В ІФНМУ завершили службове розслідування через використання російської літератури: яке рішення прийняла комісія

Члени спеціально створеної комісії в ІФНМУ провели перевірку фактів, викладених у скарзі студентів та в інформаційному повідомленні громадських активістів у соціальних мережах щодо фактів посилання на російськомовну літературу при викладанні вибіркової навчальної дисципліни «Фізична реабілітація при коморбідній патології», можливого вихваляння радянського союзу та ознайомлення з окремими методами реабілітації, що суперечать принципу доказової реабілітації.

Про це пише Фіртка з посиланням на сайт ІФНМУ.

Для з’ясування деталей інциденту члени комісії ознайомилися зі скаргою студентів ОПП «Фізична терапія, ерготерапія» та заявою від інших п’яти студентів, які вказали, що інформація, наведена в скарзі, не відповідає дійсності, провели зустріч зі студентами, які подали скаргу, в присутності представників деканату та студентських організацій, отримали письмове пояснення від викладачки.

Комісія встановила, що у методичних вказівках до проведення практичних занять з дисципліни «Фізична реабілітація при коморбідній патології» в переліку додаткової літератури виявлено посилання на російськомовну літературу, що є неетичним та є питанням моралі, що йде в розріз з освітнім законодавством України щодо утвердження всебічного використання української мови в усіх сферах (зокрема, освітній і науковій) на всій території України з метою ствердження української ідентичності.

Викладачка пояснила, що навчальний підручник «Фізична терапія» 1984 року, виданий київським видавництвом «Здоров’я» російською мовою, використаний нею з метою демонстрації навчальної літератури того часу, а не як рекомендація для навчання чи підготовки до практичних занять.

На момент перевірки диплома Асоціації гастроентерологів російської федерації за зайняте призове місце за публікацію наукової роботи 2015 року виявлено не було.

У навчальний план вибіркової дисципліни «Фізична терапія при коморбідній патології» включені питання про використання преформованих чинників при наданні реабілітаційної допомоги.

Навчальна дисципліна «Фізична терапія при коморбідній патології» є вибірковою – на підставі заяв студентів, поданих у деканат.

Відтак, комісія надала наступні рекомендації:

  • оновити навчально-методичний комплекс для вибіркової навчальної дисципліни «Фізична терапія при коморбідній патології» з використання тем, що відповідають принципам доказової реабілітації;
  • заборонити використання неактуальної (застарілої) літератури при викладанні навчальних дисциплін на ОПП «Фізична терапія, ерготерапія»;
  • заступнику ректора з виховної роботи провести роботу з викладачами щодо виховання молоді в дусі патріотизму і поваги до державних цінностей через утвердження української національної та громадянської ідентичності;
  • збільшити тематику вибіркових навчальних дисциплін з включенням тем, що відповідають принципам  доказової реабілітації;
  • рекомендовано відсторонити асистентку від викладання навчальних дисциплін на ОПП «Фізична терапія, ерготерапія» у зв’язку із невідповідністю Ліцензійним умовам та притягнути до дисциплінарної відповідальності з оголошенням догани;
  • гарантам освітніх програм оновити освітньо-професійні програми спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» та виключити тематику, що не відповідає доказовій реабілітації.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Міністерство охорони здоров'я України призначило нового виконувача обов'язків ректора ІФНМУ


26.12.2023 Тіна Любчик 1107
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1237
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

414
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14307 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1653
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

935
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6288

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

698

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1523

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1327

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1210
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

570
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

716
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1630
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

648
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

939
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5983
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13940
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

318
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

612
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

540
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

855 2