В Івано-Франківську планують впровадити сортування сміття на чотири фракції

З 1 січня 2018 року набула чинності нова редакція закону про відходи, відповідно до якого українці повинні сортувати сміття, а невідсортоване і неперероблене заборонено захоронювати на полігонах.

Великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи взагалі мають збирати окремо. Штраф за порушення цієї норми закону для населення становитиме від 340 до 1360 грн., а для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн., пише Фіртка.

Сьогодні в Івано-Франківську відбулося відкрите громадське обговорення проекту рішення виконкому "Про сортування відходів у місті Івано-Франківську".

Читайте також: До Дня міста в Івано-Франківську відкриють сміттєсортувальну лінію

Як пише Курс, обговорення проводив Ігор Сенчук, перший заступник директора Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою.

Правила сортування відходів в місті Iвано-Франківську передбачають, що сортування здійснюcться на чотири фракції в окремі контейнери:
 
1) Жовтий сміттєвий контейнер призначений для металу і пластикових виробів.
Сюди можна викидати: пластикові пляшки з-під різноманітних напоїв, пластикові коробки та інші упакування, кришечки, пакети з-під молока та соку, упакування з-під засобів для миття та чищення (наприклад, тара, в якій був гель для прання, посуду чи зубна паста), а також з-під косметичних засобів; поліетиленові пакети, алюмінієві банки з-під напоїв, консерв, алюмінiєву фольгу, металеві кришки та ковпачки, кольорові метали, пластикові іграшки. Заборонено викидати в цей контейнер: пластикову тару, якщо у ній ще є хоч якийсь вміст; небезпечні відходи, такі як банки з-під лаків, фарб чи автомобільного масла, лікарські засоби, їх упакування, автомобільні запчастини, побутову техніку та батарейки тощо. Будь-які інші відходи.
 
2) Синій сміттєвий контейнер для паперових відходів.
Сюди йдуть упакування з паперу; картон, у тому числі гофрований; каталоги, листівки, брошури, газети і журнали, офісні та шкільні паперові відходи, зошити, книги, візитки, обгортковий папір, паперові торбинки.
Заборонено викидати в синій контейнер: паперові рушники та гігієнічні серветки; лаковані чи покриті фольгою паперові вироби; картонні упакування з-під молока та соку, упакування з-під будівельних матеріалів (гіпсу, цементу); шпалери, дитячі підгузки, дуже забруднені паперові вироби.
 
3) Зелений сміттєвий контейнер призначений для викидання скла і виробів з нього.
У зелений контейнер можна викидати скляні пляшки і банки з-під води, напоїв, алкоголю, олії чи навіть парфумів та іншої косметики у скляній тарі.
До зеленого бака суворо забороняється викидати відходи з кераміки, порцеляни, кришталю, фаянсу глиняні вазони; окулярне скло; термостійкі скляні вироби; дзеркала, віконні шиби; монітори, скляну тару з-під розчинників та масел, ліків; термометри та шприци.
 
4) Коричневий сміттєвий контейнер призначений для харчових та і біовідходів.
В коричневий контейнер можна викидати: залишки їжі чи лушпиння; скошену газонокосаркою траву; тирсу, кору, листя і квітки.
Не мають права опинитися в коричневому сміттєвому контейнері: кістки тварин, відходи тваринництва, зола, каміння та сміття з землею, плити МДФ та ДСП; гілля дерев та кущів, а також трава, які не вміщаються в контейнер.
Всі інші відходи, які не можна викинути в коричневий, жовтий, синій або зелений контейнери, а саме: великогабаритні відходи; ремонтні відходи; несправну побутову техніку, електроприлади, батарейки; акумулятори, лампи, упакування з-під хімікатів, ліки, рідини – усі небезпечні та інші відходи здаються у спеціально облаштовані пункти утилізації. 
Форма контейнерів для роздільного збору побутових відходів та написів на них затверджується Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою.
Порушення цих Правил є порушенням Правил благоустрою міста lвано-Франківська, і відповідальність за несортування відходів аналогічна відповідальності за порушенню правил благоустрою міста Iвано-Франківська.
Мета програми – стимулювати залучення інвестицій та розвиток підприємств, які займаються збором небезпечних відходів, переробкою відходів та вторсировини тощо.
До 1 липня 2018 року урни для сортування сміття встановлять у місцях масового скупчення людей, навчальних закладах, установах, підприємствах та організаціях Івано-Франківської міської ради. Такі контейнери департамент буде рекомендувати встановити усім суб’єктам господарювання на території міста. Проектом рішення також заплановано кожного року здійснювати будівництво не менше 5 підземних контейнерних майданчиків, пристосованих до сортування відходів.
Перевізники побутових відходів будуть зобов'язані забезпечити роздільне вивезення сортованих відходів різними машинами з відповідними маркуваннями. Саме перевізники впродовж місяця після укладення угоди з мерією мають забезпечити розміщення контейнерів для сортування відходів згідно з правилами сортування відходів в місті Iвано-Франківську та роздільне вивезення відходів з них; розмістити на кожному контейнерному майданчику інформацію про необхідність сортування відходів в місті Iвано-Франківську; надати кожному абоненту на лоті інформацію з роз'ясненнями про порядок сортування відходів в місті Iвано-Франківську.
КП "Полігон ТПВ" з 1 липня 2018 р. має сортувати відходи на сортувальній лінії і захоронювати виключно відсортовані відходи.  До 1 січня 2020 року до міського полігону в Рибному збудують дорогу.
 


03.04.2018 2472
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

646
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3256
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21349
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2134
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1614 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2492

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

451

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

290

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

887

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2294
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

302
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

582
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1129
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

285
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

900
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

875
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

781
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8365
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

458
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1358 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2307 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1016