В Івано-Франківську демонструють чотири десятки оригінальних картин Тараса Шевченка (ФОТО)

Івано-Франківськ став першим містом в Україні, яке удостоїлось честі приймати виїзну виставку живопису авторства Тараса Шевченка. Як зазначають шевченкознавці це вперше, коли велика добірка оригіналів робіт Шевченка експонуватимуться не в стінах Національного музею Тараса Шевченка, а в регіональному музеї. 

Як повідомляє Фіртка, в експозиції виїзної виставки «Справжній Шевченко» представлені більш як 30 творів художника з колекції Національного музею Тараса Шевченка.

Це роботи в жанрах пейзажу, портрета, автопортрета та композиції на біблійні, історичні й побутові теми, виконані олійними фарбами, аквареллю, сепією, олівцем і в техніці офорта. Вони ілюструють різні періоди життя художника: доакадемічний час, навчання в Петербурзькій Академії мистецтв, нетривалі подорожі Україною та роботу в Київській Археографічній комісії, довгі роки заслання та останні роки життя в Петербурзі.

"Вперше з часів ІІ Світової війни Національний музей ім. Т. Шевченка, що  у Києві  передає експонати за межі музею. 

Ми домовилися з директором музею Дмитром Стусом про експонування цих творів до нашого міста. Велику роль  в цьому та  допомогу надали місцеві депутати, зокрема депутат облради Роман Ткач. Юридична компанія «Moris Group» взяла на себе всі фінансові видатки пов’язані з транспортуванням картин до Івано-Франківська.

Загалом до нас привезли 37 робіт. Сама процедура передачі картин на виставку доволі складна, до прикладу варто сказати, що вона потребувала дозволу та підпису Міністра культури Олександра Ткаченка", - розповідає Василь Романець, директор Музею мистецтв Прикарпаття.

З-поміж найбільш відомих картин Шевченка відвідувачі виставки в Івано-Франківську зможуть побачити автопортрети, «Катерину», «Селянську родину», «Одаліску». Також представлено портрет Василя Андрійовича Жуковського пензля Карла Брюллова, за кошти з продажу якого Шевченка викупили з кріпацтва.

"Картину «Катерина» Шевченко написав у 1842 році, коли він вчився в Академії мистецтв в Петербурзі. Це одна з небагатьох олійних робіт, у його творчості переважала  графіка, акварель, сепія, гравюри.

Картина намальована за мотивами поеми «Катерина». Загалом Шевченко часто використовував у своїй творчості образ жінки-мати та описував їхню долю в Україні",-  каже Тетяна Маник, учений  секретар Музею мистецтв Прикарпаття. 

А ось картина «Портрет Жуковського» відома тим, що завдяки її продажу через лотерею вдалося викупити Шевченка з кріпацтва. Картину (1837-1838 рр.) намалював професор, викладач Петербурзької Академії мистецтв, зірка російського живопису Карл Брюллов з ціллю викупити Шевченка з кріпацтва. На картині зображений Василь Жуковський - поет, вихователь дітей царя Миколи ІІ.

"У 1838 році відбулася лотерея. Хтось з імператорської сім'ї цей портрет виграв і повинен був заплатити 2500 карбованців (на той час це було еквівалентно 45 кг чистого срібла).

Є така версія, що заплатили тільки половину суми, решту суми доклали сам Жуковський і Брюллов і викупили Шевченка з кріпацтва. І це відкрило йому шлях до Петербурзької Академії мистецтв", - продовжує Тетяна Маник.

Виставку в Івано-Франківську організували за два місяці. Як зазначив керуючий партнер компанії «Moris Group» Андрій Романчук, для нього все почалося з вивчення кримінальної справи Шевченка. Саме там, каже юрист, він справжній, тож захотілося митця розкрити ширше й глибше.

«Велика честь, що в Івано-Франківську виставляють стільки оригінальних творів Шевченка. Це дуже хороший приклад, який, я думаю, буде реалізований по всій Україні. Бажаю всім позитивних емоцій від перегляду виставки», – каже Романчук.

"Мене сильно вразили картини Шевченка, не думала, що він так гарно малював і не думала, що на власні очі побачу його картини тут в Івано-Франківську", - поділилась своїми емоціями одна з перших відвідувачів виставки Уляна.

Виїзна виставка "Справжній Шевченко" в Музеї мистецтв Прикарпаття триватиме з 26 жовтня по 21 листопада 2021 р. Вхід на виставку за ціною вхідного квитка до музею: 40 грн за дорослого, 10 грн для учнів та 20 грн для студентів, вартість групових екскурсій для учнів та студентів – 100 грн, для дорослих - 150 грн.

Графік роботи: вівторок – неділя – з 10:00 до 17:00 год, понеділок вихідний. Адреса: м. Івано-Франківськ, майдан Шептицького, 8.

Контактний номер для організації групових екскурсій +38096 919 9700.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську створять Музей "ідеальних" міст

На Прикарпатті покажуть документальні фільми мандрівного фестивалю Docudays.UA (ФОТО)

"Нічого таємного, що б не стало явним": у Коломиї відзначили 75-річницю "Львівського собору" 1946 року (ВІДЕО)

Фотогалерея


Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

557
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

650
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1362
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2315 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1167
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3093

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

915

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1060

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1489

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2087
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

342
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26409 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

782
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3038
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1285
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

963
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1222
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3075
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

441
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4315
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1096
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1657