В Бурштині говорять про земельні махінації в рекреаційній зоні

 

Публікуємо текст Віктора Гладія, інженера Бурштинської ТЕС , депутата та голови депутатської комісії з питань будівництва та архітектури Бурштинської міської ради V скликання.

 

Найбільша проблема нашої країни – це корислива влада. Як тільки людина приходить до влади, то жага до наживи перемагає все. Це якась хвороба стала на матеріальне: більше грошей, більше матеріальних благ, круті машини, крутий зовнішній вигляд, через бізнес, через хабарі, будь-якими засобами. І в гонитві за цим забули про здорову глибоку людську сутність, про моральні якості. Це глобальна проблема всієї країни. Напевно, через те, що ми були ніким, тому при нагоді хочемо відразу стати всім.

 

На 13-й сесії Бурштинської міської ради, що відбулася 30.11.2011р., розглядалося питання про виділення землі під ринок в старій частині міста фермерському господарству «Скава» в парку по вул. Шевченка, чи біля парку, як нова влада це називає. І не подумайте, що «Скава» – це якесь круте фермерське господарство, яке займається виробництвом сільськогосподарської продукції. Вони мають таке відношення до фермерства, як вовки до вегетаріанства. Це ті самі люди, що зараз незаконно збирають гроші з підприємців, що торгують по вул. Міцкевича, 49а. Яка послідовність і правонаступність... А чому б не організувати роботу комунального ринку, за що проголосувала попередня каденція депутатів. Тоді більше одного мільйона гривень надходило б щорічно в бюджет міста. Думаю, що ці гроші не були б зайвими. Але владі так не цікаво, бо немає ніякого зиску.

 

І питання не в тому, що надання землі «Скаві» дуже хоче міський голова, ніби для перенесення теперішнього ринку, і не тому, що юрист міської ради не погодив цей проект рішення, оскільки він суперечить Закону про аукціони на земельні ділянки для комерційної діяльності, а в тому, що депутати все-таки проголосували за це рішення.

 

Тепер подивимось за що проголосували «народні обранці». Парк в старій частині міста був посаджений ще польським графом Яблуновським у ХІХ столітті. Поляк хотів зробити там відпочинкову зону, або як називається по-сучасному – рекреаційну. І йому це вдалося, там ростуть столітні дерева. У радянські часи він був окультурений, було збудовано стадіон, гойдалки, тобто місце стало центром відпочинку для всіх жителів в часи будівництва електростанції і нашого міста енергетиків. Хто бурштинець, той пам’ятає, що там пройшло його дитинство. І мудрими були наші попередники, що це місце внесено в генеральному плані міста Бурштина в 1992р., саме як рекреаційна (відпочинкова) зона, а пізніше виготовили проект на його реконструкцію. Здавалося б, що тут думати, зробити згідно проекту реконструкцію, відновити стадіон, щоб молодь старого Бурштина займалася спортом (а не спивалась та деградувала), або просто засадити деревами, і є за що (на 2011р. виділено понад 7 млн. екологічних коштів). Але в мера є інша ідея, замість стадіону розмістити там черговий базар, остаточно знищивши парк.

 

Дивна тенденція в нас українців, ми не те, що не можемо щось самі зробити, ми не вміємо навіть зберегти те, що зробили для нас наші попередники. Посадили при радянській владі парк по вул. Міцкевича, позначили в генеральному плані, але «щирі українці» за стільки років незалежності ніяк не можуть знайти тих парків і визнати, бо як інакше там можна щось вирубувати і будувати «бари» (де «навчаються» алкоголізму наші діти). Виходить, що «ворожа» радянська система дбала про здоров’я української нації, створюючи зелені рекреаційні зони, а сучасні місцеві керманичі дбають тільки за чиїсь комерційні інтереси. Це, між іншим, вже друга спроба розмістити в парку старого Бурштина ринок. Першу намагався здійснити попередній мер Я.Громко. Але ми, тодішні депутати, не дали цього зробити, а виділили земельну ділянку під комунальний ринок на виїзді з міста. Чомусь дуже наші мери люблять ринки і постійно хочуть розмістити їх обов’язково в парках. Теперішній нелегальний ринок по вул. Міцкевича, між іншим, теж був розміщений в парку при головуванні В.Дикопавленка в 1995р., теперішнього депутата міськради (голова фракції БЮТ), який дуже активно сприяє перенести його в інший парк.

 

Біда з нашими мерами. Але чому депутати такі бездумні? Ну зрозуміло, депутатська фракція ВО «Свобода» працює в «ручному режимі» по команді «руки вгору!». Теперішня фракція БЮТ теж «підкаблучна» в міського голови. Декілька депутатів малих фракцій (Рух, “Наша Україна”, “Собор”, Регіони) не можуть суттєво вплинути на хід голосувань. Але для чого «Фронту змін» ця коаліція, яку міський голова створив не знати для чого. Хіба, щоб протягувати якісь незаконні афери, бо за розумні речі, потрібні громаді міста, мудрі депутати проголосують і без коаліції. Партія «Фронт змін» ніби претендує на лідерство в опозиції і для чого їй влазити в цей бруд, не зрозуміло. І взагалі! Залишіть вже в спокою зелені зони – це здоров’я наших дітей! Не забувайте, що наше місто енергетиків знаходиться під впливом негативних екологічних факторів, тому кожне збережене дерево – це кожне збережене здоров’я людини. Дехто з депутатів каже: «... та який то парк? То зарослі!..». Виходить так, якщо в нас усі парки занедбано, то давайте будемо вирубувати дерева і будувати там бари та базари. Як не знаєте, що з зеленими зонами робити, то просто збережіть, а нащадки зроблять щось путнє. Подивіться в генплан, який ви постійно ховаєте від людського ока, там зазначено все: і ринки, і парки. І не потрібно говорити, що генплан не діє. Призупинена коректура в генплані, яка не пройшла екологічну експертизу в 2004р., а генеральний план діє і є основним документом міста.

 

Якщо з виконавчою гілкою все зрозуміло, то депутатам потрібно більше спілкуватися з людьми, а особливо при вирішенні важливих питань. Провести громадські слухання, а не посилати тихцем бульдозер, виконуючи чиєсь «замовлення».

 

Можна ще говорити про забране теперішньою міською радою приміщення від музею «Берегиня», демонструючи свою неповагу до культури краю (музеям – ні, барам і базарам в парках – так), чи про намагання вкотре «роздеребанити» землі по вул. Калуській та інші проблемні питання міста. Але нехай це залишиться темою для наступної розмови.

 

Віктор Гладій, інженер Бурштинської ТЕС ,

депутат та голова депутатської комісії

з питань будівництва та архітектури

Бурштинської міської ради V скликання

"Галицьке слово"


12.01.2012 2756 3
Коментарі (3)

ігор 2012.01.12, 17:40
Ось Вам і націоналісти,патріоти,так звана "Свобода",хіба,що СВОБОДА від ЗАКОНІВ.
Цюняк В.В. 2012.01.15, 10:43
прокурор Галицького району наклав протест на злочинне рішення Бурштинської міської ради,але мера міста Курляка П.І.( ВО "Свобода")не притягнув до відповідальності за корупційні дії.Отака прокуратура - Закон діє тільки на половину, для посадовців,його не існує.
Цюняк В.В. 2012.01.17, 23:57
сьогодні бандитська "Свобода" скасувала своє злочинне рішеня про знищення парку Шевченка в м.Бурштин.Мер Курляк не захотів лізти в кримінал.
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

560
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

653
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1364
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2316 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1169
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3094

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

916

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1061

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1491

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2088
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

357
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26412 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

783
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3039
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1286
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

964
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1223
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3110
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

442
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4316
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1100
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1658