

555
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

694
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1619
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

637
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

927
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5965
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13816
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

299
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

595
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

526
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

841 2