
Комунальне підприємство "Муніципальна дорожня компанія" оголосило тендер на ремонт конструкцій моста на вулиці Галицькій через Бистрицю Солотвинську в Івано-Франківську.
Очікувана вартість — 19 мільйонів 215 тисяч 684 гривні. Про це йдеться на сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro.
Чому виникла потреба в цьому ремонті та які роботи планують провести, Суспільному розповів директор підприємства Віталій Бурко, пише Фіртка.
Міст потребує капітального ремонту
З його слів, у 2024 році організація з Києва, яка спеціалізується на проєктуванні доріг та мостів, на замовлення департаменту житлово-комунального господарства Івано-Франківської міськради обстежила міст.
Згідно з їхнім висновком, він потребує капітального ремонту. Однак проводити ці роботи зараз немає можливості.
"Капітальний ремонт — дуже дорогий. Він може коштувати й 200 мільйонів гривень. Навіть якби у міському бюджеті й знайшли ці гроші, є ще проблема транспортного сполучення.
Для ремонту потрібно закривати міст, а це створить незручності з добиранням на Пасічну", — говорить Віталій Бурко.
Які роботи планують провести
Відтак, каже директор муніципальної дорожньої компанії, за порадою проєктантів вирішили провести протиаварійні роботи.
"У квітні засідала міська комісія з надзвичайних ситуацій. Проєктно-кошторисну документацію отримали в кінці минулого тижня. Проєктанти обрахували вартість робіт і вийшла така сума — понад 19 мільйонів гривень.
Стан опор моста — ще нормальний, але гірша ситуація з балками над ними — де проїжджа частина над вулицею Набережною.
Щоб під вагою якоїсь вантажівки балки не провалилися, ми хочемо поставити додаткові опори під них й укріпити конструкцію", — пояснює Віталій Бурко.
Коли завершать ремонт
У тендері вказано строк постачання товарів і виконання робіт — 31 грудня 2025 року. Однак, каже Віталій Бурко, поки невідомо, чи зможуть виконавці вкластися у цей термін.
Усе залежатиме від того, як відбудеться тендер. Аукціон розпочнеться 11 липня.
"Зараз тільки оголосили торги. Хочеться, щоб усе було якнайшвидше, але усе залежить від того, чи зайде хтось на ці торги. Адже в Україні — не багато таких організацій.
А ще є процедура оскарження. Можуть зайти, наприклад, дві організації, які потім почнуть одні на одних писати в антимонопольний комітет і судитися.
Коли виберемо підрядника, укладемо угоду, тоді можна буде сказати про якісь терміни", — додає директор муніципальної дорожньої компанії.