В Івано-Франківську бар переобладнали під прихисток для переселенців

У середмісті Івано-Франківська власники переобладнали приміщення бару і поселили там сім’ї переселенців з домашніми тваринами. Внаслідок перепрофілювання закладу вдалося облаштувати п’ять кімнат.

Власник бару Святослав Якібчук розповідає кореспондентці Суспільного, що у них із дружиною є три собаки, тому з власного досвіду знає, як людям із тваринами важко знайти місце, де б їх прийняли.

Тому у мережах Facebook та Instagram вони розмістили оголошення про те, що візьмуть на проживання людей з інших регіонів з домашніми улюбленцями.

"Зараз у нас проживають чотири сім’ї, але було ще три родини. Дві кімнати облаштували у самому закладі — це два зали бару. І є ще три кімнати, які ми обладнали додатково, там також можуть жити три сім’ї", — розповідає Святослав Якібчук.

Приміщення бару слугує й бомбосховищем під час оголошення повітряної тривоги, адже воно розташоване в цоколі. В кожній із п’яти кімнат є свій санвузол, у трьох – душ.

Також переселенці мають можливість користуватися кухнею та пральнею. З облаштуванням прихистку, зі слів Святослава, допомогли й волонтери, які привезли ковдри, постіль, деякий одяг для переселенців та продукти.

Тетяна приїхала в Івано-Франківськ з Білої Церкви разом зі своїми чотирма собаками. Про цей прихисток дізнався її чоловік, який сконтактував з власниками закладу. Адже залишатися у своєму місті, каже жінка, на той час вже було неспокійно – його обстрілювали крилатими ракетами. Одна з них впала неподалік їхнього дому. Мешкає сім’я тут від початку березня.

"Ми усіх собак посадили в бокси, зібрали корм, який у нас був, все приладдя, якісь свої речі й приїхали. Дорога була не дуже легкою, бо це — майже 600 км. Тваринам було складно, вони не дуже в нас звикли подорожувати, ну нічого – доїхали", — розповідає Тетяна.

Місяць у прихистку живе і Світлана зі своїм сином та кішкою. Переїхали вони з Житомира. Жінка каже, що тут відчувають себе у безпеці та дякують власникам закладу, які їх прийняли.

"Майже кожен день прилітало в Житомир. У бомбосховище бігати нереально. Ми тиждень не роздягалися – були одягнені вдень і вночі, спали на застелених ліжках. П’ять-сім сирен у день. Було дуже страшно", — пригадує Світлана.

Зараз у прихистку живуть чотири сім’ї. Ще одна має приїхати згодом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську відзавтра приймають заяви на соцвиплати: хто отримає допомогу

Відомо, скільки внутрішньо переміщених осіб стали на облік у військкомат

Помирають не лише від зброї ворога: в яких аптеках на Івано-Франківщині можна отримати інсулін


06.04.2022 Іван Муканик 1318
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2847
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20988
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1934
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1317 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2338
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4012

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

645

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2111

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

791

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1384
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

86
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

442
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

978
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

94
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

721
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

717
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

662
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8157
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

737 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

854
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2135 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

798