В Івано-Франківську представники УПЦ МП через суд намагаються повернути храм Різдва Христового

В Івано-Франківську представники УПЦ Московського патріархату через суд намагаються повернути храм Різдва Христового, що на вулиці Довженка.

Як інформує Суспільне, обласний апеляційний суд скасував ухвали Івано-Франківського міського суду і зобов’язав слідчих Нацполіції відкрити кримінальні справи за заявою попів Московського патріархату.

Рішення про перехід церкви Різдва Христового до ПЦУ голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук підписала 17 травня 2022 року. Це — останній храм в Івано-Франківську, який належав до УПЦ Московського патріархату.

26 червня попи собору Різдва Христового провели парафіяльні збори. На них закликали паству проголосувати за вірність УПЦ Московського патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм.

Це сталося після оприлюднення міським головою Русланом Марцінківим 25 червня документа про перехід храму Різдва Христового у підпорядкування Православній церкві України.

Частина парафіян цього храму, прихильників Московського патріархату, на чолі із священниками УПЦ МП звернулися до поліції із заявою про відкриття кримінальних проваджень за ст. 161 (розпалювання релігійної ворожнечі), за ч. 1 та ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), і за ст. 180 (перешкоджання здійсненню релігійного обряду) Кримінального кодексу України. Поліцейські підстав для такого розслідування не знайшли.

Тоді попи собору Різдва Христового, прихильники Московського патріархату, звернулися до суду зі скаргою на поліцію.

Івано-Франківський міський суд відмовив їм у задоволенні цих скарг через відсутність належних доказів. Натомість обласний апеляційний суд скасував ухвали міського суду і зобов’язав слідчих Нацполіції розпочати досудове розслідування за заявою представників Московського патріархату.

Зокрема, 1 серпня колегія суддів апеляційного суду у складі Олександра Васильєва, Богдана Кукурудза, Володимира Повзла задовольниласкаргу тимчасово керуючого Івано-Франківською єпархією УПЦ Московського патріархату Мирослава Мижінського щодо відкриття кримінального провадження за "розпалювання релігійної ворожнечі".

Пізніше, 3 серпня, колегія суддів апеляційного суду у складі Володимира Повзла, Богдана Гриновецького, Олександра Васильєва зобов’язала поліцію розслідувати скаргу щодо "підроблення протоколу парафіяльних зборів" і "незаконного захоплення" церкви.

Також за колегіальним рішенням суддів Кукурудза, Повзла і Васильєва задовольнили скарги представників Московського патріархату Степана Циганюка і Віталія Чибісова.


Що відомо?


Четвертого квітня в онлайн-зверненні міський голова Руслан Марцінків повідомив, що в Івано-Франківську релігійна спільнота УПЦ Московського патріархату хоче перейти до Православної церкви України. Натомість релігійна спільнота спростувала таку заяву.

Пізніше міський голова нагадав, що у Верховній раді України зареєстрували законопроєкт про заборону УПЦ Московського патріархату в країні.

Тринадцятого квітня депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговій XXII сесії звернулися до Президента України та голови ВРУ з вимогою припинити діяльність Української православної церкви Московського патріархату в Україні

Дев'ятого липня на сайті УПЦ МП написали, що у храмах УГКЦ Івано-Франківська "агітують парафіян приходити в храми УПЦ Московського патріархату на богослужіння та влаштовувати провокації".

А 11 липня Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ звернулася до церкви УПЦ Московського патріархату з вимогою спростувати інформацію про те, що у греко-католицьких храмах міста "вірян закликають захоплювати церкви УПЦ МП".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Папа Римський розповів, як патріарх кирило доводив йому необхідність війни з Україною


15.08.2022 10460
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2843
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

236

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17245
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667