
Відповідний проект рішення буде розглянуто на наступному засіданні міської ради.
Майбутнє підприємство планують назвати «Простір Інноваційних Креацій «Палац». Підпорядковуватиметься нове підприємство Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини, пише Фіртка.
Відповідно до проекту рішення, підприємство отримає у своє розпорядження комплекс Палацу Потоцьких з брамами. Його майбутній статутний фонд складатиме 10 мільйонів гривень.
Основною метою діяльності «Простору Інноваційних Креацій «Палац» зазначено охорону, збереження, реставрацію та раціональне використання Палацу Потоцьких.
Також, архітектурну пам'ятку планують використовувати як платформу для різноманітних креативних інновацій для, цитуємо: «притягнення до міста нових креативних ідей, розробок та їх апробацій у різних напрямках мистецтва, науки і практики (бізнесу), їх взаємної комунікації, стимулювання креативної та освітньої активності громадськості, якісного розвитку підприємництва, формування іміджу прогресивного, інноваційного та відкритого сучасного міста». Окрім вище перечисленого комплекс Палацу Потоцьких буде використано для популяризації та розвитку української культури.
Довідково:
Палац Потоцьких — пам'ятка архітектури та містобудування історичного значення. Будівництво комплексу було завершено в 1682 р. Його зводив польський коронний староста Анджей Потоцький в якості резиденції для себе і родини. В 1980 р. архітектурна пам'ятка була перебудована, і до 2004 р. використовувалась в якості військового госпіталя. Того ж року Міноборони передало в обмін на житло для військових палац Потоцьких разом з іншою нерухомістю у власність «Прикарпатської фінансової компанії», яка належить українському мільярдерові - Олегу Бахматюку. Вподальшому, палац Потоцьких поволі занепадав.
Однак, періодично тему руйнації архітектурної пам'ятки піднімали як громадські активісти, так і представники влади. Час від часу комплекс будівель використовувався як локація в рамках різноманітних фестивалів, зокрема "Карпатський Простір" та «Порто Франко GogolFest».
Завдяки зусиллям місцевої громади та активістам, Палац Потоцьких частково реставрували. Зокрема, була відреставрована брама комплексу та підвал колишнього хірургічного корпусу. В 2017 р. міській владі вдалося домовитися з Олегом Бахматюком про передачу комплексу місту. Офіційно комплекс Палацу Потоцьких став власністю міста 27 жовтня 2017 р., коли відповідне рішення було прийняте міською радою.
Читайте також:
Як виглядає франківський Палац Потоцьких взимку (фоторепортаж)
У розвиток Палацу Потоцьких вкладуть 500 мільйонів гривень?
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня