«Найважче позаду»: Марцінків назвав терміни, коли відкриють міст на Пасічну та відповів на критику

Уже восени цього року в Івано-Франківську планують відкрити новий міст через Бистрицю Солотвинську, який з’єднає мікрорайон Пасічна з центральною частиною міста.

Про це в етері радіо «РАІ» дев'ятого травня розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

За словами посадовця, на об’єкті завершили основні конструктивні роботи, а попереду — внутрішнє облаштування та підготовка до запуску транспорту.

«Я обіцяв, що в травні до Дня міста ми пройдемося мостом. Так, ще йдуть великі будівельні роботи. Але вже фізично я перейшовся від Надрічної до Хіміків», — сказав Марцінків.

Мер зауважив, що сьогодні в соціальних мережах з’являється критика щодо нібито просідання споруди, однак заспокоює: йдеться про планове технічне опускання мосту на два метри, яке відбудеться протягом двох тижнів.

«Це не просадка, він просто натягався. Відповідно шарніри стоять. Їх забереться. Тому все нормально. Хто там пише, що не врахували цей дозор — воно стане на місце», — пояснив мер.

Паралельно будівельна компанія ПБС починає насипні роботи для з’єднання мосту з дорожньою інфраструктурою. Мер порівнює нинішній етап будівництва з оздоблювальними роботами у будинку:

«Якщо будується будинок, то ми побудували стіни, дах зробили, вставили вікна, а зараз переходимо до внутрішніх робіт».

Зокрема, на мосту виконуватимуть стикування головного шва з розв’язкою, буде додатково засипано пісок і щебінь, після чого розпочнеться підготовка до асфальтування.

За словами мера, вже замовлені оцинковані перила й відбійники, які перебувають у виробництві. Окрім того, передбачено обробку металевих елементів мосту піскоструминним апаратом — це відповідь на зауваження щодо появи іржі:

«Тому не переживайте, бо хтось там писав, що є ржавчина — це повністю піскоструминним апаратом забирають», — наголосив міський голова.

Очікується, що у жовтні-листопаді міст відкриють для проїзду транспорту. Цей термін може дещо змінюватись через погодні умови:

«Трошки буде залежати від погоди. Наприклад, якщо дощі, то гідроізоляцію не можеш наносити. Асфальт — він теж потребує відповідної температури», — зазначив Марцінків.

Попри це, міський голова запевняє, що найскладніша частина будівництва вже завершена.

«Найважче ми вирішили. Найважче — це були метал, це були бетонні роботи. Зараз уже упоряджувальні: гідроізоляція, асфальт, перила, відбійники, знаки — тобто всі дорожні роботи.

Це буде займати час, але ці роботи вже на місці. Ми незалежні будемо від постачальників металу».

Окрему увагу мер звернув на інфраструктуру для пішоходів і велосипедистів. За його словами, на мості облаштують тротуар і велодоріжки з обох боків. А на вулиці Надрічній передбачені два пандуси серпантинного типу для маломобільних людей і велосипедистів.

«Там є місце на мості. Тобто з того і з того боку. Плюс на Надрічній два пандуси для маломобільних людей. Вони на опорах — маломобільні люди та з велосипедами зможуть з’їжджати», — розповів Марцінків.

Мер також додав, що відкриття мосту частково розвантажить дорожню ситуацію в місті, хоча повністю проблему заторів у години пік це не вирішить.

«Частково міст розвантажить ситуацію на дорогах, але не вирішить повністю питання в час пік. Але це дасть можливість маневрувати. Це вже велика можливість».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мер Івано-Франківська пройшовся новим мостом на Пасічну (ВІДЕО) 

Планують завершити до кінця 2025 року: яка ситуація із будівництвом моста на Пасічну в Івано-Франківську (ФОТО)


09.05.2025 1194
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

792
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

852
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

572
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5503
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1472
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1348

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

410

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1230

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1068

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

980
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

301
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

377
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

644
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5695
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1462
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

359
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

258
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

607 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1048
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

908