В ІФНМУ провели українсько-польську академію з медсестринства та реабілітології (фото)

 

 

Нещодавно в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась ІІ українсько-польська академія з медсестринства та реабілітології.

 

Вже другий рік поспіль студенти медичного коледжу ІФНМУ та Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе (Польща) збираються разом, щоб представити один одному свої дослідження та обмінятися досвідом у навчанні й науковій роботі, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу ІФНМУ.

 

«Робота медсестри не менш важлива за роботу лікаря, і наш навчальний заклад зорієнтований на підготовку фахівців саме цієї галузі, — говорить проректор Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе Магдалена Голаховська. — Якщо лікар лікує, то медсестринський персонал доглядає за пацієнтами, що є не менш важливим. У Польщі зараз відбувають невеликі зміни, і медсестри отримують більше повноважень та обов’язків. Тепер вони застосовують медпрепарати, проводять деякі інвазивні процедури, вакцинації тощо. Щодо цієї конференції, то наш досвід співпраці з івано-франківським медуніверситетом вже є доволі тривалим, ми побачили тут дуже високий рівень викладання, навчання та матеріального забезпечення, тому ця співпраця є доволі легкою та дуже корисною».

 

Співпраця українського та польського вишів є взаємною. Нещодавно в Ополе відбулась подібна конференція, і в ній брали участь студенти з Івано-Франківська.

 

«Студенти представляють дослідження в різних напрямках медсестринства та реабілітології, — розповідає проректор з наукової роботи ІФНМУ, професор Ігор Вакалюк. — Студенти обмінюються знаннями, по-новому дивляться на проблеми, які підіймаються на конференції. Звісно, вони знайомляться між собою, обмінюються підходами до вивчення та освоєння навчальних методик, ознайомлюються з навчальною базою. Це гарний міжнародний досвід, який дає можливість нашим студентам розвиватися і розширювати свій кругозір».

 

«Наша сьогоднішня академія присвячена реабілітації та профілактичній роботі, а до цього долучається і медсестринська ланка медичних працівників, — говорить науковий керівник Ради Студентського наукового товариства ІФНМУ (СНТ), завідувач кафедри фізіології, професор Наталія Воронич-Семченко. — Кожен з учасників конференції представив своє цікаве дослідження. Відрадно, що майбутні медичні сестри займаються такою роботою. На медсестрах лежить дуже велика праця. Вони мають більш тривалий час спілкування з пацієнтом і догляду за ним. Власне реабілітація суттєвою мірою залежить від їхньої роботи. Сьогодні я можу з честю і гідністю сказати, що в медичному коледжі нашого університету наука живе, і студенти коледжу нічим не гірші за студентів університету. Попри те, що вони трішки молодші, але дуже фахово підходять до наукових досліджень і доповідей. Я щиро вірю що ми матимемо ще не одну таку конференцію не лише з медичною школою Ополе, а й з іншими навчальними закладами».

 

«Ми дуже вдячні за можливість взяти участь у цій конференції, — говорить студентка Державної медичної вищої школи професійної міста Ополе Олександра Бомерсбах. — Доповіді наших українських друзів були дуже цікавими. Про деякі речі, які сьогодні звучали, я до цього не чула. Для нас дуже добре співпрацювати з вашим медичним коледжем, і сподіваюся така співпраця триватиме й надалі».

 

 

 

 

 


28.05.2017 459 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1414 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1718 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2515
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2330 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7567
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15286 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

348

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1062

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1129

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1921
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

304
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

685
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

919
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

949
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1975
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1029
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35177 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

294
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

504
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

651
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

968