В ІФНМУ провели українсько-польську академію з медсестринства та реабілітології (фото)

 

 

Нещодавно в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась ІІ українсько-польська академія з медсестринства та реабілітології.

 

Вже другий рік поспіль студенти медичного коледжу ІФНМУ та Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе (Польща) збираються разом, щоб представити один одному свої дослідження та обмінятися досвідом у навчанні й науковій роботі, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ІФНМУ.

 

«Робота медсестри не менш важлива за роботу лікаря, і наш навчальний заклад зорієнтований на підготовку фахівців саме цієї галузі, — говорить проректор Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе Магдалена Голаховська. — Якщо лікар лікує, то медсестринський персонал доглядає за пацієнтами, що є не менш важливим. У Польщі зараз відбувають невеликі зміни, і медсестри отримують більше повноважень та обов’язків. Тепер вони застосовують медпрепарати, проводять деякі інвазивні процедури, вакцинації тощо. Щодо цієї конференції, то наш досвід співпраці з івано-франківським медуніверситетом вже є доволі тривалим, ми побачили тут дуже високий рівень викладання, навчання та матеріального забезпечення, тому ця співпраця є доволі легкою та дуже корисною».

 

Співпраця українського та польського вишів є взаємною. Нещодавно в Ополе відбулась подібна конференція, і в ній брали участь студенти з Івано-Франківська.

 

«Студенти представляють дослідження в різних напрямках медсестринства та реабілітології, — розповідає проректор з наукової роботи ІФНМУ, професор Ігор Вакалюк. — Студенти обмінюються знаннями, по-новому дивляться на проблеми, які підіймаються на конференції. Звісно, вони знайомляться між собою, обмінюються підходами до вивчення та освоєння навчальних методик, ознайомлюються з навчальною базою. Це гарний міжнародний досвід, який дає можливість нашим студентам розвиватися і розширювати свій кругозір».

 

«Наша сьогоднішня академія присвячена реабілітації та профілактичній роботі, а до цього долучається і медсестринська ланка медичних працівників, — говорить науковий керівник Ради Студентського наукового товариства ІФНМУ (СНТ), завідувач кафедри фізіології, професор Наталія Воронич-Семченко. — Кожен з учасників конференції представив своє цікаве дослідження. Відрадно, що майбутні медичні сестри займаються такою роботою. На медсестрах лежить дуже велика праця. Вони мають більш тривалий час спілкування з пацієнтом і догляду за ним. Власне реабілітація суттєвою мірою залежить від їхньої роботи. Сьогодні я можу з честю і гідністю сказати, що в медичному коледжі нашого університету наука живе, і студенти коледжу нічим не гірші за студентів університету. Попри те, що вони трішки молодші, але дуже фахово підходять до наукових досліджень і доповідей. Я щиро вірю що ми матимемо ще не одну таку конференцію не лише з медичною школою Ополе, а й з іншими навчальними закладами».

 

«Ми дуже вдячні за можливість взяти участь у цій конференції, — говорить студентка Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе Олександра Бомерсбах. — Доповіді наших українських друзів були дуже цікавими. Про деякі речі, які сьогодні звучали, я до цього не чула. Для нас дуже добре співпрацювати з вашим медичним коледжем, і сподіваюся така співпраця триватиме й надалі».

 

 

 

 

 


28.05.2017 474 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17155
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1553
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1116
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2158
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3686
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1401

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1814

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

583

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1208

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1365
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

695
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24313
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

563
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

530
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

674
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1567
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

729
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7619
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

678
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1788 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

666
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

574