В ІФНТУНГ планують створити Центр економічного життя для осіб з інвалідністю

Створення Центру економічного життя для осіб з інвалідністю в приміщенні Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ передбачено проектом «Соціальна адаптація осіб з інвалідністю через доступ до економічної літератури», який подано для участі в міській цільовій програмі «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківську».

Про це повідомляють у прес-службі ІФНТУНГ, пише Фіртка.

Проект передбачає облаштування Центру економічного життя для осіб з інвалідністю, розроблено в ІФНТУНГ під координуванням першого проректора Мандрика Олега та проректора з науково-педагогічної роботи Гораль Ліліани за участі працівників університету - Яцюка Олега, Бережницької Уляни  Вороніної Вікторії , Пуйди Романа.

"Люди з інвалідністю є повноцінними членами суспільства та повинні володіти усіма правами й обов’язками, притаманними громадянам країни та мешканцям міста. А це – можливість доступу до навчання, самовдосконалення, роботи та самореалізації у суспільстві. Це можна сказати як про осіб з особливими потребами будь-якої вікової категорії загалом, так і про молодих людей, які могли б стати студентами вищих навчальних закладів. Таким людям необхідно долучатися до соціального та економічного життя суспільства, що дало б змогу залишатись соціально активними у громаді, а також мати змогу забезпечувати добробут власних родин", - розповідають в університеті.

У нашому місті практично відсутні місця для зустрічей, навчання та дозвілля людей даної категорії. Вже давно назріла потреба для організації місця, яке б стало майданчиком для спілкування людей з інвалідністю, що також сприяло б гуртуванню осіб зі схожими потребами та проблемами, а, разом з тим (за бажання людини) формувало б передумови для подальшого навчання у закладі вищої освіти. Тільки в Івано-Франківську зареєстровано понад 12900 осіб з інвалідністю (зокрема, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу працюють 82 особи згаданої категорії громадян і навчаються – близько 100).

Варто зазначити, що в місті Івано-Франківськ налічуються десятки осіб, для яких через проблеми із зором практично єдиним вікном у навколишній світ є література (рельєфно-крапкові підручники, періодичні видання), надрукована шрифтом Брайля. Відповідно, існує необхідність друку літератури шрифтом Брайля за допомогою спеціального принтера. Також незамінним внеском у практичну допомогу таким людям стало б створення низки аудіокниг, зокрема аудіопідручників у форматі DAISY. У спеціальному плеєрі із записом аудіокниги за допомогою навігатора незряча людина може швидко знайти необхідний розділ чи параграф.

Реальним та ефективним рішенням цієї проблеми може стати організація роботи Центру економічного життя для осіб з інвалідністю на базі Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ – закладу вищої освіти IV рівня акредитації з потужним інформаційним простором. Тут буде представлена література для людей із вадами зору як економічного спрямування, так і загальноосвітнього напрямку: від науково-популярної до художньої (української та всесвітньої). Загалом створення інклюзивного простору в бібліотеці університету у відповідності з усіма вимогами та «за останнім словом техніки» перетворить це місце на привабливий та зручний майданчик для навчання, спілкування та самореалізації людей з інвалідністю в Івано-Франківську.


19.04.2019 720
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1107
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2817
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

983
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1042
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1050 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3115 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

910

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

157
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15075
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

384
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

295
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116