В Івано-Франківську представники УПЦ МП через суд намагаються повернути храм Різдва Христового

В Івано-Франківську представники УПЦ Московського патріархату через суд намагаються повернути храм Різдва Христового, що на вулиці Довженка.

Як інформує Суспільне, обласний апеляційний суд скасував ухвали Івано-Франківського міського суду і зобов’язав слідчих Нацполіції відкрити кримінальні справи за заявою попів Московського патріархату.

Рішення про перехід церкви Різдва Христового до ПЦУ голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук підписала 17 травня 2022 року. Це — останній храм в Івано-Франківську, який належав до УПЦ Московського патріархату.

26 червня попи собору Різдва Христового провели парафіяльні збори. На них закликали паству проголосувати за вірність УПЦ Московського патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм.

Це сталося після оприлюднення міським головою Русланом Марцінківим 25 червня документа про перехід храму Різдва Христового у підпорядкування Православній церкві України.

Частина парафіян цього храму, прихильників Московського патріархату, на чолі із священниками УПЦ МП звернулися до поліції із заявою про відкриття кримінальних проваджень за ст. 161 (розпалювання релігійної ворожнечі), за ч. 1 та ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), і за ст. 180 (перешкоджання здійсненню релігійного обряду) Кримінального кодексу України. Поліцейські підстав для такого розслідування не знайшли.

Тоді попи собору Різдва Христового, прихильники Московського патріархату, звернулися до суду зі скаргою на поліцію.

Івано-Франківський міський суд відмовив їм у задоволенні цих скарг через відсутність належних доказів. Натомість обласний апеляційний суд скасував ухвали міського суду і зобов’язав слідчих Нацполіції розпочати досудове розслідування за заявою представників Московського патріархату.

Зокрема, 1 серпня колегія суддів апеляційного суду у складі Олександра Васильєва, Богдана Кукурудза, Володимира Повзла задовольниласкаргу тимчасово керуючого Івано-Франківською єпархією УПЦ Московського патріархату Мирослава Мижінського щодо відкриття кримінального провадження за "розпалювання релігійної ворожнечі".

Пізніше, 3 серпня, колегія суддів апеляційного суду у складі Володимира Повзла, Богдана Гриновецького, Олександра Васильєва зобов’язала поліцію розслідувати скаргу щодо "підроблення протоколу парафіяльних зборів" і "незаконного захоплення" церкви.

Також за колегіальним рішенням суддів Кукурудза, Повзла і Васильєва задовольнили скарги представників Московського патріархату Степана Циганюка і Віталія Чибісова.


Що відомо?


Четвертого квітня в онлайн-зверненні міський голова Руслан Марцінків повідомив, що в Івано-Франківську релігійна спільнота УПЦ Московського патріархату хоче перейти до Православної церкви України. Натомість релігійна спільнота спростувала таку заяву.

Пізніше міський голова нагадав, що у Верховній раді України зареєстрували законопроєкт про заборону УПЦ Московського патріархату в країні.

Тринадцятого квітня депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговій XXII сесії звернулися до Президента України та голови ВРУ з вимогою припинити діяльність Української православної церкви Московського патріархату в Україні

Дев'ятого липня на сайті УПЦ МП написали, що у храмах УГКЦ Івано-Франківська "агітують парафіян приходити в храми УПЦ Московського патріархату на богослужіння та влаштовувати провокації".

А 11 липня Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ звернулася до церкви УПЦ Московського патріархату з вимогою спростувати інформацію про те, що у греко-католицьких храмах міста "вірян закликають захоплювати церкви УПЦ МП".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Папа Римський розповів, як патріарх кирило доводив йому необхідність війни з Україною


15.08.2022 10298
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

786
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

608
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1682
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3008
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2459
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2436

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

587

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

599

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1458

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1529
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

559
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

422
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

796
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

193
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

292
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26927
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

752
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

315
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

315
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

639
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1042 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

840