В Івано-Франківську міська рада планує створити комунальне підприємство, що опікуватиметься «Палацом Потоцьких»

Відповідний проект рішення буде розглянуто на наступному засіданні міської ради.

 

Майбутнє підприємство планують назвати «Простір Інноваційних Креацій «Палац», пише Фіртка з посиланням на Побудовано ІФ.

 

Відповідно до проекту рішення, підприємство отримає у своє розпорядження комплекс Палацу Потоцьких з брамами. Його майбутній статутний фонд складатиме 10 мільйонів гривень. Основною метою діяльності «Простору Інноваційних Креацій «Палац» зазначено охорону, збереження, реставрацію та раціональне використання Палацу Потоцьких.

 

Також, архітектурну пам'ятку планують використовувати як платформу для різноманітних креативних інновацій для, цитуємо: «притягнення до міста нових креативних ідей, розробок та їх апробацій у різних напрямках мистецтва, науки і практики (бізнесу), їх взаємної комунікації, стимулювання креативної та освітньої активності громадськості, якісного розвитку підприємництва, формування іміджу прогресивного, інноваційного та відкритого сучасного міста». Окрім вище перечисленого комплекс Палацу Потоцьких буде використано для популяризації та розвитку української культури.

 

На практиці ж «Простір Інноваційних Креацій «Палац» буде займатися організацією різноманітних виставок, конференцій, презентацій, фестивалів. Не обділить культурно-просвітницька діяльність комунального підприємства також драматургію, театральними виставами та кінопоказами. Само собою, не обійдеться без рекламної та торгівельної діяльності. Сам архітектурний об'єкт буде використано для діяльності центрів української мови, літератури, музики. Також планують створити центри розвитку музейної справи та сучасного мистецтва.

 

Довідково:

Палац Потоцьких — пам'ятка архітектури та містобудування історичного значення. Будівництво комплексу булзавершено в 1682р. Його зводив польский коронний староста Анджей Потоцький в якості резиденції для себе і родини. В 1980р. архітектурна пам'ятка була перебудована, і до 2004р. використовувалась в якості військового госпіталя. Того ж року Міноборони передало в обмін на житло для військових палац Потоцьких разом з іншою нерухомістю у власність «Прикарпатської фінансової компанії», яка належить українському мільярдерові - Олегу Бахматюку. Вподальшому, Палац Потоцьких поволі занепадав.

Однак, періодично тему руйнації архітектурної пам'ятки піднімали як громадськи активісти, так і представники влади. Час від часу комплекс будівель використовувався як локація в рамках різноманітних фестивалів, зокрема "Карпатський Простір" та «Порто Франко GogolFest».

Завдяки зусиллям місцевої громади та активістам, Палац Потоцьких точково реставрували. Зокрема, була відреставрована брама комплексу та підвал колишнього хірургічного корпусу. В 2017р. міській владі вдалося домовитися з Олегом Бахматюком про пероедачу комплексу місту. Офіційно комплекс Палацу Потоцьких став власністю міста 27 жовтня 2017р., коли відповідне рішення було прийняте міською радою.

 

Читайте також:

Як виглядає франківський Палац Потоцьких взимку (фоторепортаж)

У розвиток Палацу Потоцьких вкладуть 500 мільйонів гривень?

 

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня


01.02.2018 1224 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

342
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21084
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2368

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

714

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2145

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

827

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

147
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

768
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

743
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8217
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

848 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2176 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825