В ІФНТУГ розробили унікальний прилад, що визначає енергію спожитого газу (фото)

 

 

Викладачі та науковці Івано-Франківського університету нафти і газу розробили прилад, який може вимірювати якість газу. До цього часу, схожий прилад був розроблений лише в США, він покликаний визначити кількість енергії, що міститься у спожитому газі.

 

Саме за неї, на думку розробників, мають платити споживачі, а не за обєм газу.

 

Днями директор НДІ нафтогазової енергетики та екології, професор ІФНТУГ Максим Карпаш презентував прилад представникам партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ народному депутату Юрію Деревянку та депутату Надвірнянської районної ради Тетяні Пришляк.

 

Максим Карпаш повідомив, що прилад почали розробляти в університеті з 2009 року.

 

«Ми почали займатись перевіркою якості бензину, нафтопродуктів і перейшли до газу, однак виявили, що необхідних інструментів для цього немає. Побачили, що наш досвід дозволяє нам самим створити такий прилад», - розповідає науковець.

 

Він звернув увагу, що найбільше люди помічають проблеми з газом в зимовий період. Причиною цього, з одного боку, є інтенсивний підйом газу зі сховищ, в ньому міститься значна кількість вологи, і станція осушки не завжди справляється з нею. З іншого боку - є проблема з загальним старінням родовищ в Україні, розвідувального буріння нових родовищ фактично немає.

 

«Перші роки родовища дають найкращий газ, потім з часом його якість знижується. Проблемою також є те, що люди утепляють свої домівки, ставлять металопластикові вікна, перекривають вентиляції, що спричиняє підвищену вологість, і відповідно лічильники мотають більше ніж як колись, - каже Карпаш. – Втім, ми повинні платити за енергію, яка міститься в спожитому газі, а не за об’єм. Це відповідає міжнародній практиці і здоровому глузду».

 

Юрій Деревянко наголосив на унікальності цього приладу, до цього часу такий прилад розробили лише в США.

 

«Партія «ВОЛЯ» неодноразово піднімала проблему якості газу в країні, наголошувала на необхідності, щоб якість газу відповідала ціні, яку платять споживачі.  Цей прилад ще потребує деяких доопрацювань, але ми зацікавлені щоб він був завершеним до кінця, і кожен українець отримав можливість користуватись ним і бути впевненим, що газ, який обходиться українцям у космічні, неадекватні суми, відповідає всім нормам і стандартам, - зазначає Юрій Дерев’янко. - Дякуючи нашим молодим вченим, ми сьогодні маємо такий прилад, який не соромно презентувати за кордоном, та позмагатись з іншими світовими виробниками».

 

Тетяна Пришляк наголосила, що команда ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ активно співпрацюватиме з науковцями науково-дослідного інституту ІФНТУНГ для розробки Програми контролю за якістю газу на Прикарпатті.

 

«Ми тривалий час вивчаємо питання якості газу, що потрапляє до споживача. Адже скарг багато, а ціну ми платимо високу, як європейці. Турбує ця проблема і надвірнянців, адже газ тут видобувається, нікуди не транспортується, вартість висока, а якість низька. Тому у співпраці з науковцями хочемо допомогти запатентувати даний прилад, використовувати його для моніторингу та контролю, а також хочемо спільно напрацювати та вдосконалити обласну Програму контролю за якістю газу», - зазначила Пришляк.

 

Нагадаємо, ще в грудні 2015 року очільниця фракції «ВОЛЯ» в облраді Ольга Галабала провела робочу нараду з питань розробки Програми перевірки якості газу на Прикарпатті, під час якої наголосила, що мешканці області масово скаржаться на якість природного газу.

 

Постійна депутатська комісія з питань промисловості підтримала проект рішення Івано-Франківської обласної ради "Про Програму контролю за якістю газу, що постачається споживачам Івано-Франківської області на 2016 рік". Основними завданнями програми є отримати інформацію про якісні показники природного газу, захист прав споживачів та розробка комплексної довготермінової програми зі створення системи контролю за якістю газу в Івано-Франківській області. На сесії 25 грудня 2015 року було прийнято рішення доопрацювати програму, однак і досі її не було винесено на жодну сесію.


20.06.2017 722 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

840
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1556 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2322
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2161 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7505
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15221 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

270

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1000

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1069

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1856
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

251
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

628
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

873
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3107
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

887
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1926
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

969
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35119 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

217
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

453
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

596
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

922