
Стабілізатор напруги — це електронний прилад, який призначений для захисту домашньої електроніки та побутової техніки від поломок, викликаних нестабільністю струму в електромережі. Він захищає від підвищеної чи зниженої напруги, перегріву, коротких замикань, високочастотних перешкод та перевантажень мережі. Його завдання полягає у вирівнюванні напруги та приведенні її до нормальних робочих показників. Тобто, якщо до нього входить струм з якоюсь описаною вище проблемою, то на виході він буде рівним та матиме 220 В. В результаті, всі споживачі (електроніка та техніка в будинку) будуть захищені.
Цей прилад обов’язково повинен бути, якщо у вас спостерігається будь-яка проблема з вищеперечислених. Якщо все добре, також краще купити стабілізатор, адже ситуації бувають різні.
Де встановити стабілізатор
Далі ми розглянемо кілька популярних питань, які найбільше турбують користувачів. Інформація допоможе вам вибрати правильне місце для встановлення приладу, щоб отримати з нього максимальну користь та продовжити термін його служби.
- До лічильника чи після. Електролічильник також може постраждати від нестабільного струму, оскільки в нього є певний діапазон допустимої напруги. Відповідно, було б краще, якби стабілізатор був встановлений перед приладом обліку, щоб від виходу з ладу був захищений і він. Але тут є одне “але”. Стабілізатор також є споживачем електроенергії, яку ви повинні будете оплачувати. Тому жодна компанія, яка постачає цю електроенергію, не дозволить встановити пристрій перед лічильником.
- Відстань електрощитової. Якщо стабілізатор розрахований на весь будинок, то встановлювати його бажано якомога ближче до електрощита. Якщо ж ви маєте на меті захистити якийсь конкретний прилад (холодильник, кондиціонер, телевізор, комп’ютер чи ін.), розміщуйте його безпосередньо біля споживача.
- Висота. Під час розгляду цього моменту потрібно враховувати, з якого боку здійснюється підключення до електромережі та чи є на верхній частині стабілізатора якісь елементи керування. Головна мета — зберегти зручність користування. Ідеальний варіант — 1.5-1.7 м.
- Відстань від стіни. Прилад під час роботи виділяє тепло. Тому для забезпечення хорошої вентиляції та охолодження потрібно, щоб відстань від задньої панелі до стіни становила не менше 5 см. Якщо стабілізатор оснащений елементами настінного кріплення, цю умову доведеться виключити. До стін та інших статичних елементів по боках відстань повинна становити 20-25 см (це в ідеалі).
Дуже важливий момент — правильний вибір приміщення. В ньому повинен бути помірний рівень вологості. Точно не має бути конденсату і ризику потрапляння води на електроприлад. Враховуйте, якою буде температура в приміщенні в різні пори року. Співставте їх із максимальною та мінімальною робочими температурами обраної вами моделі стабілізатора.
Ознайомитися з варіантами, вибрати та придбати стабілізатор ви можете на сайті на сайті магазину Алло у Львові. В асортименті є багато моделей різних типів та з різними параметрами.
Партнерський матеріал