В Городенку повернулися мощі святого апостола Павла та святого Раймунда де Пеньяфорта


Учора під час прес-туру в Городенківський район редакторів обласних і районних ЗМІ масмедійники були подивовані особливою новиною: місяць тому до городенківського храму Непорочного Зачаття Діви Марії повернулися мощі святого Павла та святого Раймунда де Пеньяфорта.




Відвідавши разом з керівниками району цей дійсно прекрасний костел, який потребує величезних коштів на реставрацію, і з часом, безперечно, стане місцем світового паломництва християн, журналісти вклонилися святим мощам і кожен дав собі слово якнайповніше і якнайдоступніше розповісти своїм читачам, слухачам, глядачам, аби про ці святині знали не лише краяни, а й уся Україна та світ.



Водночас представники ЗМІ риторично запитували: чому ця воістину всесвітньо значима подія повернення святинь, встановлення їх у храмі Непорочного Зачаття Діви Марії, звідки, як стало відомо, у часи войовничого атеїзму вони зникли, пройшла поза їхньою увагою, а, отже – без відома широкої громадськості. Мощі повернули в городенківський костел разом із супроводжуючими грамотами–оригіналами високодуховних осіб середини 18 ст.

 


Довідково. У одній із книг польського мистецтвознавця Горнунга Збігнєва значиться: «Закінчена остаточно в кінці 1750 р. монументальна місіонерська святиня в Городенці з двома вежами спереду була урочисто освячена 2 липня 1760 року єпископом Станіславом Раймундом Єзерським на честь Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, разом з п’ятьма вівтарями». Причому в головному вівтарі було вмуровано мощі святого Павла-апостола і святого Раймонда де Пеньяфорта, а в бокових – святих мучеників Пацієнса і Пуденціани, про що дізнаємося з протоколу канонічної візитації костелу в Городенці тодішнім Львівським архієпископом Вацлавом Сєраковським, яка відбулася 11 листопада 1775 року. Станіслав Раймунд Єзерський (1698-1782рр) - католицький Бакевський єпископ (Бакеєвська єпархія мала центр у м. Бакеу, що тепер у Румунії -ав.). Відроджував релігійне життя у єпархії, оскільки західна Морлдова на той час перебувала під Туреччиною.



Святий Павло з Тарсу (бл.5-10 рр. бл. 64-67рр) – апостол, найвизначніший християнський місіонер, один із перших богословів християнства. Народився у м. Тарсі в Малій Азії. Походив з глибокорелігійної іудейської родини, мав перше ім’я Саул. Успадкував від батька римське громадянство та друге латинське ім’я Павло (малий). Освіту здобув У Єрусалимі. Став ревним гонителем перших християн, оскільки був вихований у традиціях іудаїзму, очолив їх переслідування. Церква каже, що Павло причетний до засудження та побиття камінням первомученика Стефана. Під час подорожі до Дамаску з Павлом сталося видіння Христа.



Найбільшою заслугою святого Павла перед християнством стало те, що він, на відміну від інших апостолів, почав поширювати вчення Христове серед інших народів. Святий Павло особисто не знав Ісуса Христа, не належав до його перших 12-ти учнів-апостолів, але саме завдяки йому християнство стало великою світовою релігією. Зазнав мученицької смерті - його стратили, відрубавши голову, за часи правління імператора Нерона. На місці тому його учні залишили пам’ятний знак, який дозволив імператору Констянтину (4 ст.) збудувати там базиліку Сан Паоло Фуорі ле Мура (церква святого Павла за мурами).



Раймонд де Пеньяфорт (1175-1275) - іспанський католицький святий, богослов, каноніст. Народився поблизу Барселони. Доктор цивільного та канонічного права. Вступив до домініканського ордену, мав авторитет при дворі короля Хайме І, став королівським сповідником. Підтримував створений у Барселоні святим Петром Ноласко орден мерседаріїв, метою якого був викуп християнських невільників. Уклав перший Кодекс канонічного права католицької церкви у 1234 р «Декретії Григорія 9-го». Помер у віці 100 років, похований у соборі Барселони. Канонізований папою Климентом 8-им у 1601 році. День пам’яті -7 січня. Вважається покровителем каноністів та юристів.


17.08.2012 2326 0
Коментарі (0)

07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

890
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33125
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2004
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2780
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4659 9
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4706

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

78

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

856

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

567

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

807
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

376
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

459 1
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

763
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

832
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

645
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7218
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

578
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30023 1
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

262
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

344
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

549
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

738