В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)

Вже місяць як в Івано-Франківську функціонує сучасна автостанція, що на вулиці Залізнична. Ми вирішили з’ясувати що змінилося та що про це думає громадськість.

Відомо, що приміщення займає 350 метрів квадратних, де створили комфортні умови для роботи персоналу та перебування пасажирів, пише Фіртка.

«По-перше, нова автостанція є зручною для користувачів, адже квиток – це гарантія. В такому випадку пасажири впевнені, що у них буде конкретне місце в транспорті та їхня поїздка застрахована. По-друге, така практика допоможе перейти з тіньової економіки в «прозору», тому що кожен квиток бачитиме податкова інспекція. Це означає, що перевізники чесно сплачуватимуть податки за той дохід, який отримали», - пояснює Станіслав Горічок, директор автовокзалу.

За його словами, ціни на сам проїзд не збільшилися, проте до фіксованого прайсу автостанція додає 12% від вартості квитка за надання послуг та страховий збір.

Втім, парадокс полягає в тому, що пасажири мають можливість придбати квиток лише в касах автостанції. Відповідно, перевізники підбирають охочих на наступних зупинках, де ті оплачують за проїзд «на руки» водіям. Контролювати це поки неможливо.

«Люди вірять, що на наступних зупинках у них візьмуть менше грошей за проїзд, або ж думають, що для них діятимуть інші умови. Але коли транспорт вирушає з автостанції заповнений, то вже дорогою далі пасажирам доводиться пнутися битком. Так не має бути», - додає директор автовокзалу.

Також відомо, що багато маршрутів виїжджають та прибувають з невеликим інтервалом часу. До прикладу, у Надвірну, Калуш чи Долину громадський транспорт їде кожні 10-20 хвилин.

«Проблем з добиранням немає, коли пасажири приходять за пів години до відправлення, купують квитки та очікують в комфортних умовах із безплатним Інтернетом та кондиціонером. Зрештою, в літаку ж ніхто не оплачує за послуги пілоту», - наголошує Станіслав Горічок.

Крім того, кореспондентці Фіртки розповіли, що планують запровадити місячні абонементи чи інші системи знижок для пільгових категорій, оскільки з початком вересня громадським транспортом масово їздитимуть студенти. Таке нововведення буде зручним для тих осіб, які регулярно користуються послугами перевізників.

«Незабаром також укладатимемо договір з онлайн-платформою продажу квитків, щоб користувачі могли придбати проїзні посвідчення не лише в касах автостанції», - ділиться директор.

До речі, при відправленні рейсових автобусів відомості звіряють контролери, які працюють з 5:00 до 21:00 год.

«Насправді людям поки складно звикнути до системи квитків, але це дозволяє впорядкувати транспортну ситуацію в Івано-Франківській області. За моїми спостереженнями, найбільше це обурює старше покоління. Вони звикли, що мають зайти в автобус та поїхати, а тут ще до каси підійти треба, інколи в черзі постояти… Молодь зі свого боку реагує нейтрально», - ділиться враженнями контролер Іван.

Для зручності відстеження рейсів в приміщенні автостанції встановили табло з розкладом руху автобусів. Крім того, там облаштували кімнату відпочинку водія, кімнату матері та дитини, а також медпункт та інклюзивну вбиральню. Також з метою уникнення довгих черг у залі функціонують п’ять кас.

Проте в результаті рандомного опитування пасажирів, ми з’ясували, що найбільшим мінусом такої системи для користувачів є неможливість встигнути на громадський транспорт, так би мовити, в останню хвилину. Адже за кілька хвилин до відправлення закривають продаж квитків на певний рейс. Тоді доводиться чекати на наступний, іноді це займає 30-60 хвилин.

«Втім, вважаю, що це добра практика. Раніше у нас із регулярністю рейсів були певні проблеми. Перевізники не вирушали у зазначений час, бо чекали поки пасажири не займуть всі місця. Інколи такі очікування тривали понад годину. Зараз простіше, адже є квиток, є конкретний час відправлення. Це зручно. Крім того, в приміщенні автостанції чисто та акуратно. Якби ще самі транспортні засоби були відповідними…», - розповідає Анна, жителька міста Тисмениця.


11.08.2021 Тіна Любчик 12547
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

599
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1151
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2460
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1332
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1952 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2909

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

653

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

738

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1649

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1629
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

319
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

437
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18355
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7463
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3646
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1032
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10770
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

271
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

265
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

462
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

440
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

673