В якому місці в будинку встановити стабілізатор напруги

Стабілізатор напруги — це електронний прилад, який призначений для захисту домашньої електроніки та побутової техніки від поломок, викликаних нестабільністю струму в електромережі. Він захищає від підвищеної чи зниженої напруги, перегріву, коротких замикань, високочастотних перешкод та перевантажень мережі. Його завдання полягає у вирівнюванні напруги та приведенні її до нормальних робочих показників. Тобто, якщо до нього входить струм з якоюсь описаною вище проблемою, то на виході він буде рівним та матиме 220 В. В результаті, всі споживачі (електроніка та техніка в будинку) будуть захищені.

Цей прилад обов’язково повинен бути, якщо у вас спостерігається будь-яка проблема з вищеперечислених. Якщо все добре, також краще купити стабілізатор, адже ситуації бувають різні.

Де встановити стабілізатор

Далі ми розглянемо кілька популярних питань, які найбільше турбують користувачів. Інформація допоможе вам вибрати правильне місце для встановлення приладу, щоб отримати з нього максимальну користь та продовжити термін його служби.

  • До лічильника чи після. Електролічильник також може постраждати від нестабільного струму, оскільки в нього є певний діапазон допустимої напруги. Відповідно, було б краще, якби стабілізатор був встановлений перед приладом обліку, щоб від виходу з ладу був захищений і він. Але тут є одне “але”. Стабілізатор також є споживачем електроенергії, яку ви повинні будете оплачувати. Тому жодна компанія, яка постачає цю електроенергію, не дозволить встановити пристрій перед лічильником.
  • Відстань електрощитової. Якщо стабілізатор розрахований на весь будинок, то встановлювати його бажано якомога ближче до електрощита. Якщо ж ви маєте на меті захистити якийсь конкретний прилад (холодильник, кондиціонер, телевізор, комп’ютер чи ін.), розміщуйте його безпосередньо біля споживача.
  • Висота. Під час розгляду цього моменту потрібно враховувати, з якого боку здійснюється підключення до електромережі та чи є на верхній частині стабілізатора якісь елементи керування. Головна мета — зберегти зручність користування. Ідеальний варіант — 1.5-1.7 м.
  • Відстань від стіни. Прилад під час роботи виділяє тепло. Тому для забезпечення хорошої вентиляції та охолодження потрібно, щоб відстань від задньої панелі до стіни становила не менше 5 см. Якщо стабілізатор оснащений елементами настінного кріплення, цю умову доведеться виключити. До стін та інших статичних елементів по боках відстань повинна становити 20-25 см (це в ідеалі).

Дуже важливий момент — правильний вибір приміщення. В ньому повинен бути помірний рівень вологості. Точно не має бути конденсату і ризику потрапляння води на електроприлад. Враховуйте, якою буде температура в приміщенні в різні пори року. Співставте їх із максимальною та мінімальною робочими температурами обраної вами моделі стабілізатора.

Ознайомитися з варіантами, вибрати та придбати стабілізатор ви можете на сайті на сайті магазину Алло у Львові. В асортименті є багато моделей різних типів та з різними параметрами.

Партнерський матеріал


20.07.2022 1161
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2641
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20487
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1792
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1282 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2302
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3934

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

525

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2053

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

743

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1347
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

415
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

940
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24439
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

680
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

634
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1673
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8122
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

595
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

816
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2102 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771