
Вчора, 25 липня, відбулася зустріч міського голови Андрія Мироняка з представниками громади, батьківським і педагогічним колективами Яремчанської гімназії.
Про це повідомляє Яремчанська ТГ, передає Фіртка.
Після тривалого діалогу батьки та вчителі все ж прийняли рішення:
- З першого вересня учні м-ну Ямна навчатимуться дистанційно.
- Заклад проходитиме реорганізацію.
1. Законодавством чітко визначено перелік вимог щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту в освітніх закладах.
Обов’язково мають бути бомбосховища, споруди подвійного призначення або тимчасові укриття. Ключовими критеріями безпеки є наявність підвального приміщення, яке може бути обладнане під укриття або сама конструкція (стіни) навчального закладу має бути з цегли, бетону чи каменю.
Гімназія в м-ні Ямна дерев’яна, не має підвалу, отже, не відповідає вказаним вимогам.
Комісія попередньо провела обстеження закладу і прийняла рішення про те, що заклад не функціонуватиме в умовах війни, адже не може надати безпечних умов перебування учнів та вчителів.
Батьки не підтримали варіант підвозу дітей на навчання в Яремчанські ліцеї №1 і 2, натомість виступили за дистанційну форму навчання.
2. Реорганізація закладу.
Більшість проголосувала «ЗА» реорганізацію гімназії, тобто створення філії Яремчанського ліцею №1.
Зауважуємо, що заклади загальної середньої освіти можуть отримувати додаткову державну підтримку на модернізацію та створення нового освітнього простору, якщо пройдуть реорганізацію. Лише після реорганізації заклад матиме змогу залучати кошти з обласного та державного бюджетів для покращення матеріально-технічої бази, забезпечення транспортом.
Представники влади наголосили, що після реорганізації не буде проводитися ніякого скорочення штату (хоча процес передбачає певне скорочення), кількість посад все ж залишиться незмінною. Для цього з місцевого бюджету виділятимуть 374 тис. грн на рік.
Також є можливість залучити кошти іноземних донорів для ремонту закладу, якщо громада прийме на тимчасове проживання внутрішньо переміщених осіб. Після закінчення війни ці люди повернуться, а відремонтована школа знову прийме місцевих дітей на навчання.
Цю пропозицію батьки та колектив закладу не підтримали. Тобто переселенців школа більше не прийматиме. Відповідно - ремонту за кошти меценатів (їдальня, санвузли, стіни) також не буде.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: