В Івано-Франківську обговорили, як підтримати батьків, які взяли чи хочуть усиновити дитину у сім’ю (ФОТО)

В Україні зменшилась кількість усиновителів. Про це йдеться у дослідженні міжнародної благодійної організації СОС Дитячі Містечка, що відбулося в рамках проєкту “Право на сім’ю”.

Результати дослідження – презентували на регіональній конференції «Альтернативні форми сімейного догляду: причини скорочення і пошук можливостей», пише Фіртка

Дослідники проаналізували статистичні дані і визначили, що за період із грудня 2019-ого року і до грудня 2022-ого, усиновлених дітей в Україні поменшало на 64,4%. 

«Ми опитали 3 групи людей. Це - власне батьки, які здійснюють альтернативний сімейний догляд, соціальні працівники та спеціалісти служб у справах дітей та експерти в сфері захисту прав дитини. На останньому етапі нашого дослідження ми визначили причини, які призвели до зменшення кількості сімейних форм виховання і розробили рекомендації для вирішення цієї проблеми», – розповіла координаторка дослідження в рамках проєкту “Право на сім‘ю” Оксана Дащаківська. 

Дослідження охопило 650 респондентів з усіх регіонів України. Вихователі ДБСТ, прийомні батьки, опікуни та піклувальники, а також патронатні сім'ї розповіли про проблеми, з якими вони стикаються у процесі виховання дітей. З-поміж ключових назвали неякісну програму підготовки прийомних батьків і кандидатів в усиновлювачі; брак  фінансової підтримки родин  з боку держави; відсутність соціальних послуг. 

Утім, на Івано-Франківщині  –  на відміну від України загалом, ситуація зі створенням сімейних форм виховання покращується, наголосив директор Івано-Франківського обласного центру соціальних служб Ростислав Микитюк. Це відбувається, зокрема, завдяки тому, що родини підтримують благодійні організації.

«Коли на більшості територій України спостерігається зменшення сімейних форм виховання, на заході нашої держави ми навпаки спостерігаємо збільшення кількості батьків, які прагнуть створити родину. До повномасштабного вторгнення ми не могли набрати групу для навчання батьків усиновителів. Зараз - групи переповнені. І це - дуже позитивно», - відзначив Микитюк. 

Як саме благодійні організації допомагають родинам, розповіла проєктна менеджерка СОС Дитячі Містечка Світлана Тунтуєва.

«Ми фокусуємо увагу на ДБСТ які втратили житло. Також забезпечуємо дітям доступ до дистанційної освіти. Минулого року було закуплено сотні ноутбуків для школярів. У 2022-му році ми облаштували додаткові ігрові дитячі простори і продовжимо цю роботу в 2023-му році»

Минулого місяця благодійна організація підписала із владою Івано-Франківська меморандум. У місті спільними зусиллями облаштують Центр соціальних служб дітей, сім’ї і молоді, де родини, які опинились у кризовій ситуації, зможуть знайти підтримку та допомогу.

Проєкт “Право на сім’ю” одночасно реалізується у 5ти країнах. В Україні працює у 2-х областях: Київській та Івано-Франківській. 

СОС Дитячі Mістечка — недержавна благодійна організація, що понад 18 років допомагає в Україні дітям-сиротам та сім'ям з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах або мають ризик потрапити в цю категорію.Є частиною міжнародної федерації SOS Kinderdorf, яка представлена у 138 країнах світу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Стан ринку зайнятості та безробіття серед прикарпатців

Переважна більшість прикарпатських сімей виховують по одній дитині — статистика

Фотогалерея


08.03.2023 Тіна Любчик 1147
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2216
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1459
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3570
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5330
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1614
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

100

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

380

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

819

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1595
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

387
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

722
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2413 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

386
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

810
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4862
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

678
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

540
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

348
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

668
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

831 2