В Івано-Франківську демонструють чотири десятки оригінальних картин Тараса Шевченка (ФОТО)

Івано-Франківськ став першим містом в Україні, яке удостоїлось честі приймати виїзну виставку живопису авторства Тараса Шевченка. Як зазначають шевченкознавці це вперше, коли велика добірка оригіналів робіт Шевченка експонуватимуться не в стінах Національного музею Тараса Шевченка, а в регіональному музеї. 

Як повідомляє Фіртка, в експозиції виїзної виставки «Справжній Шевченко» представлені більш як 30 творів художника з колекції Національного музею Тараса Шевченка.

Це роботи в жанрах пейзажу, портрета, автопортрета та композиції на біблійні, історичні й побутові теми, виконані олійними фарбами, аквареллю, сепією, олівцем і в техніці офорта. Вони ілюструють різні періоди життя художника: доакадемічний час, навчання в Петербурзькій Академії мистецтв, нетривалі подорожі Україною та роботу в Київській Археографічній комісії, довгі роки заслання та останні роки життя в Петербурзі.

"Вперше з часів ІІ Світової війни Національний музей ім. Т. Шевченка, що  у Києві  передає експонати за межі музею. 

Ми домовилися з директором музею Дмитром Стусом про експонування цих творів до нашого міста. Велику роль  в цьому та  допомогу надали місцеві депутати, зокрема депутат облради Роман Ткач. Юридична компанія «Moris Group» взяла на себе всі фінансові видатки пов’язані з транспортуванням картин до Івано-Франківська.

Загалом до нас привезли 37 робіт. Сама процедура передачі картин на виставку доволі складна, до прикладу варто сказати, що вона потребувала дозволу та підпису Міністра культури Олександра Ткаченка", - розповідає Василь Романець, директор Музею мистецтв Прикарпаття.

З-поміж найбільш відомих картин Шевченка відвідувачі виставки в Івано-Франківську зможуть побачити автопортрети, «Катерину», «Селянську родину», «Одаліску». Також представлено портрет Василя Андрійовича Жуковського пензля Карла Брюллова, за кошти з продажу якого Шевченка викупили з кріпацтва.

"Картину «Катерина» Шевченко написав у 1842 році, коли він вчився в Академії мистецтв в Петербурзі. Це одна з небагатьох олійних робіт, у його творчості переважала  графіка, акварель, сепія, гравюри.

Картина намальована за мотивами поеми «Катерина». Загалом Шевченко часто використовував у своїй творчості образ жінки-мати та описував їхню долю в Україні",-  каже Тетяна Маник, учений  секретар Музею мистецтв Прикарпаття. 

А ось картина «Портрет Жуковського» відома тим, що завдяки її продажу через лотерею вдалося викупити Шевченка з кріпацтва. Картину (1837-1838 рр.) намалював професор, викладач Петербурзької Академії мистецтв, зірка російського живопису Карл Брюллов з ціллю викупити Шевченка з кріпацтва. На картині зображений Василь Жуковський - поет, вихователь дітей царя Миколи ІІ.

"У 1838 році відбулася лотерея. Хтось з імператорської сім'ї цей портрет виграв і повинен був заплатити 2500 карбованців (на той час це було еквівалентно 45 кг чистого срібла).

Є така версія, що заплатили тільки половину суми, решту суми доклали сам Жуковський і Брюллов і викупили Шевченка з кріпацтва. І це відкрило йому шлях до Петербурзької Академії мистецтв", - продовжує Тетяна Маник.

Виставку в Івано-Франківську організували за два місяці. Як зазначив керуючий партнер компанії «Moris Group» Андрій Романчук, для нього все почалося з вивчення кримінальної справи Шевченка. Саме там, каже юрист, він справжній, тож захотілося митця розкрити ширше й глибше.

«Велика честь, що в Івано-Франківську виставляють стільки оригінальних творів Шевченка. Це дуже хороший приклад, який, я думаю, буде реалізований по всій Україні. Бажаю всім позитивних емоцій від перегляду виставки», – каже Романчук.

"Мене сильно вразили картини Шевченка, не думала, що він так гарно малював і не думала, що на власні очі побачу його картини тут в Івано-Франківську", - поділилась своїми емоціями одна з перших відвідувачів виставки Уляна.

Виїзна виставка "Справжній Шевченко" в Музеї мистецтв Прикарпаття триватиме з 26 жовтня по 21 листопада 2021 р. Вхід на виставку за ціною вхідного квитка до музею: 40 грн за дорослого, 10 грн для учнів та 20 грн для студентів, вартість групових екскурсій для учнів та студентів – 100 грн, для дорослих - 150 грн.

Графік роботи: вівторок – неділя – з 10:00 до 17:00 год, понеділок вихідний. Адреса: м. Івано-Франківськ, майдан Шептицького, 8.

Контактний номер для організації групових екскурсій +38096 919 9700.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську створять Музей "ідеальних" міст

На Прикарпатті покажуть документальні фільми мандрівного фестивалю Docudays.UA (ФОТО)

"Нічого таємного, що б не стало явним": у Коломиї відзначили 75-річницю "Львівського собору" 1946 року (ВІДЕО)

Фотогалерея


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

957
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2390
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2048
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2078
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6313 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2372 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

237

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1061

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1043

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1310
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

175
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

527
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1984
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26421
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

479
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10389 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7930
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

473
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

333
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

479
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

555
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1501