«Найважче позаду»: Марцінків назвав терміни, коли відкриють міст на Пасічну та відповів на критику

Уже восени цього року в Івано-Франківську планують відкрити новий міст через Бистрицю Солотвинську, який з’єднає мікрорайон Пасічна з центральною частиною міста.

Про це в етері радіо «РАІ» дев'ятого травня розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.

За словами посадовця, на об’єкті завершили основні конструктивні роботи, а попереду — внутрішнє облаштування та підготовка до запуску транспорту.

«Я обіцяв, що в травні до Дня міста ми пройдемося мостом. Так, ще йдуть великі будівельні роботи. Але вже фізично я перейшовся від Надрічної до Хіміків», — сказав Марцінків.

Мер зауважив, що сьогодні в соціальних мережах з’являється критика щодо нібито просідання споруди, однак заспокоює: йдеться про планове технічне опускання мосту на два метри, яке відбудеться протягом двох тижнів.

«Це не просадка, він просто натягався. Відповідно шарніри стоять. Їх забереться. Тому все нормально. Хто там пише, що не врахували цей дозор — воно стане на місце», — пояснив мер.

Паралельно будівельна компанія ПБС починає насипні роботи для з’єднання мосту з дорожньою інфраструктурою. Мер порівнює нинішній етап будівництва з оздоблювальними роботами у будинку:

«Якщо будується будинок, то ми побудували стіни, дах зробили, вставили вікна, а зараз переходимо до внутрішніх робіт».

Зокрема, на мосту виконуватимуть стикування головного шва з розв’язкою, буде додатково засипано пісок і щебінь, після чого розпочнеться підготовка до асфальтування.

За словами мера, вже замовлені оцинковані перила й відбійники, які перебувають у виробництві. Окрім того, передбачено обробку металевих елементів мосту піскоструминним апаратом — це відповідь на зауваження щодо появи іржі:

«Тому не переживайте, бо хтось там писав, що є ржавчина — це повністю піскоструминним апаратом забирають», — наголосив міський голова.

Очікується, що у жовтні-листопаді міст відкриють для проїзду транспорту. Цей термін може дещо змінюватись через погодні умови:

«Трошки буде залежати від погоди. Наприклад, якщо дощі, то гідроізоляцію не можеш наносити. Асфальт — він теж потребує відповідної температури», — зазначив Марцінків.

Попри це, міський голова запевняє, що найскладніша частина будівництва вже завершена.

«Найважче ми вирішили. Найважче — це були метал, це були бетонні роботи. Зараз уже упоряджувальні: гідроізоляція, асфальт, перила, відбійники, знаки — тобто всі дорожні роботи.

Це буде займати час, але ці роботи вже на місці. Ми незалежні будемо від постачальників металу».

Окрему увагу мер звернув на інфраструктуру для пішоходів і велосипедистів. За його словами, на мості облаштують тротуар і велодоріжки з обох боків. А на вулиці Надрічній передбачені два пандуси серпантинного типу для маломобільних людей і велосипедистів.

«Там є місце на мості. Тобто з того і з того боку. Плюс на Надрічній два пандуси для маломобільних людей. Вони на опорах — маломобільні люди та з велосипедами зможуть з’їжджати», — розповів Марцінків.

Мер також додав, що відкриття мосту частково розвантажить дорожню ситуацію в місті, хоча повністю проблему заторів у години пік це не вирішить.

«Частково міст розвантажить ситуацію на дорогах, але не вирішить повністю питання в час пік. Але це дасть можливість маневрувати. Це вже велика можливість».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мер Івано-Франківська пройшовся новим мостом на Пасічну (ВІДЕО) 

Планують завершити до кінця 2025 року: яка ситуація із будівництвом моста на Пасічну в Івано-Франківську (ФОТО)


09.05.2025 4879
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18603
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1667
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1162
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2202
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3773
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1442

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1883

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

625

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1256

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1403
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

316
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

831
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24345
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

548
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

569
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

709
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1599
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7894
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

270
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

731
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1971 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

696