На зміну «машині часу» в центр Івано-Франківська на перехрестя вулиць Шашкевича і Незалежності 9 серпня о 17 год прийде «мафія» з учасників команди Студентської Республіки-2013, котрі просто неба зіграють надзвичайно популярну серед молоді міста гру - Мафію.
"Мета моб-арту – популяризація змістовного саморганізованого дозвілля молоді міста", - кажуть організатори.
Моб-арт, як мистецтво в натовпі, є аналогом флешмоба і націлений на видовище, розважання натовпу. Моб-арт по п’ятницях о п’ятій на перехресті вулиць Шашкевича та Незалежності в Івано-Франківську з ініціативи вуличного театру РАДАНС та Школи Лідерів стає уже традиційним. Минулого тижня у цьому місці у цей же час до Франківська завітала «Машина Часу», де кожен з франківчан мав можливість зазирнути у своє майбутнє і майбутнє свого міста, а затим передати свої візії через відео прийдешнім поколінням.
Цієї п’ятниці о п’ятій у Івано-Франківську вперше у світі мафію зіграють на вулиці, просто неба, бо, як правило, мафію грають в приміщеннях, поза очима спостерігачів. Вперше гра Мафія стане моб-артом, в якому гравці з'являться в громадському місці, зіграють публічно гру і потім розійдуться. Грати у цю гру вельми цікаво, але спостерігати за грою ще цікавіше. Моб-арт проведуть актори Театру РАДАНС Дмитро Пакуз та Іра Ніколь, а допожуть у проведенні гри лідери Школи лідерів Богдана Пасічник та Микола Пугачов.
Гравцями стануть учасники івано-франківської команди Студреспубліки-2013, котрі готуються до перемоги на всеукраїнському етапі. Ці змагання відбудуться 24-26 серпня в Євпаторії. Івано-франківська команда утворилася з кращих гравців двох команд – команди медичної академії EMSA та команди театру РАДАНС. Перемогу на регіональному рівні здобув і став мером студреспубліки Івано-Франківська актор вуличного театру РАДАНС, студент Прикарпатського університету Сергій Лубковський.
Сергій Лубковський, мер Івано-Франківської Студреспубліки-2013:
«Через цю гру можна розвиватися, удосконалюватися, долати якусь сором’язливість. Ми хочемо потренуватися, щоб на змаганнях Студреспубліки бути більш підготовленими і більш розкутими, бути впевненою у собі командою».
Богдана Пасічник, магістр гри:
«Зустріти людину, котра ні разу в житті не грала у «Мафію» або взагалі про неї не чула, сьогодні практично неможливо. Як ми гратимемо в цю гру? Спочатку гравцям роздають карти сорочкою догори. Ті, кому дісталися чорні масті, - «мафія», червоні – «чесні жителі». Червоний туз – «комісар». Хто є хто, невідомо. По команді ведучого всі закривають очі - настає ніч. «Мафія» відкриває очі, мовчки знайомиться і засинає знову. «Вдень» проходять дебати - гравці намагаються вирахувати «мафію». Після обговорення - голосування. Гравець, котрий набрав більшу кількість голосів, тобто підозрілий житель, вибуває з гри. Знову наступає ніч - прокидається «мафія» і жестами домовляється про «вбивство» - виведення з гри - одного з «чесних жителів». «Мафія» засинає. Прокидається «комісар» і за допомогою ведучого мовчки перевіряє одного з гравців. Вдень ведучий оголошує «вбитого», котрий покидає гру. Знову обговорення і голосування, знову ніч і вбивство. Гра продовжується до повного вирахування «мафії» або загибелі всіх «чесних жителів».