В Івано-Франківську атовці вирішують проблему безквартир’я

В Івано-Франківську проблему забезпечення житлом сімей ветеранів АТО зрушили з мертвої точки.

В обласному центрі створили житлово-будівельний кооператив учасників АТО «Соціум». Очільник Івано-Франківської міської асоціації учасників АТО Василь Андріїв розповідає, чому важливо було об’єднати ветеранські організації регіону.

"Почалося з того, що місцева влада виділила на нашу спілку 46 соток землі. Ми могли її розділити між кількома атовцями. А решті ветеранів як бути? Хотілося, щоб ділянки трансформувалися в щось більш вагоме. Тому пішли іншим шляхом — спільно з місцевою владою й інвесторами домовилися про будівництво на тій ділянці багатоквартирного будинку, — розповідає Василь Андріїв. — За цю землю забудовник одразу надав квартири 16 сім’ям у зведеному раніше будинку. А на наших сотках почав будувати дев’ятиповерхівку. Там, відповідно до договору, наші атовці отримають ще 20 квартир. До речі, ордери на них вони вже отримали".

Наприкінці 2016 року в бійців виникла ідея будуватися самим. До того ж з’явилася нова ділянка для будівництва в межах міста. Так і було створено «Соціум».

Проект має три складові: безкоштовне житло для учасників АТО, пільгова купівля житла атовцями та реабілітаційний центр. Цією ініціативою фактично надали робочі місця містянам, серед яких багато атовців, що виявили бажання долучитися до будівництва. Задіяні ресурси — партнерська допомога та інвестиції самих покупців.

Відтоді кооператив «Соціум» збудував декілька будинків. За два роки проекту 55 сімей ветеранів АТО отримали в цих новобудовах безкоштовні квартири. У розподілі такого соціального житла пріоритет надавали тим сім’ям, які не мають жодної можливості його придбати.

Йдеться передусім про малозабезпечені та багатодітні родини. А от можливість купити квартиру отримали ті атовці, які стали в загальну чергу. Ціна — в 4 рази нижча за ринкову. Про таке можна тільки мріяти: 1-кімнатна квартира загальною площею 44 кв. м коштує 100 тисяч гривень, 2-кімнатна площею близько 70 кв. м — 150. Така пільгова ціна — виключно для учасників АТО. 

5545_p_18_img_0001

До речі, такою можливістю вже скористалися 40 учасників бойових дій на Донбасі. Ще 98 осіб чекають своєї черги.

"Однією з перших, безкоштовне житло отримала багатодітна родина військовослужбовця, який уже третій рік перебував на передовій. Пам’ятаю, як довго він не міг повірити, що його четверо діточок матимуть власний дах над головою. Казав, що це все нереально, що ми жартуємо. Сумніви розвіялися, коли отримав на руки ордер на своє ім’я та ключі від квартири, — посміхається Василь. — Допомогли стати новоселами і сім’ї з двома дітьми, в якій чоловік та дружина — сироти. Звідки їм взяти гроші на житло? Отримали безкоштовно. Ще одним новоселом став ветеран АТО — «кіборг», який не один рік фактично прожив у гаражі. Його історія торкнула за душу, тож, окрім квартири, допомогли йому з побутовою технікою".

Асоціація дбає і про реабілітацію бійців. Ще на початку проекту було заплановано будівництво реабілітаційного центру для ветеранів АТО. Уже 2019 року його мають відкрити в Івано-Франківську.

"Нещодавно я був у Німеччині та Бельгії, де уклав угоди щодо наповнення центру сучасною технікою для оздоровлення наших бійців. Партнери радо зголосилися допомогти нам у цьому. Тож поки ми будуємо — вони збирають усе необхідне. Окрім цього, розширюємо масштаби будівництва житла. Якщо рішення міської ради на виділення земельної ділянки буде позитивним, то незабаром розпочнемо будівництво нового будинку на три під’їзди. У нашій черзі 276 бійців, і вже протягом двох років ми маємо виконати максимум роботи, аби вони отримали житло".

Ярослава ЗОРІНА, «Народна армія»


29.03.2018 867
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11163 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1344
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

689
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5840
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1599
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1453

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

527

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1346

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1167

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1066
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

416
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

515
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1453
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

492
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

759
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5803
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

538
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

381
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

700 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1149
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1004