В Івано-Франківську демонструють чотири десятки оригінальних картин Тараса Шевченка (ФОТО)

Івано-Франківськ став першим містом в Україні, яке удостоїлось честі приймати виїзну виставку живопису авторства Тараса Шевченка. Як зазначають шевченкознавці це вперше, коли велика добірка оригіналів робіт Шевченка експонуватимуться не в стінах Національного музею Тараса Шевченка, а в регіональному музеї. 

Як повідомляє Фіртка, в експозиції виїзної виставки «Справжній Шевченко» представлені більш як 30 творів художника з колекції Національного музею Тараса Шевченка.

Це роботи в жанрах пейзажу, портрета, автопортрета та композиції на біблійні, історичні й побутові теми, виконані олійними фарбами, аквареллю, сепією, олівцем і в техніці офорта. Вони ілюструють різні періоди життя художника: доакадемічний час, навчання в Петербурзькій Академії мистецтв, нетривалі подорожі Україною та роботу в Київській Археографічній комісії, довгі роки заслання та останні роки життя в Петербурзі.

"Вперше з часів ІІ Світової війни Національний музей ім. Т. Шевченка, що  у Києві  передає експонати за межі музею. 

Ми домовилися з директором музею Дмитром Стусом про експонування цих творів до нашого міста. Велику роль  в цьому та  допомогу надали місцеві депутати, зокрема депутат облради Роман Ткач. Юридична компанія «Moris Group» взяла на себе всі фінансові видатки пов’язані з транспортуванням картин до Івано-Франківська.

Загалом до нас привезли 37 робіт. Сама процедура передачі картин на виставку доволі складна, до прикладу варто сказати, що вона потребувала дозволу та підпису Міністра культури Олександра Ткаченка", - розповідає Василь Романець, директор Музею мистецтв Прикарпаття.

З-поміж найбільш відомих картин Шевченка відвідувачі виставки в Івано-Франківську зможуть побачити автопортрети, «Катерину», «Селянську родину», «Одаліску». Також представлено портрет Василя Андрійовича Жуковського пензля Карла Брюллова, за кошти з продажу якого Шевченка викупили з кріпацтва.

"Картину «Катерина» Шевченко написав у 1842 році, коли він вчився в Академії мистецтв в Петербурзі. Це одна з небагатьох олійних робіт, у його творчості переважала  графіка, акварель, сепія, гравюри.

Картина намальована за мотивами поеми «Катерина». Загалом Шевченко часто використовував у своїй творчості образ жінки-мати та описував їхню долю в Україні",-  каже Тетяна Маник, учений  секретар Музею мистецтв Прикарпаття. 

А ось картина «Портрет Жуковського» відома тим, що завдяки її продажу через лотерею вдалося викупити Шевченка з кріпацтва. Картину (1837-1838 рр.) намалював професор, викладач Петербурзької Академії мистецтв, зірка російського живопису Карл Брюллов з ціллю викупити Шевченка з кріпацтва. На картині зображений Василь Жуковський - поет, вихователь дітей царя Миколи ІІ.

"У 1838 році відбулася лотерея. Хтось з імператорської сім'ї цей портрет виграв і повинен був заплатити 2500 карбованців (на той час це було еквівалентно 45 кг чистого срібла).

Є така версія, що заплатили тільки половину суми, решту суми доклали сам Жуковський і Брюллов і викупили Шевченка з кріпацтва. І це відкрило йому шлях до Петербурзької Академії мистецтв", - продовжує Тетяна Маник.

Виставку в Івано-Франківську організували за два місяці. Як зазначив керуючий партнер компанії «Moris Group» Андрій Романчук, для нього все почалося з вивчення кримінальної справи Шевченка. Саме там, каже юрист, він справжній, тож захотілося митця розкрити ширше й глибше.

«Велика честь, що в Івано-Франківську виставляють стільки оригінальних творів Шевченка. Це дуже хороший приклад, який, я думаю, буде реалізований по всій Україні. Бажаю всім позитивних емоцій від перегляду виставки», – каже Романчук.

"Мене сильно вразили картини Шевченка, не думала, що він так гарно малював і не думала, що на власні очі побачу його картини тут в Івано-Франківську", - поділилась своїми емоціями одна з перших відвідувачів виставки Уляна.

Виїзна виставка "Справжній Шевченко" в Музеї мистецтв Прикарпаття триватиме з 26 жовтня по 21 листопада 2021 р. Вхід на виставку за ціною вхідного квитка до музею: 40 грн за дорослого, 10 грн для учнів та 20 грн для студентів, вартість групових екскурсій для учнів та студентів – 100 грн, для дорослих - 150 грн.

Графік роботи: вівторок – неділя – з 10:00 до 17:00 год, понеділок вихідний. Адреса: м. Івано-Франківськ, майдан Шептицького, 8.

Контактний номер для організації групових екскурсій +38096 919 9700.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську створять Музей "ідеальних" міст

На Прикарпатті покажуть документальні фільми мандрівного фестивалю Docudays.UA (ФОТО)

"Нічого таємного, що б не стало явним": у Коломиї відзначили 75-річницю "Львівського собору" 1946 року (ВІДЕО)

Фотогалерея


Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

205
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

266
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5721 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2333 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1753
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2239

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

319

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

374

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

448

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

834
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

188
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

320
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

485
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

231
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

345 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

660
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

946
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5501
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

234
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

256
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

366
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

550